18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Economic Hitmen

event • 2010-05-15, 14:39
cała prawda...

szolopolo

2010-05-15, 14:56
trochę chyba pod kampanie wyborczą ten filmik

event

2010-05-15, 15:11
Nawet mi przez myśl żadna kampania nie przeszła, filmik wg mnie godny oglądnięcia, dla zainteresowanych:
"Głosu w filmie użyczył John Perkins „Ekonomiści od brudnej roboty – pisze John Perkins – są wysoko opłacanymi profesjonalistami, którzy wyduszają z różnych krajów świata miliardy dolarów. Narzędzia ich pracy stanowią kłamliwe sprawozdania finansowe, fałszowane wybory, przekupstwo, wymuszenia, seks i morderstwa”.

John Perkins wie, co mówi był jednym z tych ekonomistów. Jego praca polegała na przekonywaniu przywódców krajów posiadających, z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych, znaczenie strategiczne od Indonezji po Panamę by zgodziły się na gigantyczne inwestycje w rozwój infrastruktury, a wynikające z nich kontrakty przyznały korporacjom amerykańskim. Obciążone ogromnymi długami kraje te stawały się wasalami rządu amerykańskiego, Banku Światowego i innych, zdominowanych przez USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność narzucając terminy spłat i uzależniając od siebie rządy suwerennych państw."

źródło: www.alterkino.org

roshformorg

2010-05-18, 01:07
Na Wykop.pl znalazłem artykuł o tym, że gdzieś w Amreykańskiej gazecie chyba New York Times ukazał się artykuł o tym, że Polska ma bogate złoża Gazu i że to Amerykanie mają technologię za której (za ich) pomocą będzie można ten gaz wydobywać. Artykuł ten ukazał się zdaje się na krótko przed Tragedią w Smoleńsku. Było też tam coś na temat, że Rosja w tej sytuacji jako prawie wyłączny dystrybutor gazu na Europę powinna nawiązać porozumienie z Polską. W tej sytuacji nacjonalistyczny Kaczyński nie byłby dobrym kontrahentem.
To tak apropo tego filmiku.
Polecam obejrzeć. Piwko :)

el...........un

2010-05-21, 18:20
roshformorg napisał/a:

Na Wykop.pl znalazłem artykuł o tym, że gdzieś w Amreykańskiej gazecie chyba New York Times ukazał się artykuł o tym, że Polska ma bogate złoża Gazu i że to Amerykanie mają technologię za której (za ich) pomocą będzie można ten gaz wydobywać. Artykuł ten ukazał się zdaje się na krótko przed Tragedią w Smoleńsku. Było też tam coś na temat, że Rosja w tej sytuacji jako prawie wyłączny dystrybutor gazu na Europę powinna nawiązać porozumienie z Polską. W tej sytuacji nacjonalistyczny Kaczyński nie byłby dobrym kontrahentem.
To tak apropo tego filmiku.
Polecam obejrzeć. Piwko :)


Ta mamy właśnie zajebiste złoża w Sudetach z tym że ten gaz jest zaadsorbowany w glebie, aktualnie tylko amerykanie mają tą technologie i zdajsie testują ją w Australii, i z tego co wiem za ten gaz mają się zabrać za 10-20 lat.

Mikuś

2010-12-27, 12:14
To też jest z filmu Zeitgeist Addendum. Polecam, ponieważ jest tam dużo wiecej.

Don

2011-01-21, 15:53
Świetna rzecz, ukazuje prawdę, widziałem podobny film, lecz o Polsce, cała Europa się z nas śmieje, kraj złodziei i mataczy :roll:

miedziak

2011-01-21, 16:13
...Zgubiłeś chamie złoty róg...