18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Emtiwi kribs

Pener • 2012-12-09, 14:42
Russian style

wojba111

2012-12-09, 21:39
W 0:32 to jak Pacquiao w ostatniej walce :P

Mockba

2012-12-09, 22:57
Pener napisał/a:


myślałem kiedyś nad tym i doszedłem do wniosku, że wieszają je na ścianach jako ochrona przed rozbiciem łba po pijaku



Mi sie wydaje, żeby raczej w glowe było ciepło w razie uśniecia na stojąco po pijackiej libacji, chronić to tam nie ma co

hrabia9933

2012-12-09, 23:13
ja myslalem ze wieszaja dywany na scianach zeby po pijaku rzygac na gola podloge ale widze ze tam tez jest dywan, invaid argument

bigosamigos77

2012-12-10, 00:09
Pener napisał/a:


myślałem kiedyś nad tym i doszedłem do wniosku, że wieszają je na ścianach jako ochrona przed rozbiciem łba po pijaku



Oni po pijaku zapie**alają po ścianach dlatego mają na nich dywany :jezdziec:

Hidalgo

2012-12-10, 11:36
Kilim – tkanina dekoracyjna, dwustronna, wykonywana wełnianym wątkiem na osnowie wełnianej lub lnianej. Wykonywana w splocie płóciennym techniką płochową lub grzebyczkową na warsztatach pionowych lub poziomych. Wzór tkaniny tworzą gęsto zbijane i kryjące osnowę nitki wątku. Najprostszymi motywami dekoracyjnymi były pasy barwne lub wzory geometryczne oraz stylizowane ornamenty roślinne.

Technika kilimu jest jedną z najstarszych w tkactwie wzorzystym, znana w starożytnym Egipcie, Grecji oraz w Azji (zwłaszcza wśród plemion koczowniczych), używano jej do dekoracji ścian i podłóg oraz do przykrywania mebli. W Europie kilim został rozpowszechniony we wczesnym średniowieczu. Na terenach Azji Środkowej na Kaukazie, w Iranie i Anatolii kilimy były dziełami sztuki ludowej. W Europie są wyrabiane w krajach słowiańskich, Rumunii i krajach skandynawskich. Na wyróżnienie zasługują kilimy ukraińskie i polskie, wśród których wyróżnia się kilimy ludowe oraz kilimy wykonywane w manufakturach dworskich, często wzorowane na gobelinach XVIII wieku.

Wyroby poszczególnych ośrodków charakteryzowała własna skala barw i zasób form ornamentalnych. Polskie kilimy posiadają wzory o motywach roślinnych lub geometrycznych, często otoczone są bordiurą, cech*je je bogata skala kolorystyczna, od barw kontrastowych do pastelowych tonacji. W drugiej połowie XIX wieku ręcznie tkane kilimy zostały częściowo wyparte przez wyroby fabryczne, jednak wykonywane są nadal przez twórców ludowych.

axelxan

2012-12-10, 17:09
Nie wiem czemu ale to przypomina mi jakieś chińskie teleturnieje.