18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fatalna w skutkach utrata równowagi

Jesse.Pinkman • 2023-12-23, 07:56
Prosto pod koła ciężarówki.

M883

2023-12-23, 11:36
Dziwna akcja. Sam jeżdżę moto i według mnie w normalnych okolicznościach taka gleba jest niewykonalna. Lekki motocykl, gość ma bezproblemowe podparcie, a gleba jakby siedział na 300 kg Goldwingu. Albo pijany, albo mu się słabo zrobiło. No albo niefart jak jasna cholera.

Punisher182

2023-12-23, 18:11
Na szczęście wszyscy pospieszyli z pomocą.

Smoczoor

2023-12-23, 18:45
k***a jaki debil...

Andrzejas

2023-12-25, 14:58
M883 napisał/a:

Dziwna akcja. Sam jeżdżę moto i według mnie w normalnych okolicznościach taka gleba jest niewykonalna. Lekki motocykl, gość ma bezproblemowe podparcie, a gleba jakby siedział na 300 kg Goldwingu. Albo pijany, albo mu się słabo zrobiło. No albo niefart jak jasna cholera.



Niewykonalna? No to zrób eksperyment. Postaw tą swoją motorynkę pionowo i z prostą kierą na gładkiej powierzchni bez żadnych nachyleń.
Motopiździk ma się stykać z podłożem tylko za pomocą kół.

W 100% przypadków pojazd przewróci się. Niewiarygodne! :-P

Przyczyną owego problemu jest prymitywna konstrukcja takiego pojazdu.
Już kilka lat po wynalezieniu motocykla zauważono, że utrzymywanie równowagi i inne cyrkowe sztuczki są dobre do cyrku, a nie na drodze, gdzie warto się skupić jednak na bezpiecznej jeździe. Dodano zatem kolejną parę kół w osi już istniejących.
Tak oto powstał samochód. Pojazd, który nie leży na boku, gdy nikt w nim nie siedzi. Pojazd, który zachowuje kurs bez względu na rozkład masy wożonego ładunku. Pojazd, który nie dostaje efektu shimmy na kierownicy, bo koło wpadło w dziurę. Pojazd pod każdym względem technologicznym lepszy od jakiejś mototaczki. Gdyby chłop jechał autem, to nic by sobie nie zrobił.

Konkluzja:
Motopiździk był bezpośrednią przyczyną wypadku.