18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fort Gerharda

r3gnol29 • 2013-09-01, 21:53
Ostatnia wstawka się spodobała, to lecimy dalej. Materiał z ostatniego wyjazdu.

Cytat:

Fort Gerharda - zwany również Fortem Wschodnim, to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Położony jest na wyspie Wolin, na prawym brzegu ujścia cieśniny Świny.

Budowa Fortu rozpoczęła się tuż po wojnie Prusko-Duńskiej w 1848 roku i zakończyła się w roku 1859. Był on przeznaczony do obrony portu przed nieprzyjacielską flotą. Dwukondygnacyjna owalna reduta po 1863 roku otoczona została wraz ze wschodnim fragmentem wałów ziemnych fosą wodną. Od 1881 roku ufortyfikowana bateria nadbrzeżna z zachodnią ławą artyleryjską i wschodnią galerią dla dział oraz kazamatami została dodatkowo wyposażona w dwie kaponiery.



Źródło opisu i wiele ciekawych informacji: TUTAJ

Od siebie mogę dodać, że tak przygotowanego do zwiedzania (odrestaurowanego i oprowadzanego w niezwykle charakterystyczny sposób) jeszcze nie widziałem.

Wielki ch*j w dupe należy sie właścicielom pozostałych fortów (tyczy się to całego kraju), zdzierających hajs, a niepotrafiących nawet wykosić krzaków).


Dość gadania, pora napie**alać.

Najpierw ogłoszenia parafialne:


Kupujemy bilecik:


I delikatnie pełzniemy w stronę bram...


Reszta w komentarzach.

r3gnol29

2013-09-01, 22:04























































Jak się spodoba, to będzie więcej. Materiały jeszcze sporo pozostało :)
Jeśli ktoś chce zdjęcia na maila, to zapraszam na PW.

Yanuha

2013-09-01, 22:54
mój ojciec miał Forda Granadę

Da...........id

2013-09-02, 10:01
Fajne zdjęcia ale to jest wspomnienie I czy II WŚ? Bo się trochę pogubiłem...

Dawaj więcej fotek!

rockface123

2013-09-02, 10:05
Wincyj! zapowiada się coś co trzeba zwiedzić i to koniecznie

mrgreen

2013-09-02, 10:55
Byłem i polecam gorąco. Dobry klimacik. Śmieszni kolesie robią za przewodników

derevere

2013-09-02, 10:56
Byłem, zwiedzałem, polecam. Najlepiej wybrać się w większej grupie i wziąć przewodnika, fajnie opowiada a na koniec musztra :]

Varyz

2013-09-02, 11:13
Zajebista wstawka - dzięki! Sam byłem w innym forcie na Pomorzu kiedyś ale rzeczywiście nie było to odrestaurowane tak dobrze. Więcej takich materiałów ;)

ellsworth

2013-09-02, 11:52
Komercja :/ Znacznie bardziej jednak podoba mi się gdy fort stoi opuszczony, tajemniczy, gdzie dostać się można do niego skacząc przez ogrodzenia, szukając jakiegoś otworu, a potem z latarką w ręce i duszą na ramieniu odkrywać jego tajemnice. To jest przygoda! Kto włóczył się po fortach Twierdzy Kraków, które są w większości w takim właśnie stanie, wie o czym mówię :D

marcinc53

2013-09-02, 11:58
Podoba mi się bilet.

IIWW

2013-09-02, 12:43
@ellsworth
i 1) budynek popada w ruinę, nikt go nie konserwuje
2) przy takim skakaniu na pewno poznajesz historię tego obiektu, etc?
ciekaie zrobione muzeum, żadna komercja. chcesz poskakać, to idź do parku linowego.

Salmonella

2013-09-02, 12:51
@ellsworth Urban Explorating jest świetny, masz rację.

@r3gnol29 Dzięki za podsunięcie pomysłu na wycieczkę ^^

krille11

2013-09-02, 14:11
Łezka się kreci jak se przypomnę, jak zanim otworzyli tam muzeum biegało się tam na nalewki za małata