18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Duży napój z lodem proszę

~Velture • 2019-07-01, 08:50
Taka ciekawostka.
Miejsce: Guadalajara, Meksyk.

Wczoraj w nocy przeszła przez miasto powódź. Nie byłoby w tym nic specjalnego gdyby nie fakt, że to co widzimy na filmie to... LÓD... a temperatura za zewnątrz wynosiła ok. 30*C

Wg. informacji warstwa lodu miała nawet półtora metra wysokości.






Reszta fotek poniżej:
spoiler

kokos19

2019-07-01, 19:12
A tonie jest tak, że Guadalajara znajduje się blisko gór i to co widzimy to jest gwałtowny spływ wody z lodem/śniegiem porwanym z gór?

L2b

2019-07-01, 20:25
@kokos19 nia ma takiej opcji.
Byłem tam, to są góry typowo piaskowe.
Aktualnie jest tam pora deszczowa co tłumaczy taką ilość wody. Możliwe ,że zderzenie się 2 frontów doprowadziło do opadów lody, tak jak u nas to bywa z gradem. Tylko że tam teraz jest po 30-40 stopni w nocy, wiec i efekty zderzenia mogą być bardziej efektowne :)

pudel82x

2019-07-01, 21:19
kotorminator napisał/a:

Iluminaci testują swoje maszyny śmierci



Baba Wanga przewidziała nową broń którą nazwała "broń klimatyczna" Też podejrzewam że to zaczynają się testy tejże nowej broni, a że illuminaci za tym stoją to oczywiste.

zajcev

2019-07-01, 21:26
kokos19 napisał/a:

A tonie jest tak, że Guadalajara znajduje się blisko gór i to co widzimy to jest gwałtowny spływ wody z lodem/śniegiem porwanym z gór?




Nie, po prostu burza. Akurat w Guadalajarze w nocy nie ma tak wysokich temperatur. Za dnia obecnie mamy z reguły po 32-34 stopnie, w nocy temperatura spada poniżej 20. Jakieś dwa tygodnie temu również była mocna burza, jednak bez aż takiej dużej ilości gradu, skończyło się na połamanych drzewach, znakach oraz zalanych samochodach. GDL jest dość duża, więc były obszary miasta, gdzie obyło się bez takich dramatów, u mnie na szczęście aż tyle tego nie było.
Ogólnie burze są tutaj dość efektowne, miasto jest 1566m n.p.m., może to też dlatego.

sard

2019-07-01, 23:01
I chętnie bym zobaczył to lodowe zjawisko u nas na ulicach przy plus 30 :)