18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dyskusja o Kresach i o problemach Polaków na Ukrainie

AHAHAHA_NO • 2014-10-08, 22:59
wypowiedzi stałych bywalców można sobie odpuścić, jak ktoś ich nie lubi [osobiście jakoś przetrwałem], ale polecam posłuchać tego co mówią Aleksandra Biniszewska - prezes Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz dyrektor jedynego Muzeum Lwowa i Kresów w Polsce oraz Stanisław Srokowski - pisarz, poeta i wielki znawca tematyki kresowej, ich wypowiedzi są niezwykle poruszające.

dużo jest mowy o ukraińskim terrorze przeciwko Polakom, oraz o złym traktowaniu i zastraszaniu jakiemu poddawani są nasi rodacy dzisiaj



debata odbyła się 29 września 2014r w klubie Ronina po premierze filmu „Tam ulicami chodzę. Wyprawa na Kresy z Telewizją Republika” - goście zresztą wyrażają bardzo krytyczny stosunek do wspomnianego filmu

RockyWood

2014-10-09, 00:24
no ukraińcy raczej mają bandere we krwi więc czemu się dziwić. tfu! j***na swołocz a nie żadni bracia - nikt nigdy w życiu mnie do ukraińców nie przekona że są "fajnie"

ch*j im w dupy - albo żeby było przynajmniej sprawiedliwie to co najmniej k***a bagnety

Falsum

2014-10-09, 02:09
RockyWood napisał/a:

ch*j im w dupy - albo żeby było przynajmniej sprawiedliwie to co najmniej k***a bagnety



Coś Ty taki delikatny... :> dlaczego nie rozżarzone pręty? :P

Co do właściwego tematu.
Ubolewam wielce, nad stosunkiem jakim darzy się tych ludzi... [Kresowian]; a także nad stosunkiem, jaki do tej sprawy ma znaczna część społeczeństwa...
A jeszcze bardziej ubolewam nad tym co zostało tam (bezpowrotnie[?]) utracone...