18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Floki czyli zapomniany odkrywca Islandii

krasnal_hałabała • 2018-01-04, 20:32
Witajcie Sadole, wielu z was na pewno kojarzy Flokiego z Wikingów jednak ci z was którzy go kojarzą zapewne nie mają pojęcia że istniał naprawdę i nazywał się Hrafna Floki Vilgerdarsson i był pierwszym człowiekiem na Islandii oraz prawdopodobnie jej odkrywcą (chociaż słyszałem o innym wikingu jeszcze związanym z Islandią ale nie chce mi się szukać dlatego będzie bezpieczniej jak napiszę "prawdopodobnie"). Hrafna Floki oznacza "Kruczy Floki".




Gustaf Skarsgård jako Floki z serialu Wikingowie

Link do Wikipedii- https://en.wikipedia.org/wiki/Hrafna-Fl%C3%B3ki_Vilger%C3%B0arson

A oto filmik który znalazłem u jednego kolesia na YT (nie, to nie ja, ja jestem dużo brzydszy a wręcz ohydny z wyglądu).





Pewnie wam się nie spodoba bo wolicie jak karzeł r*cha kozę ale wrzucam zapobiegawczo i żeby mieć czyste sumienie. Po tagach nie znalazłem, jak było to wyj***ć.

domat1

2018-01-04, 20:40
krzywy ryj prowadzącego nie pomaga, ale temat ciekawy

mygyry

2018-01-04, 20:50
Ile calvadosu musiał wychlać, żeby trafić na Islandię zamiast Wielką Brytanię :amused:

~DMT

2018-01-04, 21:12
Polecam wycieczkę na Islandię. Byłem dwa razy, jak dobrze poszukacie, to za tysiąca w obie strony obrócicie z KRK. Ogólnie społeczność dość zamknięta, ale bardzo miła i przychylna do Polaków. Robić tam za bardzo nie ma co, ale widoki i zorze to rekompensują... Jak dodatkowo ktoś lubi łowić ryby, to Halibuty się tam wyciąga minimum 90kg ;) Rączki bolą po 2 godzinach holowania...

remi1982

2018-01-04, 21:26
Nie no spoko. Fajny filmik. Ale wikingowie to nie naród czy też nacja, to profesja. "Wikingstwo"-(jakkolwiek zj***nie to brzmi) to nic innego jak piractwo. I my również sie tym trudniliśmy. Powstają piekne seriale o ludziach z północy którzy odkrywali świat. Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie zgadniecie kogo bali sie i przed kim pierzchali ci straszliwi wikingowie. Tak, przed nami.

józekdeluxe

2018-01-04, 22:13
@up Mieszko I podobno był wikingiem

Tafariel

2018-01-04, 22:20
Szkoda, że mało nawiązują do bogów i nordyckich zwyczajów, tylko jak nie gadanie to napie**alanie, a mogliby np wyjaśnić już w pierwszym sezonie czym była "holmganga'' albo przynajmniej bogów tych ważniejszych opisać. Zamiast tego mamy łuczników w pierwszych szeregach, walki bez tarcz i hełmów bo po co to komu :homer: No i kobietki 50kg przewracające tarczami chłopów po 100 kg też świetnie wyglądają :amused:

patryko93

2018-01-04, 22:22
@józekdeluxe może był może i nie. Jest kilka głosów na tak i na nie :) natomiast pewne jest, że na cmentarzu w Bodzi i Lutomiersku są groby osób pochodzących ze Skandynawii i prawdopodobnie była to część drużyny (taka obstawa władcy) Mieszka I

The_Generat

2018-01-04, 22:37
"Rączki bolą po 2 godzinach holowania... "

pierwszy raz widzę, żeby ktoś to tak nazywał ale co kraj to obyczaj, jedni klepią niemca po kasku a inni holują halibuty

banerr

2018-01-04, 23:26
Piszesz, nazywali go Kruczy? I to by się zgadzało bo według najnowszych badań i poprawności politycznej na 100% musiał być murzynem. Wiadomo kruki są czarne.

krasnal_hałabała

2018-01-05, 19:04
remi1982 napisał/a:

Nie no spoko. Fajny filmik. Ale wikingowie to nie naród czy też nacja, to profesja. "Wikingstwo"-(jakkolwiek zj***nie to brzmi) to nic innego jak piractwo. I my również sie tym trudniliśmy. Powstają piekne seriale o ludziach z północy którzy odkrywali świat. Ale najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie zgadniecie kogo bali sie i przed kim pierzchali ci straszliwi wikingowie. Tak, przed nami.



No, masz rację, Słowianie się tym trudnili również ale nie jako wikingowie tylko jako chąśnicy (od słowa chąśnić czyli rabować), i dokładnie wikingowie to nie tyle piraci co morscy rozbójnicy bo rabowali wybrzeża, piractwo jest wtedy jak przejmujesz lub napadasz wrogi okręt.

SaveTheTrees

2018-01-16, 15:07
Tafariel,
Porównaj ilość znalezisk hełmów z ilością znalezisk broni.

A jeśli mowa o serialu "Wikingowie", to cóż... Za wiele z historycznością to on wspólnego nie ma.