18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Eksperyment z głośnikami i wodą

Tuiq • 2012-04-24, 00:33
Można by to podsunąć gościowi o portalowym przezwisku "Baba z brodą" ; )

an...........on

2012-04-24, 01:48
Chce mi się teraz sikać

DFM

2012-04-24, 08:01
Macie może takie nagranie ? :D

Chętnie spróbuję :D

Borsuk1987

2012-04-24, 11:44
Nie wieże w Boga to i w to też nie :P If you know what I mean >

CLv

2012-04-24, 11:48
Ja pie**ole, ale czarny humor...

Prezioo

2012-04-24, 14:54
Chciał bym zobaczyć nagranie , w którym jest te ponad 25 klatek na sekunde , bo chciał bym widziec jak to wygląda w "realu" :d

Pu...........na

2012-04-24, 14:57
Panowie eksperci ktos wyjasni dzialanie tego cudenka? :D

mrmydlo

2012-04-24, 15:37
Ciężko mi jest tłumaczyć to tekstem, wolałbym opowiedzieć ale do rzeczy: Na pewno każdy widział na filmie jak samochód jedzie a jego koła "stoją" w miejscu lub wręcz obracają się do tyłu. Jest to związane z prędkością obrotu koła i ilością klatek na sekundę z jaką kamera rejestruje obraz. Najprostszy przykład jest taki: Kamera rejestruje obraz z ilością 25 klatek na sekundę, koło również obraca się z prędkością 25 obrotów na sekundę więc kamera robi mu zdjęcie (w końcu każda klatka to zdjęcie) dokładnie co jeden obrót, z tego wynika że na filmie koło będzie stało w miejscu. Oczywiście jeśli koło będzie obracać się 50 razy na sekundę to na filmie też będzie stało w miejscu bo po między dwiema klatkami zrobi dokładnie 2 pełne obroty itd. Woda na filmie jest za pomocą dźwięku o częstotliwości 25hz wprawiana w drgania, więc drży z taką samą częstotliwością z jaką kamera rejestruje obraz, mamy sytuację analogiczną do stojącego pozornie w miejscu koła. Woda pozornie płynie do góry kiedy częstotliwość jest trochę mniejsza od zapisu kamery bądź jest to krotność tej częstotliwości itd.

borisklinga

2012-04-24, 15:48
mrmydło, brawo -Twoj komentarz to PIERWSZY sensowny wpis na tym portalu który przeczytalem przez ostatni rok

à¸...........¹‡

2012-04-24, 16:12
Borsuk1987 napisał/a:

Nie wieże w Boga to i w to też nie :P If you know what I mean >



W ortografię też nie wierzysz, poligloto

verrnume

2012-04-24, 16:31
@ mmydlo
uzupelniajac twoja wypowiedz,: zjawisko jest zwane efektem stroboskopowym , dlatego monitory komputerow nagrane kamera "ukazuja" czarne pasy, ktorych n ie widzimy w rzeczywistosci, podobna sytuacje mozna zaobserowac na zywo kolach aut jadac tunelem, lampy oswietlajace tunel - potocznie zwane swietlowkami nie swieca swiatlem "ciaglym" a produkuja pewna ilosc "blyskow" w ten sposob oswietlone kola aut moga wygladac na statyczne, lub na krecace sie "do tylu".

pakicito

2012-04-24, 16:31
Cytat:

Nie wieże w Boga to i w to też nie


analfabetyzmem obrażasz ateistów

drzymek1906

2012-04-24, 17:16
Borsuk1987 napisał/a:

Nie wieże w Boga to i w to też nie :P If you know what I mean >



A ja wieże. Nawet dwie.

Fr...........zy

2012-04-24, 17:18
mrmydlo napisał/a:

. Woda na filmie jest za pomocą dźwięku o częstotliwości 25hz wprawiana w drgania, więc drży z taką samą częstotliwością z jaką kamera rejestruje obraz, mamy sytuację analogiczną do stojącego pozornie w miejscu koła. .



ekhm 24 Hz. Twoja teoria legła w gruzach

amb

2012-04-24, 17:41
@up
to urzadzonko wygladalo na prymitywny analogowy generator, ktory moze byc niedokladny. to w rzeczywistosci musialo byc 25Hz. zreszta, jak widac, on i tak empirycznie dobieral czestotliwosc...

jak ktos chce sobie wygenerowac sinus 25Hz, to mozna to zrobic programem Audacity (darmowy). tylko robic WAV, nie mp3, bo moze wyjsc syf.