18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Edgar Allan Poe - Maska Śmierci Szkarłatnej

sa...........os • 2012-12-16, 01:51
Niektórzy z Was być może kojarzą świetny film na podstawie opowiadania Poe, zatytułowany "Maska czerwonego moru". Film znacznie bogatszy w rozmaite wątki aniżeli treściwe raczej opowiadanie, jednak z racji że posiadam audiobooka, postanowiłem zapodać w całości - myślę że nie powinno obciążyć łączy, gdyż zajmuje ino 3 MB (aczkolwiek całość trwa 18 minut). Polecam zapodać sobie do snu - zwłaszcza ludziom obdarzonym wyobraźnią. ;-)
Więcej informacji poniżej:

"Nowela amerykańskiego pisarza i poety Edgara Allana Poego. Jej tematem są próby uniknięcia niebezpiecznej zarazy, zwanej czerwoną śmiercią przez głównego protagonistę, księcia Prospero. (...). Historia podąża śladami literatury gotyckiej i jest często interpretowana jako alegoria o nieuchronności śmierci, choć taki sposób analizy nie jest zalecany przez niektórych krytyków. Istnieje wiele wyjaśnień co do interpretacji noweli, jak i wiele prób identyfikacji istoty „czerwonej śmierci”."
źródło:wikipedia.org


NecroVision

2013-01-01, 18:17
Wszystko co związane z Edgarem jest warte przeczytania, zobaczenia, wysłuchania... k***a tylko 6 wyświetleń ;/