18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eksperyment z muchą i osą.

T3RMINATOR • 2020-08-13, 14:49
Ile czasu wytrzyma mucha a ile osa pod wodą?
Mucha

Osa

T3RMINATOR

2020-08-13, 16:50
sard napisał/a:

Te komary to jak politycy... nie ważne ile się nawpie**alają i tak wpie**alać będą więcej i więcej.



Pomyliłeś temat.

orpradek

2020-08-13, 18:19
ty h*ju pie**olony !

Juzwa

2020-08-13, 18:33
Barnellini napisał/a:

Jak miło patrzeć jak ten żółto czarny k***iszon próbuje użądlić ale zamiast tego zdycha. j***ć osy!



Nie lubię os, komarów, szerszeni inych sk***ysynów z żądłami, ale bardziej nienawidzę kleszczy, które są największymi sk***ysynami!

Biancaaaa

2020-08-13, 20:21
co jak co...ale po co?

bubek90

2020-08-13, 20:28
No i vivka już leci po Ciebie zwyrolu! Jesteś gorszy od typa który upie**alał łby karpio na targu !

Jak czytam niektóre komentarze... No wojna musi być, ktoś musi się pozbyć tych p*zd w rurkach, obrońcuf much, os i komarów...

Ból dupy za 3...2...1...


(Nie nie nosze rurek, dupa mnie też nie boli maści nie potrzebuje)

alucard321

2020-08-13, 20:31
Poj***ło już niektórych. Rozumiem żeby ktoś robił gownoburzę o psa czy kota, ale o owada k***a? Jebnijcie się w łeb. Jak jest filmik gdzie jeden Da Silva strzela w makówkę drugiemu Gomezowi, to wszystko git, ale k***a muchy utopić nie wolno i ch*j. Poj***ły się niektórym priorytety i to k***a koncertowo.

zzzz2

2020-08-13, 20:43
alucard321 napisał/a:

Poj***ło już niektórych. Rozumiem żeby ktoś robił gownoburzę o psa czy kota, ale o owada k***a? Jebnijcie się w łeb. Jak jest filmik gdzie jeden Da Silva strzela w makówkę drugiemu Gomezowi, to wszystko git, ale k***a muchy utopić nie wolno i ch*j. Poj***ły się niektórym priorytety i to k***a koncertowo.



True. Żeby to jeszcze dobra pszczółka była, ale osa i mucha? xD Ciekaw jestem czy jak kleszcz czy komar się wbiją, to też humanitarnie pozwalają się nażreć a potem puszczają wolno...
Zresztą, w całym tym filmiku imo nie tyle chodzi o znęcanie się, co o porównanie woli przeżycia - osa dała radę 3x dłużej niż mucha i to jest ciekawe.

SupremeLeader

2020-08-13, 20:54
Teraz zrób filmik z mrówką, dopiero się zdziwisz. Tylko sobie kilka kart pamięci dokup.

offline

2020-08-13, 21:33
Słuchajcie, bez znaczenia czy to pies, osa czy mucha. Chodzi o sposób w jaki koleś robi „eksperyment” - co więcej, nikomu niepotrzebny i nic nie wnoszący do debaty publicznej. Te owady, nawet jeśli szkodniki - żyły. Jeśli strzeliłby je laczkiem, nikt nie zwróciłby uwagi, ale świadome topienie jakiegokolwiek stworzenia jest dla mnie bezcelowe, niepotrzebne i poj***ne.

Konkubinadenata

2020-08-13, 21:53
A mnie to nawet zaciekawiło czemu właśnie mucha a nie osa. Jako że owady nie oddychają głową a powierzchnią ciała, obstawiam że osa "wygrała" ilością włosków. Napięcie wody nie brzebiło się przez to futro i miała więcej powietrza. Na filmie widać zresztą jak wokół owada zrobiła się otoczka powietrza. Dobra, idę oglądać mrówki :-)

Ryszardowo

2020-08-13, 22:04
Kiedyś kolega przeprowadził podobny eksperyment mianowicie prasnął muchę gazetą, żeby nieco ją ogłuszyć i wyrzucił do kibla. Mucha sumiennie krążyła w kiblu, a gość wziął i ... Zdefekował na nią.. Prawie się pozygałem jak mi to opowiadał, ale do teraz się zastanawiam czy dla tej muchy to był koszmar czy była w raju? :roll:

arekedi

2020-08-14, 00:39
Weź zobacz ile moja teściowa suka wytrzyma.

Tom9310

2020-08-14, 00:56
Konkubinadenata napisał/a:

obstawiam że osa "wygrała" ilością włosków. Napięcie wody nie brzebiło się przez to futro i miała więcej powietrza.



No nie bardzo z tymi włoskami. Fakt Osa je ma ale widać je dopiero po do tym przybliżeniu i teraz dlaczego się czepiam. Otóż owe "włoski" u osy nie są gęsto posadzone i nijak nie można tego nazwać "futrem" tym bardziej więc założenie błędne. Gdyby to była pszczoła to bym Ci przyznał rację bo u niej "futro" jest widoczne i to gołym okiem. Dla porównania od lewej: Pszczoła a z prawej: Osa.


I nawet na tym zdjęciu ciężko się dopatrzeć "włosków" u Osy ale jednak one są ale nie na tyle gęste żeby powstrzymać napięcie wody więc teoria do piachu

:-)

AlbertoNihilo

2020-08-14, 01:15
Co za kretyn takie durne eksperymenty robi? Jeszcze kombinerkami. No ludzie. Niech sam łeb pod wodę wsadzi na kilka minut. Debilizm po prostu.

Malloy

2020-08-14, 01:21
Fazybum napisał/a:

Słuchajcie, bez znaczenia czy to pies, osa czy mucha. Chodzi o sposób w jaki koleś robi „eksperyment” - co więcej, nikomu niepotrzebny i nic nie wnoszący do debaty publicznej. Te owady, nawet jeśli szkodniki - żyły. Jeśli strzeliłby je laczkiem, nikt nie zwróciłby uwagi, ale świadome topienie jakiegokolwiek stworzenia jest dla mnie bezcelowe, niepotrzebne i poj***ne.



Niepotrzebna propaganda Prolife'owców, jak psikniesz na owady jakimś środkiem chemicznym, to albo pozbawiasz je życia poprzez uduszenie, bo środek blokuje im dopływ tlenu, albo poprzez neurotoksynę, która powoduje śmierć układu nerwowego owada. Tak czy inaczej, śmierć jest dość powolna. Teraz spróbuj zlikwidować gniazdo os za pomocą laczka, na pewno się uda zabić wszystkie na raz. Jeśli do Ciebie nie trafia, że osa to tylko szkodnik, który wyżera słodkie owoce w sadach i dobiera się do pszczelich gniazd, a duszenie jednej osy pod wodą jest gorsze, niż duszenie całego gniazda os przy pomocy środków chemicznych, to możesz zacząć kasować strażaków, którzy do os i szerszeni jeżdżą codziennie, bo raczej nie rzucają gumofilcami strażackimi w gniazdo, licząc, że zginą od tego wszystkie.

W kwestii tego, czy eksperyment był potrzebny, czy nie, to jak dla mnie kwestia gustu, ale cóż... Jak to się mówi - the more you know...