18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziki Zachód

Ma..........._S • 2013-10-26, 12:21
Witajcie sadole,

Zapewne każdy z nas oglądał jakiś western. Zapewne większość chciała zostać rewolwerowcem, łotrem działającym poza prawem.
Okradającym banki, pijącym whisky w saloonie, dymającym dz**ki i odjeżdżającym ku zachodzącemu słońcu. Tak mniej więcej przedstawiano kowboi w filmach, a jak wyglądali na prawdę?...

Billy The Kid


Bracia Dalton


Dziki Bill Hickok


Reszta w komentarzach.

squ87

2013-10-26, 14:39
jedyny prawdziwy:

Gonczor

2013-10-26, 16:38
Akurat ilość napadów na dzikim zachodzie nie była taka duża. W ogóle przestępstwo było znikomym zjawiskiem.

guncite
intytut misesa

bartek107

2013-10-26, 17:10
@up co się dziwić, przecież wtedy społeczeństwo brało strzelby i robili samosąd.
Przynajmniej tak mi się wydaję...
Ja bym tak zrobił..

Gonczor

2013-10-26, 17:20
Samosąd by był, jakby ich łapali. Wyobraź sobie, że napadasz na bank, w którym każdy klient i bankier ma rewolwer, nawet niech będzie czarnoprochowy. Mieć na wejściu 20 luf skierowanych w siebie? Średnia opcja, co? Przestępcy nie szukają adrenaliny, tylko łatwego zarobku.

me...........wa

2013-10-26, 17:25
Jak zobaczyłam stopy braci Dalton, od razu poczułam ich smród

squ87

2013-10-26, 17:35
Dokładnie też tak sądzę. Ale na Wschodzie stanów myśleli inaczej i postanowili ich ucywilizować, tzn. odebrać wolność na jaką każdy zasługuje. Gdybym żył w tamtych czasach to wyprawiłbym się na kontynent północno amerykański i osiadł gdzieś w Wyoming i polował na niedźwiedzie w wolnych chwilach, od poszukiwania złota i polowania na zwierzęta futerkowe. Znalazłbym sobie jakąś ładną indiankę jak Tańczący z Wilkami i w ogóle byłoby zajebiście, wieczorami siadałbym na ganku swojej haty na skraju puszczy i czyścił winczestera popalając z fajki tytoń Golden Virginia... tylko te konie mnie przerażają, bo są k***a strasznie niewygodnie i ciężko nimi sterować.

vedkonner

2013-10-26, 17:52
W Gunslingera grałeś jak mniemam? ;)

PatrolZG

2013-10-26, 20:31


Śp. marszałek Putra.

dk2626

2013-10-27, 01:13
Galahad_Meb napisał/a:

Zapewne większość chciała zostać rewolwerowcem, łotrem działającym poza prawem.
Okradającym banki, pijącym whisky w saloonie, dymającym dz**ki i odjeżdżającym ku zachodzącemu słońcu.




Eminus

2013-10-27, 02:21
Znam ich tylko z ' Deadwood' Seth, Bill, Jane - kozaki, serial pokochałem jak sie dowiedziałem, ze oni kiedyś naprawdę istnieli. To samo z ' Zakazanym Imperium', w Polsce nie ma telewizji, są 3 kanały warte oglądania - HBO, Fox i Comedy Central, reszty nie warto.