18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fakty o jezusie

Cyjanek • 2015-06-22, 13:15
Pragnę śpieszyć z pomocą tym, których mózgi zawładnięte są miłością do JPII oraz do jezuska...


Zdaję sobie z tego sprawę, że dla tej grupy ludzi będzie to nie do przyjęcia, ale przecież Biblia nie kłamie, a KK...

Kickbokser

2015-06-22, 13:29
ehh.. wrzucanie kolesia nadającego sie do psychiatryka błagam.. i jeszcze te tezy, że powiem "biednemu zawsze wiatr w oczy wieje" to znaczy, że jak będę biedny to wiatr zawsze mi będzię wiał z przodu dla niekumatych dodam, że chodzi o te cytaty które ten baran interpretuje dosłownie, ja pier**ole społeczeństwo kretynów..

pytolsky

2015-06-22, 13:30
te filmiki dały mi raka

~Beny

2015-06-22, 13:41
CDBlaze napisał/a:

Zdaję sobie z tego sprawę, że dla tej grupy ludzi będzie to nie do przyjęcia, ale przecież Biblia nie kłamie, a KK...



A zdajesz sobie sprawę, że o tego typu wątków masz dział 'polityka i religia'?

Poza tym robisz dokładnie to samo, co ww przez ciebie 'ta grupa' ludzi.
Próbujesz na chama wcisnąć innym jakąś 'prawdę'. :roll:

danke1111

2015-06-22, 13:42
Czy tylko mi się zdaje czy naprawdę część użytkowników jest zwykłymi ateuszami potępiającymi jakąkolwiek wiarę? Czy bycie ateuszem i czytanie i oglądanie w internecie źródeł debili to nie forma wiara? Gdzie podziali się prawdziwi ateiści?

nowynick

2015-06-22, 13:47
Up

dokładnie. Jestem ateistą , mam w dupie te filmy, nie tracę na nie czasu i nie spinam dupy w komentarzu. Nie wierzę i po prostu ch*j mnie to obchodzi. Zresztą jak można podawać fakty o osobie jednocześnie mówiąc, że jej nie było?

cys23

2015-06-22, 14:06
Nauka ma problem stwierdzić, czy jezus w ogóle istniał a tu koles potwierdza historyjki o magach i jezusie kanibalu :krejzi:

voidinfinity

2015-06-22, 14:14
danke1111 napisał/a:

Czy tylko mi się zdaje czy naprawdę część użytkowników jest zwykłymi ateuszami potępiającymi jakąkolwiek wiarę? Czy bycie ateuszem i czytanie i oglądanie w internecie źródeł debili to nie forma wiara? Gdzie podziali się prawdziwi ateiści?



Niech pan z yt będzie dowodem na to, że religia szkodzi na głowę bardziej niż "marichuanen wszczykiwany dorzylnie" :krejzi:

mamurra

2015-06-22, 14:27
@autor: Kiedy widzę taką amatorszczyznę, to mi się słabo robi. "Rzymianie nazywali wszystkie odłamy wiedzy magią", "Religią Żydów była magia", "bogiem czczonym w świątyni w Jerozolimie był Saturn" - kolego, do rozmowy o starożytnych kulturach trzeba mieć trochę wykształcenia, a Ty nie masz o niczym pojęcia.

Primo: Rzymianie wcale nie nazywali "wszystkich odmian wiedzy magią". Rzymianie magią nazywali religię perską, o której zresztą mieli złe zdanie (że jest zwykłym, ciemnym zabobonem itp.).

Secundo: Pliniusz pisze o Mojżeszu i Żydach w tym kontekście, bo po prostu słabo odróżnia jednych od drugich: dla Rzymianina pokroju Pliniusza Starszego Partowie, Persowie, Medowie, Żydzi, Arabowie to wszystko jest z grubsza jeden pies, po prostu ciemna dzicz ze Wschodu, i kto by się tam nimi przejmował. Rzymianie za cywilizowanych ludzi uważali siebie i Greków, a resztę traktowali jak Zulusów, tzn. z mniejszego lub większego buta oraz zachowując mniejszą lub większą pogardę dla miejscowych "fatalnych zabobonów".

Tertio: to, że ktoś z pisarzy starożytnych Ci pisze, że w Jerozolimie czci się Kronosa albo Saturna, to nie znaczy, że masz to rozumieć dosłownie. Ten sam Pliniusz będzie Ci wciskał, że głównym bogiem Egiptu jest Jowisz - i co, też mu uwierzysz? Głównym bogiem Egiptu jest Ammon, którego Pliniusz *nazywa* Jowiszem w ramach tzw. interpretatio Romana (-> wujo Google). I tak samo jest z Jerozolimą, ten "Saturn" to jest właśnie tak nazwany żydowski Jahwe, czy jak mu tam.

To są, do jasnej cholery, rzeczy elementarne, tymczasem z samego początku filmiku nr 1 wynika, że nie masz o tym bladego wyobrażenia, a Twój poziom przygotowania do tego typu dyskusji jest na poziomie 14-latka. Proste zatem, że oglądanie całości jest stratą czasu.

Ronoaro

2015-06-23, 16:27
k***a, Internet to jakaś patologia. Na Youtube zamieszcza filmiki gość, który powinien co najwyżej dostać izolatkę w psychiatryku. Co do autora tematu- od idioty głupszy jest tylko ten kto za nim podąża.

sa...........ek

2015-06-23, 16:44
Jezus był Socjalistą. I co prawicowcy?, widać że nawet bóg wie która ideologia jest dobrem a która złem.

Ronoaro

2015-06-23, 18:33
Up I był również Żydem, i co z tego?

bestli

2015-06-23, 19:29
sadystycznymirek,

oczywiście, ze nie był.

Cytat:

„Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj swój majątek i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem wróć i chodź za Mną”.



zwróć uwagę na - jeśli chcesz- Jezus na chciał okradać ludzi ja ty byś chciał, chciał żeby ludzie dzielili się pieniędzmi, ale z własnej woli. Wtedy nie było tej czerwonej bandy , która dzisiaj nami rządzi

sa...........ek

2015-06-23, 19:45
Ronoaro napisał/a:

Up I był również Żydem, i co z tego?


I co że był żydem?, ważne że mam jakiegoś takiego gościa w Socjalizmie.

bestli napisał/a:

sadystycznymirek,

oczywiście, ze nie był.



zwróć uwagę na - jeśli chcesz- Jezus na chciał okradać ludzi ja ty byś chciał, chciał żeby ludzie dzielili się pieniędzmi, ale z własnej woli. Wtedy nie było tej czerwonej bandy , która dzisiaj nami rządzi


On jedyne co tu dał to wybór, czy chcesz iść za nim i być socjalistą czy zostać i być kapitalistą.

EUROPEJCZYK

2015-06-26, 07:45
sadystycznymirek napisał/a:

Jezus był Socjalistą. I co prawicowcy?, widać że nawet bóg wie która ideologia jest dobrem a która złem.



Oczywiście że Jezus był Socjalistą, nawet na weselu gdzieś tam rozdawał wino za darmo