18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fiat 126p z silnikiem ścigacza Honda

Bembols • 2012-09-25, 15:16
Jak widać fiata 126p można przerobić na różne sposoby. Chciałbym zobaczyć minę ludzi, których ten maluszek wyprzedza przy 150km/h :D

ziomka22

2012-09-25, 23:18
Autor ma niezłe pingi i zwiechy, skoro dopiero teraz odkrył ten film... :| Użytkownicy Sadola współczują.

.3lite

2012-09-25, 23:37
150 km/h mówisz? Chyba w częściach.

ma4er

2012-09-25, 23:47
A teraz tym cofnij...

Kubusioman

2012-09-25, 23:48
Nie chciał bym zobaczyć tych ludzi po wypadku przy 160 km/h

injeen

2012-09-25, 23:59
Vtec kicked in yo.

CzłowiekDepresja

2012-09-26, 00:30
Dobra, a teraz pytanie dla ekspertów (bo ja jestem niedoedukowany) jak wsadzili ten silnik do tego fiata, to jaka będzie różnica między spalaniem między fiatem a oryginalnym ścigaczem? Czy w ogóle jakaś będzie?

guiches

2012-09-26, 03:02
@Calmwater @Mattheo o ile mi wiadomo mechanizm włączający "wsteczny", czyli dodatkowe koło zębate, umieszczony jest w skrzyni biegów, a nie w samym silniku. W opisie jest napisaje o swapie silnika a nie całej instalacji.

Newbie2010

2012-09-26, 03:11
Mohi napisał/a:

Dobra, a teraz pytanie dla ekspertów (bo ja jestem niedoedukowany) jak wsadzili ten silnik do tego fiata, to jaka będzie różnica między spalaniem między fiatem a oryginalnym ścigaczem? Czy w ogóle jakaś będzie?



Różnica będzie, ale jak duża to ciężko powiedzieć.
W tym wypadku dochodzi kilkaset kilogramów plus opory toczenia tych czterech niewielkich kół.
Oryginalnie lata to w aluminiowej ramie na gumach mniej więcej 180 tył, 120 przód, gdzie całość waży niecałe 200kg.

Poza tym pytasz o niezwykle nieistotny parametr, w tym konkretnym przypadku ;)
Ekspertem nie jestem.

amre

2012-09-26, 03:47
Cytat:

Dobra, a teraz pytanie dla ekspertów (bo ja jestem niedoedukowany) jak wsadzili ten silnik do tego fiata, to jaka będzie różnica między spalaniem między fiatem a oryginalnym ścigaczem? Czy w ogóle jakaś będzie?



standardowa (moja :P ) Honda Shadow VT600. Gotowa do jazdy waży 206kg. Ja ważę 95 ubrany w pełen pakiet motocyklowy.
Razem ok 300kg.
Spalanie przy normalnej jeździe w mieście to 5,4-5,6L
Dochodzi pasażer i walizki = 90kg
Razem 390kg.
Spalanie wzrasta do 5,9-6,1L
Matematykę zostawiam Tobie jak mawiał Bogusław Łęcina.

Osiągi - 8s do setki samemu.
Z obciążeniem 9,5s

Do tego dorzuć totalny brak opływowości pojazdu i przyczepności na tych dętkach rowerowch.

Co do samego projektu - wiadomo że stare jak ch*j. Widać bez otwierania filmiku że chłopaki się nudzili i zrobili coś z niczego. No ale trochę krytyki by się przydało coby nikt nie próbował tego powtórzyć a już nie daj bosze wyjechać tym na miasto. (Ewentualnie może powtórzyć z lepszym wykonaniem)
1. Silnik umieszczony za wysoko. Sama skrzynia jest parę cm wyżej od osi, a głowica prawie zahacza o dach. Takie rozłożenie mas powoduje że mamy efekt bańki wstańki... tylko że odwróconej. Mocniejszy wiatr to przewróci, a hamowanie jest jak widać - koła się blokują a inercja pcha samochód dalej mimo małej prędkości i wpada w poślizg przy 20km/h
2. Napęd potężny - ze 120KM pewnie tam jest, a co z heblami? Standardowe bębnowe hamulce bez wspomagania nawet przy lepszym rozłożeniu mas nie wyrobią. Są słabe jak w rowerku.
3.Ogumienie nie przeniesie nawet 60% mocy na asfalt. Zawieszenie miękkie i wąskie dokłada złego do stabilności pojazdu i jak się nie wypieprzy do przodu to na bok.
4 Brak jakiegokolwiek dyferencjału. Moc przekazywana bezpośrednio na sztywny most. Do przodu pojedzie, ale przy najmniejszej próbie skrętu poleci bokiem. Jak ktoś chce mieć zabawkę do driftu to może zdać egzamin, ale musi mieć do tego na stałe lawetę żeby to wozić.

Ergo - uzbieraj parę złotych zanim się zaczniesz bawić w coś takiego bo trafisz nie na innowacje tylko na harda ;)

Czajol3

2012-09-26, 06:56
BIS - chłodzony cieczą?

Mr.Drwalu

2012-09-26, 07:16
@autor
Czy Tobie podpięli internet dopiero w ramach edukacji? :-/

konował

2012-09-26, 08:49
ziomka22 napisał/a:

Autor ma niezłe pingi i zwiechy, skoro dopiero teraz odkrył ten film... :| Użytkownicy Sadola współczują.


Ja k***a nie współczuje bo nie widziałem tego filmu i ch*j.

Bembols

2012-09-26, 10:03
Ojojo widzę miłośników krytykowania (idiotycznego krytykowania) wzięło ponownie i tak niskie, że aż chore ambicje nie pozwalają siedzieć cicho.
Co z tego, że stare he?. Widziałeś to tu ziom (mówię do wszystkich)? Nie? No więc właśnie. Morda w kubeł, bo jak to powiedział kiedyś Kuba Wojewódzki: Masz 13 lat i jednego zęba do picia wody.