18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Drogie zabawki dla dużych chłopców

Hektor29 • 2015-07-20, 22:39
dwóch braci z Rabki-Zdrój po pracy konstruuje drony

maderfakermen

2015-07-20, 22:53
to teraz konstrukcja która ma unieść pocisk moździerzowy i lecimy na wiejską zakończyć ten pie**olony cyrk.

0700zglossie

2015-07-20, 22:57
Powiem szczerze że jakoś w ogóle mnie nie kręci temat tych dronów. Znam lepsze sposoby na wydanie gotówki. Ciężko zarobionej gotówki której i tak polowe zapie**alają złodzieje w garniakach tak więc popieram pomysł kolegi wyżej.

surgeon

2015-07-21, 11:38
k***a bawią się bawią w te swoje drony kondony, do czasu kiedy nie mają żony hhehe

qwachu

2015-07-21, 11:43
Opracowują własne konstrukcje, czy jadą tylko na gotowcach z netu?

bizon_pl

2015-07-21, 12:46
Modele to gotowce z netu. Patrzą chyba na cenę. Niby, im droższe tym lepsze :) I dlatego pewnie jako kontrolera używają DJI NAZA. Bo podłączając nie ma możliwości zepsucia. A że dron straci kontrole - to już taki urok tego kontrolera. Zresztą częstotliwość wi-fi czyli 2,4GHz nie ma tutaj nic do rzeczy. Ewentualnie może zakłócić tor video jeśli mają nadajnik na 2.4 - chociaż częściej stosuje się video na 1.2 lub 5.8GHz. Sądząc po antenie nadawczej i odbiorczej - kierowanie dronem jest na częstotliwości 433MHz a tor video realizowany na częstotliwości 5.8GHz więc o zakłóceniach nie może być mowy. Siać mogą jedynie regulatory oraz sam nadajnik video który może zagłuszać satelity. więc rozbicie heksy to raczej wina samego kontrolera.

eMJay8086

2015-07-21, 13:01
Dla Rabczanina nawet bez harda okejka...

SpeedyG

2015-07-21, 14:02
Mój kolega studiuje na telekomunikacji w Wawie i jako pracę inżynierską ma zbudować takiego drona. Nie chodzi o konstrukcję (bo będzie pewnie po taniości, aby latał) ale głównie o oprogramowanie i użycie tych dronów w systemach telekomunikacyjnych. Fajnie, że w Polsce są takie specjalności i szkoda, że ja jestem zbyt tępy bo ta praca to dużo myślenia i rozkminania. Taki projekt na świecie robili wcześniej tylko Japończycy, ale ich rozwiązania i materiały wyszły zbyt drogo, więc chłopak ma pole do popisu i zaistnienia. Ciekawe z kolei czy jeżeli jego praca zostanie wykorzystana czy będzie dostawał z tego jakąś kasę, czy może to opatentować, czy uczelnia może go wyr*chać po całości i sprzedać projekt jak to robią najczęściej Polacy za bezcen.

Emilian89

2015-07-21, 15:28
W Warszawce ktos popie**olil Wiejska z Okęciem i chcial zamiast w cyrk to wyjebac w samolot

tranzystor

2015-07-21, 20:26
Pytanie, co oni tam "konstruują"? Bo według mnie składają poprostu zabawki z gotowych podzespołów, co robi prawie każdy, żeby zaoszczędzić kasę i dostosować śmigłowiec do swoich potrzeb. Ani awioniki, ani części mechanicznej oni nie wykonują. Wszystko wykorzystują gotowe, nawet kadłuby, które najłatwiej wykonać.

koxu42

2015-07-22, 02:04
@Maderfakermen Radze ci sie przeprowadzić bo pewnie zaraz bedziesz miał nalot na dom haha