18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Fakty na temat wolnej gospodarki

sowasowa • 2014-03-16, 08:39
Znalazlem stary lecz ciekawy filmik ktory przedstawia rezultat wprowadzania w zycie wolnosci gospodarczej na przykladzie Chile


Filmik ma 6 lat wiec mozliwe ze juz był a jak tak to wyj*bac
chodz mysle ze nie warto :)

Ne...........ro

2014-03-16, 08:42
oto jak działa niewidzialna ręka rynku

Mr.Drwalu

2014-03-16, 09:50
Polecam oglądać dopiero od 7:20s :ok:
Chyba, że chcecie stracić ponad 7 minut z życiorysu, hyhy

las84500

2014-03-16, 10:02
U nas to nie przejdzie. Naszemu (nie)rządowi w głowiach się nie mieści dlaczego po podwyżce VAT wpływy z jego tytułu zmalały.

longlong7

2014-03-16, 10:24
to nie są fakty to są mity

NieWiemZeWiem

2014-03-16, 11:00
chcecie lewaczki socjalistyczne państewo rządzace przez lewaczki? macie: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/bolesna-pobudka-ze-snu-o-socjalizmie-xxi-wieku,406417.html

k***a ja rozumiem, że jakiś program socjalny musi być bo są zjeby na świecie, są ludzie oszukani przez innych, sa ludzie ktorzy mieli pecha ale bez przesady wszędzie ma być państwo ze swoją klejącą rączką? wszystkie najbogatsze kraje maja wolny rynek bądź miały i dzięki temu są zajebiste! kraje skandynawskie to kraje ktore maja surowce wiec socjalizm mogą splacac pieniedzmi z surowcow a nie z pieniedzy obywateli

Pravicow

2014-03-16, 11:08
@longlong7, jeżeli twoja wypowiedź była skierowana w kierunku tego filmu, to jesteś po prostu idiotą i zwyczajnym lewakiem; sprawdziłem te informacje i faktycznie, państwo rozwija się w dobrym tempie, w przeciwieństwie do Polszy. Liczę na to, że zdechniesz i zapraszam do dyskusji; żartuję... Jak zawsze nie mam zamiaru patrzeć na komentarze do tego tematu, czyli nawet nie dam ci szansy na to, żeby podyskutować; jeżeli wyślesz mi wiadomość, to zostanie od razu usunięta. Każdy lewak to debil i w przypadku, gdy jest dwóch żuli, to wolałbym ich zagłodzić na śmierć niż dalej płacić na nich swoimi pieniędzmi + nie mówcie, że trzeba dać im szanse, bo praca zawsze się JAKAŚ znajdzie, trzeba tylko mieć chęci :)

zincum

2014-03-16, 11:28
sowasowa napisał/a:

...chodz mysle ze nie warto :)



To idę. Albo nie, przecież nie warto :-)

Kutas Szatana

2014-03-16, 12:39
Co tak mało komentarzy, czekam na konkretny fajt levica vs pravica :D

Ork.Fajny

2014-03-16, 12:44
ku*as Szatana, smutne jest że czerpiesz przyjemność w życiu z internetowego "fajt levica vs pravica".

Co do filmu to tylko boli mnie że zakłada on jakąś wybitność Pinocheta w kwestii rozumienia gospodarki, zwłaszcza że był żołnierzem w kraju socjalistycznym. Gdy przyszedł kryzys a Pan generał się wk***ił i z pomocą innych żołnierzy przejął stery to po prostu i po żołniersku uznał że skoro socjalizm nie zadziałał to należy wybrać drogę całkowicie mu przeciwną.

Ti...........ch

2014-03-16, 13:12
Ork.Fajny, u nas za to jeśli się socjalizm nie sprawdza to decydenci idą w jeszcze głębszy socjalizm i dziwią sie że dalej się nie sprawdza, więć brną jeszcze dalej i znowu sie nie sprawdza...

Ork.Fajny

2014-03-16, 16:34
ment200, tylko że Ci ludzie to komuniści i u nich nie ma nawet prostego rozumienia że jak coś nie działa to trzeba spróbować na odwrót. Większość ludzi którzy są za socjalizmem nie myśli logicznie w kwestii gospodarki, a jedynym problemem jest to że tuż obok ich kraju jest drugi kraj-kapitalistyczny i imperialno-kapitalistyczna polityka niszczy ich.

Ti...........ch

2014-03-16, 19:38
Ork.Fajny, No to mamy problem bo władze da się zmienić i ludzi też. Ale zmienić myslenie masy dekli to juz walka z wiatrakami. Łatwij im przyjąć do wiadomości hasło "my wam pomożemy, damy prace, mieszkanie i wszystko" niż "cieżko pracujcie, a dojdziecie do czegoś" mimo że na tą pierwszą opcje będą musieli płacić horrendalne pieniądze nazwane w taki sposób żeby nie powodowały gniewu szarej masy.

Ne...........ro

2014-03-17, 17:09
Przykład Chile nie dociera do socjalistów, bo socjaliści nie myślą logicznie. Kiedys również myślałem, że czyste fakty podane na tacy poparte logicznymi argumentami są w stanie przemówić do komuchów, ale byłem w błędzie.

Websterthe1

2014-03-17, 19:52
Gdzie wy tu k***a widzicie jakąś różnice miedzy "Chile" a Warszawą.