18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Everizon

2012-09-16, 11:44
Najlepszy_na_świecie napisał/a:



Ja nie dyskutuję o religii czy polityce, bo to indywidualna sprawa każdego człowieka.

A tak przy okazji: jak ktoś zaradny, mądry i bogaty mi powie, że Boga nie ma to bardzo chętnie posłucham, .



Ad pierwszego zdania - a tu własnie się odbywa dyskusja o religiach.. więc co tu robisz ?

Ad drugiego - noo drugim (wyciętym) zdaniem to sobie sam w łeb strzeliłeś ! :) Wiesz w ogóle co właśnie napisałeś ? :) Dzięki temu zdaniu Cię "zobaczyłem". A to co zobaczyłem dyskwalifikuje Cię w dalszej dyskusji. Sorki. Pisz co chcesz już się nie wtrącę w Twoje posty. A zresztą podpowiem.. Jezus, jeżeli w ogóle istniał, to raczej nie jest opisywany jako bogaty.. a Mojżesz rozpieprzył dekalog o figurkę cielca ze złota.. zaprzeczyłeś tym samym całej religii chrześcijańskiej ! :) Ale spoko. Jeszcze nie narodził się taki "katolik" który by postępował jak biblia mówi - będąc tym samym "prawdziwym" chrześcijaninem.
Pozdr.

maderfakermen

2012-09-16, 11:49
:badyl: idźcie wyznawać swoje religie gdzie indziej. powiadam wam.

:trollencjusz:

buoba

2012-09-16, 11:52
Maderfakermen napisał/a:


tak, tak. wierz sobie w wyimaginowanego boga jakiego tylko chcesz. ja mam wyj***ne na teistów i ateistów i inne sekciarskie ch*jostwa. jak mam w dupie wszelakie religie tzn. że muszę być ateistą? chyba tylko w twoim katolickim mniemaniu. nic mi się nie popie**oliło.



Dobra, dobra będę sobie wierzył, a ty mi się będziesz z buciorami wpierniczał w moją religię. Sielanka.

Maderfakermen napisał/a:

kler mógłby dbać o tych starych schorowanych ludzi skoro przez całe życie im kładli na tace, a mają wyj***ne jak o.tadeusz.



Zauważ, że Kościół to nie kasa ubezpieczeniowa, która będzie ci rentę wypłacać. Nie wiem, jak ty to sobie wyobrażasz, ale datki na Kościół były i są dobrowolne. Jeśli któryś z księży wymusił od ciebie pieniądze, to jest to po prostu przestępstwo.

Maderfakermen napisał/a:

po ch*j wierzyć w coś czego nie ma i tracić czas.



Skoro dla ciebie czas jest taki cenny, to po ch*ja go tracisz wypisując tu takie pierdoły :facepalm:

Maderfakermen napisał/a:

chyba lepiej popracować nad samym sobą.



Właśnie to widzimy, dlatego wchodzisz na forum i ukazujesz nam wszystkim swoje kompleksy.

Maderfakermen napisał/a:

ja przygodę z religią skończyłem z początkiem VII kl. szkoły podstawowej(tak to był ośmioklasowy system nauczania). Jak mnie klecha wyrzucił z klasy i wykrzyczał, żebym nie wracał - tu frajer w sukience miał racje, bo nigdy nie wróciłem.



Pomijam czy historia była prawdziwa, ale istnieje kilka powodów, dla których tak się stało:
1. albo byłeś rozwydrzonym dzieciakiem, które nie wysiedziałoby na krześle,
2. albo ksiądz miał słabe nerwy (trzeba mieć jednak anielską cierpliwość),
3. albo miałeś księdza, który nie miał powołania do nauki w szkołach.

Maderfakermen napisał/a:

do kościoła to ja chodzę tylko na pogrzeby. ale też już nie mam zamiaru bo jak słyszę mądrości płynące z ambony i kwoty jakie biedni ludzie im muszą za to becelować to się nóż otwiera.



Skoro uważasz, że Boga nie ma, to po co w ogóle chodzisz do takiej dużej stłoczonej sali - by pośpiewać sobie? Czy może byłoby nietaktem nie pójść na mszę żałobną? Czysta hipokryzja. Taaa... a każdy pogrzeb kończy się uroczystym wręczeniem przez księdza rachunku za ceremonię. Aż płakać się chce, jakie ty rzeczy sam sobie wmawiasz.

Maderfakermen napisał/a:

weź mi nie wmawiaj tych swoich kabałków frajerskich, bo robisz to któryś raz z rzędu. tym samym paradoksalnie sobie zaprzeczasz. :facepalm:



Wskaż mi zdanie, w którym sam sobie zaprzeczam. Bo póki co twoja argumentacja leży.

