18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fall Gelb 1940

Kominek1993 • 2019-05-15, 15:44
Krótka animacja o udziale Francji w II wojnie światowej.


poligon6

2019-05-15, 17:06
Do tego wydaj swoich Żydów, stwórz kolaboracyjny rząd, oskarżaj Polakow o antysemityzm.

Ow...........an

2019-05-15, 19:51
poligon6 napisał/a:

Do tego wydaj swoich Żydów, stwórz kolaboracyjny rząd, oskarżaj Polakow o antysemityzm.



Po tym wszystkim co się dzieje m.in. w sprawie ustawy 447 (330 miliardów dolarów za mienie po obywatelach polskich) oraz jak teraz opluwają co chwilę Polskę i Polaków, na serio zaczynam żałować, że nasi ratowali im dupy, zamiast ich wydawać do gazu jak robiła to reszta cywilizowanej Europy.

Al...........is

2019-05-16, 01:11
poligon6 napisał/a:

Do tego wydaj swoich Żydów, stwórz kolaboracyjny rząd, oskarżaj Polakow o antysemityzm.



Ich cyrk, ich żydostwo. Mieli prawo tak postąpić :P

poligon6

2019-05-16, 08:29
Alois napisał/a:


Ich cyrk, ich żydostwo. Mieli prawo tak postąpić



No wlasnie, tylko czemu wpie**alaja sie w nasz cyrk?

drukarka666

2019-05-16, 09:54
Jak Ja kocham oglądać sadistica z rana wraz z pamiątkami po przodkach, popijając to smakiem prawdziwej polskiej zdrady narodowej prosto z gór, ech.


or...........na

2019-05-16, 12:10

Salieri16000

2019-05-16, 13:59
up^ Kapitulacja Francji w 1939 roku i do tego niemal dwa miechy przed rozpoczęciem wojny?! Nie przesadzaj...

Andre1945

2019-05-16, 20:06
W obronie Francji w 1940 roku zginęło więcej Francuzów, niż dzielnych Polaków zginęło w obronie Polski w 1939 roku.
W kampanii francuskiej w 1940 roku zginęło trzy razy więcej Niemców, niż w kampanii polskiej w 1939 roku.

krzysztof3011

2019-05-16, 21:55
Ludzie, poczytajcie trochę o kampanii francuskiej...

Prawda jest taka, że to Polacy oddali kraj prawie bez walki, a Francuzi bili się bardzo dzielnie i, co najważniejsze, robili to w sposób zorganizowany. Długo można tu opowiadać, douczcie się.

nano50

2019-05-16, 22:32
Owlman napisał/a:

Po tym wszystkim co się dzieje m.in. w sprawie ustawy 447 (330 miliardów dolarów za mienie po obywatelach polskich) oraz jak teraz opluwają co chwilę Polskę i Polaków, na serio zaczynam żałować, że nasi ratowali im dupy, zamiast ich wydawać do gazu jak robiła to reszta cywilizowanej Europy.



To jest właśnie k***a śmieszne. Połowa krajów ścigała i gazowała żydów, a nam zarzucają, bo znalazły się jednostki, które żydów wydawały. No k***a mać.

EDIT: Dobra. Nie połowa, przesadziłem, ale się wk***iłem.

Metallica00

2019-05-16, 23:11
Nieśmieszne. W ogóle nabijanie się z Francuzów jest dla mnie próbą podbudowania własnego ego. Żołnierz polski jak i francuski walczyli dzielnie. Złe plany wojenne po obu stronach były przyczyną klęski, a nie postawa zwykłego szeregowego żołnierza. Wy mi podacie, gdzie Francuzi uciekali, ja wam podam poddanie się całej armii Prusy. Czy to oznacza, że polski żołnierz tylko się poddawał i nie walczył? Nie! Pewnie nawet nie słyszeliście o takich nazwach jak bitwy pod Gembloux, Arras, Hannut, Stonne, które przechodziło z rąk do rąk kilkunastokrotnie i gdzie Pierre Billotte wykazał się niezwykłym męstwem i skutecznością niszcząc kilkanaście czołgów albo obrona Lille, gdzie francuscy żołnierze umożliwili wycofywanie się aliantów pod Dunkierkę, ich waleczna postawa została doceniona przez Niemców i po kapitulacji, Niemcy pozwolili im przejść z bronią w ręku a asyście honorowej, czy fortu Villy La-Ferte, gdzie załoga broniła się do ostatniego żołnierza, albo ostatnie forty na linii Maginota, które poddały się dopiero na początku lipca i trzeba było wysyłać francuskich oficerów, bo żołnierze nie uwierzyli, że Francja podpisała zawieszenie broni.
Fajnie się pośmiać z Francuzów, ale gdy naprawdę zapozna się z literaturą i rzeczywistą sytuacją, jaka panowała, wtedy na froncie, to te żarty już nie śmieszą, bo są po prostu szkodliwe. Kiedyś sam byłem "wyznawcą", że alianci nas zdradzili, że Francuzi to tchórze. Propaganda brytyjska i komunistyczna zrobiła swoje i teraz mamy tego pokłosie. Najgorzej jest z profesorami polskich uczelni. Sam jestem studentem historii i zacietrzewienie polskich profesorów jest niesamowite. Nawet nie warto z nimi dyskutować.

Ow...........an

2019-05-18, 21:43
Metallica00 napisał/a:

Nieśmieszne. W ogóle nabijanie się z Francuzów jest dla mnie próbą podbudowania własnego ego..



Oczywiście masz rację.
Mało tego.
Np. Taki generał Dąb-Biernacki na początku września 39, dwukrotnie był zatrzymywany przez żandarmerię jak uciekał z pola walki.

Skąd się to wzięło?
Ze sk***iałej "sanacji", kultu PPS-u i zjeba Piłsudskiego, którego wyznawcą jest Jarosław Niewielki.

Polskojęzyczny masoński rząd zerwał z Francją naturalny sojusz wojskowy w połowie lat 30-tych i skumał się z masońską Anglią.
A angole będąc na wyspie nie dość, że mieli nas gdzieś to jeszcze wspierali antypolskie UPA.
A głupi-dzielni Polacy jeszcze na Wyspach przelewali krew za tych sk***ieli.