18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Energy Drink- Test na szczurach...

Mr.Drwalu • 2013-02-14, 20:53


Szczury rozsmakowały się w napojach energetyzujących...

Smaczne ale jednakże skrajnie niebezpieczne. Ukraińscy studenci opublikowali pierwsze wyniki swojego eksperymentu badawczego na szczurach, które poili oni napojami energetyzującymi. Do badań, młodych naukowców skłoniła statystyka, która mówi, że 90% ukraińskich studentów gustuje i spożywa napoje energetyzujące, mówi się w opracowaniu “TSN.19:30″. Badania przeprowadzono na szczurach, które osiągnęły już wiek 2 miesięcy życia. Jest to odpowiednik wiekowy dla człowieka nastoletniego. Przez miesiąc pojono je napojami energetyzującymi.

Nie robiono tego siłą ale zwierzęta nie miały także wyboru ponieważ zamiast wody miały w poidłach energetyzujący tonik. Jednodniowa dawka odpowiadała butelce napoju energetyzującego wypijanego przez człowieka. Po wypiciu energetyzującego toniku, senne szczury nabierały wigoru w oczach. Badacze stwierdzili, że przez godzinę, dwie, szczury były aktywne i podekscytowane a następnie na trzykrotnie dłuższy czas popadały w depresję. Na te doświadczalne zwierzęta nawet narkoza nie działała kiedy je usypiano przed sekcją. Ale prawdziwy szok czekał na badaczy kiedy oni “przeanalizowali” wątrobę, nerki, serce, mózg i krew szczurów. Specjaliści oczekiwali, że zobaczą niewielkie, przejściowe odchylenia od normy we wskaźnikach krwi ale oni odkryli niewytłumaczalne otłuszczenie gryzoni. Na przykład serce okazało się być w, jakby, tłuszczowej torbieli a wątrobę niemożliwością było wyjąć pincetą ponieważ ona samoistnie się rozłaziła. Naukowcy mówią, że przeprowadzali oni eksperymenty z metalami ciężkimi ale nigdy takich zniszczeń nie widzieli. Podwyższony poziom glukozy, niedotlenienie mózgu, anemia z powodu niskiego poziomu hemoglobiny we krwi, to wszystko ujawniono w zewnętrznie wyglądających na zdrowe, szczurach. Amatorów napojów energetyzujących, twierdzą badacze, wprowadzają, na pierwszy rzut oka, nawet wartościowe ich składniki witaminowe, mikroelementy, żeń-szeń, itp. Ale jest ich zbyt wiele. Naukowcy nie wykluczają, że te napoje mogą także prowadzić do uzależnienia. Nawiasem mówiąc, w niektórych krajach Europy, napoje energetyzujące, według badaczy, sprzedaje się w aptekach na receptę. Przecież oficjalnie nie są zalecane do spożycia nastolatkom, ludziom z problemami sercowymi i z cukrzycą. Na Ukrainie takie napoje są powszechnie dostępne. Badanie ankietowe przeprowadzone wśród studentów pokazało, że u nas dzieci zaczynają pić napoje energetyzujące już od wieku 12 lat.



Źródło: KLIKNIJ TUTAJ

nots

2013-02-14, 21:00
Trochę mi to nie pasuje, bo właśnie popijam energetyka...

czewor

2013-02-14, 21:37
Ale h*jki zamazali logo producenta w studio, h*j wie co to za napój ...?

Bakkermman

2013-02-14, 21:47
Johny212 napisał/a:

Lepiej pić piwo. :piwo:


Ty może lepiej sprawdź co jest w dzisiejszym piwie chłopaku, zamieściłem o tym temat w dokumentalnych. Piwo sklepowe nie ma nic wspólnego z tym warzonym wieki temu. Dziś powinno nosić nazwę gazowanego gejostwa. Robi z Ciebie otyłego, tępego impotenta. NA ZDROWIE :X

zły_skurwiel

2013-02-14, 22:02
UWAGA, laska z 2 minuty naprawdę fajna, można oglądać.

Johny212

2013-02-14, 22:05
Bakkermman napisał/a:


Ty może lepiej sprawdź co jest w dzisiejszym piwie chłopaku, zamieściłem o tym temat w dokumentalnych. Piwo sklepowe nie ma nic wspólnego z tym warzonym wieki temu. Dziś powinno nosić nazwę gazowanego gejostwa. Robi z Ciebie otyłego, tępego impotenta. NA ZDROWIE :X

Dlatego warto kupować piwa z lokalnego browarów, a nie pić komerchę. Smacznego!

bloodwar

2013-02-14, 23:27
K U R T Z napisał/a:

UWAGA, laska z 2 minuty naprawdę fajna, można oglądać.



"Oglądałem" tak mocno że mam teraz problem z upraniem pościeli :-)

pawelgk

2013-02-15, 00:04
Gdzieś wyżej widziałem też materiał z Boxxy, pewnie na niej też testowali.

-57-

2013-02-15, 08:48
lece do biedro po Bepower :D

jinrey

2013-02-15, 18:43
ta telewizja powinna nazywać się THC a nie TCH :D

skillet84

2013-02-15, 18:55
Czego Ci "naukowcy" nie wymyślą, dają kilkadziesiąt razy mniejszemu organizmowi ogromne dawki dla niego, do tego metabolizm szczura =/ człowieka, przecież ta puszka jest prawie tak duża jak on . Według mnie wszystko co jest spożywane z umiarem nie będzie szkodzić człowiekowi, począwszy na alkoholu a skończywszy na tego typu napojach. Niech lepiej zajmą się tym gównem,którym faszerują "normalne" jedzenie sprzedawane w sklepach a nie badają rzeczy oczywiste dla innych. Bo to jest oczywiste jak jakaś gruba świnia siedzi w domu 24/7 i wpie**alając kolejne kebaby zapija je redbullem to będzie to niekorzystny wpływ na jego zdrowie.

Bo...........aS

2013-02-15, 19:01
@skillet84
Za dużo biadolisz nad projektem 'studentów'. Mieli przynajmniej jakieś pole do popisu plus da to im doświadczenie.

Co do tematu to wiadome jest, że energetyki to zło, ale od czasu do czasu można przecież walnąć sobie BePower'a ;)

czub1789

2013-02-15, 19:26
przestałem pic ten syf moze na godzine półtora pobudzi ale jak puszcza to o k***a kolatanie serca mroczki przed oczami czlowiek sie czuje jakby mial kaca

mihaueeek

2013-02-15, 19:28
Przecież to ruskie paliwo rakietowe a nie jakieś napoje energetyzujące.