Maderfakermen napisał/a:


i wytłumacz mi czemu piszesz "Kościół", "Katolik" z dużej litery? k***a twa, kopalnia, górnik też piszesz z dużej?



Piszę z dużej litery, ponieważ, w przeciwieństwie do ciebie, szanuję uczucia i poglądy religijne innych ludzi. Oczywiście będę ich szanować, dopóty nie zaczyną mi się narzucać tak jak ty.


@Witex811, dla Ciebie krata piwa, bo faktycznie w świecie bez religii nadal trwałyby wojny - religie zastąpiłyby idee i ruchy społeczne.

Everizon

2012-09-16, 11:57
@Maderfakermen: mi by wystarczyło żeby nie wyłazili poza swoje tereny kościółków. A nie jak zaraza skazili szkoły, gminy, gmach cyrk na wiejskiej... Wystarczy mi żeby każdy wyznawał sobie co chce u siebie a nie publicznie. Ot.. taki "raj na ziemi" by był...

@Witex811, "dla Ciebie krata piwa, bo faktycznie w świecie bez religii nadal trwałyby wojny - religie zastąpiłyby idee i ruchy społeczne."

A wiesz to boooo...???

buoba

2012-09-16, 12:01
Everizon napisał/a:


A wiesz to boooo...???



Bo w krajach gdzie wystąpiła duża ateizacja (np. republiki byłego ZSRR) ludzie znajdują sobie substytuty religii, czyli idee. I jak widać, nawet za nie potrafią się bić...

Najlepszy_na_świecie

2012-09-16, 12:01
Everizon napisał/a:



Ad pierwszego zdania - a tu własnie się odbywa dyskusja o religiach.. więc co tu robisz ?

Ad drugiego - noo drugim (wyciętym) zdaniem to sobie sam w łeb strzeliłeś ! :) Wiesz w ogóle co właśnie napisałeś ? :) Dzięki temu zdaniu Cię "zobaczyłem". A to co zobaczyłem dyskwalifikuje Cię w dalszej dyskusji. Sorki. Pisz co chcesz już się nie wtrącę w Twoje posty.



A może oświecisz mnie i innych, co takiego zobaczyłeś. Aż ciekaw jestem, choć się domyślam, że próbujesz czytać pomiędzy wierszami, ale jeszcze nie ten poziom. Zwróć uwagę na różnicę pomiędzy słuchaniem a dyskusją.

Poważnych ludzi traktuję poważnie, ale Ty sam nie wiesz czego chcesz. Tak sobie poprzeglądałem Twoje wypowiedzi i jedna zaprzecza drugiej. Jeśli uważasz, że nie można wtrącać się w życie innych, to sam tego nie rób.

Wiesz jaka jest pomiędzy nami różnica? Ja nie obrażam innych ludzi ze względu na ich poglądy, wygląd itp. Owszem nazwę kogoś głąbem jak nie potrafi pisać po polsku, ale to wynik jego lenistwa, bo KAŻDY jest w stanie nauczyć się kilku zasad pisowni i powinien to zrobić, jeśli chce być traktowany poważnie.

Zresztą, chcesz mi coś obraźliwego powiedzieć, powiedz prosto w oczy. Jakoś nikt nie ma ochoty, tylko w internecie tacy odważni. Jak już wyjdziesz z wirtualnego świata, to zobaczysz, że ludzie nie mają czasu na takie głupoty i jeszcze na żywo nie spotkałem żadnego takiego nawiedzonego.

Everizon

2012-09-16, 12:03
Najlepszy_na_świecie napisał/a:

A może oświecisz mnie i innych, co takiego zobaczyłeś.


Przecież napisałem na końcu ale pewnie nie doczytujesz..

maderfakermen

2012-09-16, 12:07
buoba,

:badyl: idź wylewać swoje żale i frustracje, ale do ... kibla.

buoba

2012-09-16, 12:14
Maderfakermen napisał/a:

buoba,

:badyl: idź wylewać swoje żale i frustracje, ale do ... kibla.



Póki co najbardziej zfrustrowanym osobnikiem w tym wątku jesteś ty. Mam po prostu bekę z ludzi, którzy atakują religie, a nie potrafią nawet dobrze uzasadnić, dlaczego to robią. A skoro skończyły ci się argumenty, to idź do mamy może pogłaszcze cię po główce :samoboj:

Najlepszy_na_świecie

2012-09-16, 12:21
Everizon napisał/a:


Przecież napisałem na końcu ale pewnie nie doczytujesz..



A czy czytać ze zrozumieniem to Szanowny Pan potrafi? Czy ja w ogóle napisałem, że jestem jakiejkolwiek wiary? Oj, jak mi przykro. Tak chciałeś się popisać, a nie wyszło.

