18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Duża wiedza bywa niebezpieczna

daerragh • 2020-06-16, 13:52
A szczegolnie mechanika statystyczna. Niezły śmieszek z autora.



"Ludwig Boltzmann, który spędził dużą część swojego życia studiując mechanikę statystyczną, zmarł w roku 1906 z własnej ręki. Paul Erhenfest, który kontynuował jego pracę, zmarł w 1933 roku w podobnych okolicznościach. Teraz nadeszła nasza kolej, aby zająć się mechaniką statystyczną."

nowynick

2020-06-16, 14:26
"W fizyce gaz doskonały jest teoretycznym modelem gazu, który różni się od gazów rzeczywistych w sposób, który ułatwia pewne obliczenia. Jego zachowanie jest również uproszczone w porównaniu do gazu doskonałego (który również jest nieistniejącym gazem modelowym)."

jakbym to latami studiował termodynamikę nieistniejącego gazu też bym palnął sobie w łeb...

pankruk

2020-06-16, 21:09
Przecież to angielskie tłumaczenie pracy dyplomowej docenta Teofila Fiutta, też zginął właściwie z "własnej ręki".

FloriXx_00

2020-06-16, 21:17
nowynick napisał/a:

"W fizyce gaz doskonały jest teoretycznym modelem gazu, który różni się od gazów rzeczywistych w sposób, który ułatwia pewne obliczenia. Jego zachowanie jest również uproszczone w porównaniu do gazu doskonałego (który również jest nieistniejącym gazem modelowym)."
jakbym to latami studiował termodynamikę nieistniejącego gazu też bym palnął sobie w łeb...



Tylko jak miałbyś się nauczyć termodynamiki wszystkich gazów to byś szybciej się odj***ł niż z tym gazem doskonałym

DAAB20

2020-06-16, 22:24
O Boże uciekałem na sadola żeby nie myśleć o aksjomatach statyki... nienawidzę cię !
na wieki
wieków
enter

zwierzak30

2020-06-16, 22:44
Jakby ktoś nie znał pojęcia mechanika statystyczna
To niech wie że podstawą mechaniki statystycznej jest termodynamika fenomenologiczna. :)

emperorzbigniew

2020-06-17, 00:22
Tak na marginesie, bo ostatnio mi to wpadło w ręce - fajny wykład prof. Meissnera z UW na temat przeszłości i przyszłości wszechświata.
Przystępny, 1,5 godziny zlatuje bardzo szybko. Polecam