18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dzacek, wiesz jak to zrobić?

~_Killa_ • 2018-11-28, 19:20
Krasnoyarsk, Russia
11/26/18
Dzacek zatrudnil sie w pracy bo nasciemnial w CV a wiadomo że wszystko potem wychodzi...

[/code]

facet85

2018-11-28, 19:48
z prochu powstałeś i w proch się obrócisz

LuzaQ

2018-11-28, 20:22
Eee Stasiu to tylko bezpiecznik..

Cz...........as

2018-11-28, 21:41
Nie otwieramy/ nie zamykamy odłączników przy załączonym włączniku i obciążeniu. W dodatku ręcznie bo nie chce działać (blokada załączenia pod obciążeniem co by takim psikusom zapobiegać) Trzech k***a tam było, nie mieli łącznie jednego mózgu... :roll:

drattius

2018-11-28, 22:04
tylko uziemiacz sie spalił

woytasw

2018-11-28, 22:09
Ale klapa na górze pola poszła - czyli rozdzielnia jakieś tam zabezpieczenia miała :)

hellbwoi

2018-11-28, 22:31
to była rozmowa kwalifikacyjna, weryfikowali CV...

jjjkkkfff

2018-11-29, 05:01
Nic tam nie wychodzi że się w Cv naściemniało. Ja już trzy lata temu zatrudniłem się w przychodni jako ginekolog na NFZ. k***a, myślałem że to fajna robota a tu się okazuje że same stare baby przychodzą. A jak już się trafi młoda dupa to zawsze z jakimś syfem na dupsku że strach ruszać. Cholera wie jak to wyleczyć więc daję receptę na to co mi przedstawiciele koncernów farmakologicznych każą. (zawsze jakaś wycieczka albo prezent wpadnie) Umawiam je na kolejne wizyty aż w końcu idą w p*zdu do prywatnej przychodni. Czy żałuję tych paru groszy wydanych u rumunów na świadectwo maturalne? Raczej nie, zawsze to lżej niż zapie**alać przy betoniarce...

Wesoły_Januszek

2018-11-29, 05:54
było ich trzech w każdym z nim inna krew xD

hiqq

2018-11-29, 06:41
Ło k***a zniknął jak Koperfild he he został tylko dymek

maniekboy

2018-11-29, 08:28
11/26/18

co to za poj***ny system wpisywania dat rodem z USA czy JAP?
W PL zapisuje sie dzien/miesiac/rok!!!

Anonimowyja

2018-11-29, 12:45
AyCaramba napisał/a:

przy załączonym włączniku

:-/

Obecnie stosuje się blokady elektromechaniczne, ale w starych rozdzielnicach często jedynym zabezpieczeniem jest tylko zdrowy rozsądek operatora. Do tego aparaty trójpołożeniowe, które pełnią rolę odłącznika/rozłącznika i uziemnika - eliminują możliwość doziemienia linii pod napięciem.

Nie wiemy dokładnie, co było przyczyną incydentu na filmie. Tuż przed "wybuchem" widać, że zapala się łuk elektryczny (snop światła na podłodze, za pracownikami). Być może były prowadzone prace pod napięciem ale nie wydaje mi się, aby było to zrobione celowo. Równie dobrze mogła to być awaria aparatury łączeniowej, np. uszkodzenie wyłącznika (choćby jego napędu), wskutek czego łuk nie został szybko i skutecznie wyłączony. Sugerowałaby to otwierająca się klapa wydmuchowa na górze celki rozdzielnicy.

Energetyk musi pamiętać:
-wyłączyć,
-zablokować napędy,
-sprawdzić zanik napięcia,
-uziemić,
-wygrodzić miejsce pracy.

Warto zwrócić uwagę na BHP - wszyscy mają na sobie ubrania łukoochronne, kaski i przyłbicę ochronną (opuszczoną ma tylko osoba, która bezpośrednio dłubie przy rozdzielnicy). Brakuje tylko ochronników słuchu.

BigCohones

2018-11-29, 13:56
up@ wiesz o czym piszesz.... parę latek już w tej branży robię....

_Netrunner_

2018-11-29, 18:42
Anonimowyja napisał/a:

:-/

Obecnie stosuje się blokady elektromechaniczne, ale w starych rozdzielnicach często jedynym zabezpieczeniem jest tylko zdrowy rozsądek operatora. Do tego aparaty trójpołożeniowe, które pełnią rolę odłącznika/rozłącznika i uziemnika - eliminują możliwość doziemienia linii pod napięciem.

Nie wiemy dokładnie, co było przyczyną incydentu na filmie. Tuż przed "wybuchem" widać, że zapala się łuk elektryczny (snop światła na podłodze, za pracownikami). Być może były prowadzone prace pod napięciem ale nie wydaje mi się, aby było to zrobione celowo. Równie dobrze mogła to być awaria aparatury łączeniowej, np. uszkodzenie wyłącznika (choćby jego napędu), wskutek czego łuk nie został szybko i skutecznie wyłączony. Sugerowałaby to otwierająca się klapa wydmuchowa na górze celki rozdzielnicy.

Energetyk musi pamiętać:
-wyłączyć,
-zablokować napędy,
-sprawdzić zanik napięcia,
-uziemić,
-wygrodzić miejsce pracy.

Warto zwrócić uwagę na BHP - wszyscy mają na sobie ubrania łukoochronne, kaski i przyłbicę ochronną (opuszczoną ma tylko osoba, która bezpośrednio dłubie przy rozdzielnicy). Brakuje tylko ochronników słuchu.



Brakuje maty elektroizolacyjnej o ile moje ślepe oko nie zobaczyło. Miałem sposobność pracować w rozdzielni wysokiego napięcia i zawsze ale to zawsze, nikt nie robił sobie żadnych żartów, pełne skupienie.


Łuk Elektryczny - SLOW MOTION 4000fps.
Box Test 7kA/0,5s.


DerAmg

2018-11-29, 18:44
Tam się mogło wiele rzeczy wydarzyć. Niekoniecznie pominięcie blokad, otwarcie odłącznika pod obciążeniem, błąd w pracach PPN. Efekty są jak widać. Z prądem to nie ma żartów. Pozdrawiam, energetyk.