Mogę sobie pójść na stadion posiedzieć i nie oznacza to, że jestem kibicem. Mogę pójść do kościoła w ciszy pomyśleć i nie znaczy, że będę katolikiem.

Nie wiem czy Bóg jest czy go nie ma, ale staram się być dobrym człowiekiem, co nie oznacza, że dam sobie ubliżać.

Z fanatykami nie rozmawiam, przykro mi.

PS.

Zabrałem głos w dyskusji, bo ktoś zaczął ubliżać jakiemuś człowiekowi czepiając się, że napisał coś z wielkiej litery, samemu nie znając zasad pisowni.

maderfakermen

2012-09-16, 13:04
buoba napisał/a:



Póki co najbardziej zfrustrowanym osobnikiem w tym wątku jesteś ty. Mam po prostu bekę z ludzi, którzy atakują religie, a nie potrafią nawet dobrze uzasadnić, dlaczego to robią. A skoro skończyły ci się argumenty, to idź do mamy może pogłaszcze cię po główce :samoboj:



ty jesteś k***a taki głupi czy tylko tak wyglądasz? dojrzej gościu i się wypowiadaj. jak na razie to nic czego by nikt nie wiedział nie wniosłeś. tylko bluzgasz brakiem argumentów na lewo i prawo, i okazujesz jakąś swoją wyższość. kto tu ma kompleksy. :smiech:

buoba

2012-09-16, 13:43
Maderfakermen napisał/a:



ty jesteś k***a taki głupi czy tylko tak wyglądasz? dojrzej gościu i się wypowiadaj. jak na razie to nic czego by nikt nie wiedział nie wniosłeś. tylko bluzgasz brakiem argumentów na lewo i prawo, i okazujesz jakąś swoją wyższość. kto tu ma kompleksy. :smiech:



No i powiedz, że nie jesteś frustriatem, jak zdanie w moim kierunku zaczynasz od 'k***a' i mnie wyzywasz. Ty mnie uważasz za niedojrzałego? Taki sposób wypowiedzi jaki prowadzisz od razu sugeruje, że to ty jesteś niedojrzały emocjonalnie.

Ty też do wątku nie wniosłeś nic nowego. Gadanie, że 'Boga nie ma, bo go nie ma i basta' było już tyle razy wałkowane, że rzygać się chce. Aż dziw, że jesteście na tyle uparci by o tym nadal pisać. Zrozumiałbym, gdybyście mieli jakieś dowody na nieistnienie Boga, ale takie gadanie 'że nie ma Boga, bo ja mam rację' po prostu śmieszy.

maderfakermen

2012-09-16, 14:13
i widzisz jaki jesteś grzeczny. napij się wody święconej chłopie. nie będę z tobą dyskutował. bo jesteś jak młody żołnierz. czyt. nie do nauczenia i nie do zaj***nia.

to w takim razie podaj choć jeden dowód na jego istnienie. wyjaśnij mi czym jest tzw. spowiedź święta i od którego wieku była stosowana i w jakim celu, bo przecież do rzekomego boga się to odnosi. dlaczego mały nieświadomy człowiek poddawany jest sakramentowi chrztu(czy to nie szatański zabieg ubezwłasnowolnienia już na samym starcie?). dlaczego KK katolicki miesza się do polityki. skoro się miesza to dlaczego nie płaci podatków. dlaczego pieniądze z podatków idą na tę instytucję. dlaczego kler pławi się w złocie i w większości wypina się na naprawdę potrzebujących ludzi. ale takie gadanie 'że bóg istnieje, bo ja mam rację' po prostu śmieszy. KK jest dla ciemnoty, która się boi, żeby tylko trafić do czyśćca, a stamtąd to już tylko prosta droga do raju.

Ps. Czy dinozaury chodziły do spowiedzi i wierzyły w boga? :trollencjusz:

lepussy

2012-09-16, 14:17
Najlepiej nadaje się tutaj ten filmik



wake the fuck up

buoba

2012-09-16, 15:15
Maderfakermen napisał/a:

nie będę z tobą dyskutował



To nie dyskutuj, a nie pierdzielisz kolejną ścianę tekstu.


Maderfakermen napisał/a:

to w takim razie podaj choć jeden dowód na jego istnienie



A czy ja mówiłem, że mam dowody na jego instnienie? Dopóki nie znajdą jakiś dowodów nie wiadomo, czy istnieje bądź nie. Zagłębienie w temat bez treściwych informacji jest bez sensu.

Nie chcę mi się nawet tego czytać, widzę powierzchownie, że mówisz w kółko te same rzeczy. Ja pierdzielę, to jak gadka z jakimś infobotem ze strony RP. Wyślij do nich CV, masz nawet duże szanse na zatrudnienie.