18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Elektryka prąd nie tyka

wir00z • 2022-04-04, 18:52
Tak mówią.


bercisko

2022-04-04, 19:19
j***na izolacja na cęgach. A mogło być piękne smażonko w restauracji :-)

nowynick

2022-04-04, 19:47
bercisko napisał/a:

j***na izolacja na cęgach. A mogło być piękne smażonko w restauracji



od kabla od oświetlenia? co tam było max 8A na zabezpieczeniu? poza tym ten idiota chciał przyciąć kabel i "niechcący" połączył fazę z zerem, różnicówkę wyj***ło szybciej niż bojownika islamskiego...

saves

2022-04-04, 20:32
Zapamiętajcie jedno. Przecinając jakiekolwiek przewody położone w budynku, nawet gdy jesteście na 100% pewni, iż nie są pod napięciem, zamykajcie oczy. Jeśli przypadkiem przetniecie przewód pod napięciem, ewentualne iskty nie poparzą wam gałek ocznych, nie mówiąc o oślepieniu. Dwa razy w życiu przeciąłem takie przewody. Bezpieczniki w lokalu wyłączone, ale poprzedni właściciele musieli coś na lewo pociągnąć.

htr78729

2022-04-04, 20:34
nowynick napisał/a:

od kabla od oświetlenia? co tam było max 8A na zabezpieczeniu? poza tym ten idiota chciał przyciąć kabel i "niechcący" połączył fazę z zerem, różnicówkę wyj***ło szybciej niż bojownika islamskiego...



Przeważnie na oświetlenie jest przewidziane zabezpieczenie 10A. W polskich realiach większość elektryków nadal nie potrafi zrozumieć, że obwody oświetleniowe też dobezpieczamy RCD. Podczas pełnego zwarcia RCD ma prawo nie zadziałać, a zadziałać może bezpiecznik. Prąd podczas zwarcia będzie większy - zgodnie z IPZ.

lysymisio6969

2022-04-04, 20:41
elektryka prąd nie tyka.. tylko jebie proszę ciebie..

zastanawiał się jak saper.. niebieski czy czarny?

i jeszcze cęgi przyspawał.. zdolniacha

konglomerat

2022-04-04, 21:20
Remuś nieeeeeeeee! Tak bym powiedział jak by mi było cię szkoda, ale k***a ile razy powtarzałem. Trakcja to śmierć. Tory, to jest przyszłość.

Warystor

2022-04-04, 23:03
Przecież to fejk. Widać, że ten elektryk dobrze wie, co się za chwilę stanie. No i ciekawe, że po tym zwarciu nadal świeca wszystkie pozostałe lampy na suficie.

qplam

2022-04-04, 23:31
Mam mieszane uczucia czy tego pana można nazwać elektrykiem. j***ny kabel z fazą, neutralnym przewodem i możliwe że z uziemieniem na raz cęgami ale przynajmniej z zaizolowanymi rączkami bo by tam nie tylko cęgi przyspawało.

Dzisiaj

2022-04-04, 23:36
Nie jestem elektrykiem ale mam wujka google. Widzialem za duzo filmikow na sadolu i wiem co sie odpie**ala z prundem. Jesli musze sobie wymienic jakies gniazdko, moze podlaczyc os dodatkowego itd. szykam dla pewnosci z 50 razy czy nie popie**olilem kabelkow, odlanczam prund najlepiej w calym domu, zeby mi sie nie poj***lo, uwazam jak sk***ysyn by nie zwierac kabelkow itd. i jak do tej pory zyje. Jesli trzeba elektryka - zatrudnie ale do drobnych prac z pomoca internetu - daje rade :D

dadar123

2022-04-05, 00:18
Jakie zaizolowane rączki?! Przecież to obcęgi, do których trzeba przyłożyć siłę w obie strony. Po prostu powiesiły się na kablu

radeksz777

2022-04-05, 00:48
Elektryka prąd nie tyka, tylko nap#$%a z dala.

miedzianek

2022-04-05, 03:06
saves napisał/a:

Zapamiętajcie jedno. Przecinając jakiekolwiek przewody położone w budynku, nawet gdy jesteście na 100% pewni, iż nie są pod napięciem, zamykajcie oczy. Jeśli przypadkiem przetniecie przewód pod napięciem, ewentualne iskty nie poparzą wam gałek ocznych, nie mówiąc o oślepieniu. Dwa razy w życiu przeciąłem takie przewody. Bezpieczniki w lokalu wyłączone, ale poprzedni właściciele musieli coś na lewo pociągnąć.




Co ty pie**olisz, iskry oczy poparza? Na 230v 8/10a chcesz luk elektryczny zrobic?