18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dziecko urodziło się z ,,ogonem"

Jesse.Pinkman • 2013-06-23, 20:57
Za słaba moim zdaniem na harda wrodzona wada rozwojowa zwana niedomknięciem cewki nerwowej. Pod tekstem dodatkowe 3 zdjęcia:

Xiaowei urodził się z niewielkim guzem przypominającym ogon. Wraz z upływem czasu narośl zaczęła się powiększać. Dziś siedmiomiesięczny chłopiec ma guz długości 10 cm.

Xiaowei cierpi na wrodzoną wadę rozwojową spowodowaną niekompletnym domknięciem cewki nerwowej w czasie rozwoju embrionalnego. Dziecko urodziło się z przepukliną oponową. Z tym syndromem rodzi się o wiele więcej dzieci niż z zespołem Downa i rozszczepem kręgosłupa razem wziętych, jednak ten typ wady w niektórych przypadkach jest niewielki i można go stwierdzić dopiero w czasie szczegółowych badań.

Wady związane z niekompletnym zamknięciem cewy nerwowej to dysrafie. Syndromy te wykształcają się na bardzo wczesnym etapie rozwoju - zanim zarodek osiągnie wiek czterech tygodni. Ich przyczyną jest zwykle niewystarczająca ilość kwasu foliowego w organizmie matki.

Rokowania u dzieci z tego typu wadami zależą od stopnia ich nasilenia. Pod względem intelektualnym chorzy zazwyczaj rozwijają się normalnie, jednak do końca życia cierpią na różnego rodzaju przypadłości neurologiczne. U takich osób obserwuje się również podniesione ryzyko zachorowania na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Komfort życia pacjentów dotkniętych przepukliną oponową można podnosić poprzez zabiegi chirurgiczne zmniejszające narośl. Z powodu problemów neurologicznych zwykle konieczna jest również rehabilitacja ruchowa.

Tej tragedii prawdopodobnie można było uniknąć. Szacuje się, że regularne przyjmowanie preparatów z kwasem foliowym przed zajściem w ciążę oraz w jej pierwszym trymestrze zmniejsza ryzyko wystąpienia tego typu wad aż o 70%! "Program pierwotnej profilaktyki wad cewy nerwowej" prowadzony w Polsce od 1997 roku ma na celu nakłonienie wszystkich kobiet w wieku rozrodczym, które potencjalnie mogą zajść w ciążę, do regularnego przyjmowania kwasu foliowego.







Źródło

RockyWood

2013-06-23, 23:07
nie macie litości..

ja też :amused:

stalowyszczur

2013-06-23, 23:56
Sponsorowane przez producentow kwasu foliowego :)

Piortuś

2013-06-24, 10:15
Będzie mógł sie chłopaczyna od komarów oganiać :spoko:

baztien90

2013-06-24, 11:52
j***ny, ciekawe czy merda :D

MareKSG

2013-06-24, 13:47
Czemu takie rzeczy dzieją się zazwyczaj u skośnookich?

Shock

2013-06-24, 13:56
Karol Darwin zatwierdza ten temat.

Marxe

2013-06-24, 13:58
będzie nim merdać za każdym razem kiedy spotka matke albo swoją dziewczyne :krejzi:

haras1991

2013-06-24, 14:07
Puściła się z bobrem :-D

Rokson

2013-06-24, 14:12
Bzdura, k***a, bzdura bzdura bzdura.

Po pierwsze primo, żadnej cewki nerwowej, tylko CEWY nerwowej. Cewkę to mamy moczową.
Po drugie primo, ch*ja tam wiadomo, nie ma ani zdjęcia z rentgena, ani z tomografu, ani k***a nawet z głupiego USG, może to być zwykły tłuszczak lub inna łagodna zmiana nowotworowa.
Po trzecie primo ultimo, wnioskuję, iż jest skośny, a tamci pojebańcy są na tyle poj***ni, że to może być nawet moszna jego starego przyszyta wewnątrzmacicznie, zapewne z pływającą obok ośmiornicą.

Już sam tekst "Pod względem intelektualnym chorzy zazwyczaj rozwijają się normalnie, jednak do końca życia cierpią na różnego rodzaju przypadłości neurologiczne." daje do myślenia, że ten tekst pisał jakiś poj***niec Koreaniec. k***a, albo rybki, albo pipki, a jak pisze o przepuklinie oponowej, to niech sobie chociaż zajrzy do wiki i przeczyta o tym parę zdań. Wpiszcie sobie poza tym w wiki pięknie przytoczoną nazwę "dysrafia", to zobaczycie jakie cuda wam wyjdą.

Bez odbioru.

bonqu9

2013-06-24, 14:24
Sayanin się narodził. Sława i chwała!!

S.O.A.D.

2013-06-24, 14:24
No a ja mam pytanie - nie dałoby się czegoś takiego zwyczajnie upie**olić? :wtf:

DiesIrae

2013-06-24, 14:33
Ciekawe czy przy sraniu podnosi ogon?

Lunada

2013-06-24, 15:12
Matka smutna bo dla niej trud się nie kończy a zaczyna.

mleko118

2013-06-24, 15:20
Może r*chać na 2 baty !

Jaco4a

2013-06-24, 15:35
Myślicie że ma przej***ne?? Ojj niee, będzie mógł r*chać dwie laski w jednym czasie, jedna z tyłu druga z przodu :D