18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

abacar

2013-05-13, 01:03
wreszcie dobrze otagowane

wortor

2013-05-13, 01:05
Nasmiewanie sie z katolikow to tak jak nasmiewanie sie z uposledzonch umyslowo czli...


...latwe i zabawne

Zella

2013-05-13, 01:47
wortor,
To może dlatego, że katolicyzm jest upośledzeniem

Bzykacz

2013-05-13, 06:26
ateisty to slyszalem ze robiom pałe muzynom i ciapatym i bioro w dupala

wojtas2112

2013-05-13, 07:13
Tacy z was ateiści a każdy z was tak łatwo zaakceptował wiele zasad z Biblii, raczej nikt z was nie zapie**ala 7 dni w tyg- Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Nie zabijaj. Nie cudzołóż-chyba że ktoś lubi być j***ny w rogi przez laskę czy zonę, Nie kradnij- zajebiste uczucie jak ci podpie**olą coś na co zapie**alałeś kilka lat życia, Czcij ojca swego i matkę swoją- chyba komentować nie muszę, a co do szopki którą odpie**ala kler to zacytuje biblię

"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą; 6a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich."

także faktem jest że banda batmanów pie**oli głupoty które sami wymyślili, a biblia sama w sobie nie jest taka zła.

Whisperer

2013-05-13, 07:47
Sam jestem ateistą ale wk***ia mnie już ta nagonka, dorośnijcie i skończcie.

donplicco

2013-05-13, 07:55
rockface123 napisał/a:

kolejny ból dupy katolików, i kolejne piwo dla ciebie :amused:



Ból dupy, to masz zawsze po tym jak ojciec opuszcza Twoją wannę.

P.S Przeciez Biblia to jest fantastyka i to lepsza niż Harry Potter i Władca Pierścieni razem wzięte. :)

brzezniak

2013-05-13, 08:42
@wojtas co za genialny argument wojtuś... Wszyscy biegali i zabijali ale nagle pojawiła się biblia (w czasach w których większość nie potrafiła czytać :D ). Te "zasady" powstały na długo przed biblią.

wojtas2112

2013-05-13, 09:07
brzezniak napisał/a:

@wojtas co za genialny argument wojtuś... Wszyscy biegali i zabijali ale nagle pojawiła się biblia (w czasach w których większość nie potrafiła czytać :D ). Te "zasady" powstały na długo przed biblią.



hahahaha... gdzieś ty to przeczytał... eh to gimnazjum, pokazałem tylko na przykładach że w Biblii jest wiele zasad które mogą być podstawą do stworzenia prawa dla zdrowego społeczeństwa, i nie trzeba być koniecznie wierzącym żeby je zaakceptować i przyznać że są dobre.

mp_toujane

2013-05-13, 09:07
Skąd ta moda na ateizm na sadolu?
I 'ból dupy' ... k***a to już się nudne zrobiło

brzezniak

2013-05-13, 09:16
wojtas2112 napisał/a:



hahahaha... gdzieś ty to przeczytał... eh to gimnazjum, pokazałem tylko na przykładach że w Biblii jest wiele zasad które mogą być podstawą do stworzenia prawa dla zdrowego społeczeństwa, i nie trzeba być koniecznie wierzącym żeby je zaakceptować i przyznać że są dobre.



Przeczytałem to z twojej odpowiedzi. Sugerujesz, że biblia może być podstawą do stworzenia prawa ponieważ zawiera zasady, które istniały na długo przed nią... Zamiast mnie wrzucać do gimnazjum napisz coś sensownego.

wojtas2112

2013-05-13, 09:41
Nie wiem czy te zasady wcześniej istniały czy nie istniały ale zostały zebrane w jeden zbiór historii i opowiadań które w dawnych czasach były dużo łatwiej przyswajalne i łatwiejsze do zapamiętania przez prostych ludzi niż jakieś prawne paragrafy. Zbiór tych opowiadań wprowadzał pewien ład w życie wielu ludzi i jak na dawne czasy był dużo sprawiedliwszy niż prawa nakładane na ludzi przez władców wtedy jak i dzisiaj.

brzezniak

2013-05-13, 10:09
wojtas2112 napisał/a:

Nie wiem czy te zasady wcześniej istniały czy nie istniały ale zostały zebrane w jeden zbiór historii i opowiadań które w dawnych czasach były dużo łatwiej przyswajalne i łatwiejsze do zapamiętania przez prostych ludzi niż jakieś prawne paragrafy. Zbiór tych opowiadań wprowadzał pewien ład w życie wielu ludzi i jak na dawne czasy był dużo sprawiedliwszy niż prawa nakładane na ludzi przez władców wtedy jak i dzisiaj.



Nawet nie wiem co mam na to odpisać... Zbiór historii i opowiadań (w czasach w których większość nie potrafi czytać) bardziej przyswajalny niż konkretne normy prawne? Myślisz, że "prawne paragrafy" np kodeksu hammurabiego były trudniejsze do przyswojenia niż "historie i opowiadania" do zinterpretowania? Nawet nie mam zamiaru komentować uznania kar wymierzanych w biblii za sprawiedliwe.

wojtas2112

2013-05-13, 10:26
@niesprawiedliwym jest utrzymywanie tysięcy więźniów za nasze pieniądze. Pamiętaj że za pieniądze płacisz swoim czasem, czyli życiem. Dlaczego mam płacić swoją częścią życia za czyjeś błędy?

brzezniak

2013-05-13, 11:31
Co za zmiana tematu... Też uważam, że więźniowie powinni sami na siebie zarabiać przez przymusowe prace. Co to ma wspólnego z biblią?