18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Drogi nie będzie, bo elfy

Enzo_Gorlomi • 2014-01-19, 23:52
My mamy swoje ślimaczki, Dolinę Rospudy i żółwie błotne a Islandczycy mają... elfy...

Cytat:


Islandzki sąd zdecydował: drogi nie będzie, bo to może zdenerwować elfy. Wierzy w nie 80 proc. mieszkańców

Elfy, mityczny lud Islandii, po raz kolejny przypomniał o swoim istnieniu. Sąd zdecydował o wstrzymaniu budowy drogi ze stolicy kraju, Rejkjawiku na Półwysep Álftanes. Powód? Inwestycja przecinała obszar ich występowania.


Na początku stycznia portal Iceland News Polska doniósł, że w Islandii wyrokiem sądu wstrzymano budowę drogi, która miała połączyć Rejkjawik z Półwyspem Álftanes. Powód? Inwestycja miała być realizowana na obszarze, na którym mogą żyć elfy. Projekt budowy wstrzymano do czasu, gdy elfy rzekomo żyjące na zakwestionowanym obszarze przeprowadzą się. Wyrok jest o tyle kontrowersyjny, że w publicznych przesłuchaniach na temat wpływu budowy na środowisko naturalne, poza ludzkimi - mieszkańcami terenu, ekologami i inwestorami - muszą także wziąć udział przedstawiciele elfiej społeczności.

Hafnarfjordur to trzecie co do wielkości miasto Islandii, położone na południe od Rejkjawiku, nad Zatoką Faxa. Jednocześnie jest to drugi największy port na wyspie i jedno z największych łowisk ryb. Jednak to nie z tego słynie, bowiem Hafnarfjordur jest jedyną oficjalną stolicą elfów na świecie! Elfy, jako szanowani mieszkańcy miasta, posiadają prawa i przywileje równe innym członkom społeczności. Najważniejszym (ale i budzącym najwięcej emocji) z nich jest prawo weta. Żadna inwestycja nie może zostać zrealizowana bez wcześniejszej konsultacji z elfami. Mieszkańcy Hafnarfjordur wierzą, że gdyby tego zaniechano, mogłoby się to skończyć problemami technicznymi i awariami maszyn. Jeśli jednak przez nieuwagę dojdzie do takiego niewyjaśnionego zdarzenia, należy natychmiast zwrócić się o pomoc do jednego z ludzi obdarzonych zdolnościami porozumiewania się z elfami, by ten złagodził konflikt. Dlatego, by nie drażnić elfów, gdy podczas budowy drogi robotnicy natrafią na tzw. "elf rock", czyli skałę uważaną za ich mieszkanie - raczej zmienią plany budowy, niż zdecydują się ją wysadzić. W okolicy Hafnarfjordur są też wyznaczone specjalne obszary ochrony elfów, na których nie może powstać żaden budynek.


źródło: http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,114158,15276849,Islandzki_sad_zdecydowal__drogi_nie_bedzie__bo_to.html

Skyperian

2014-01-20, 22:23
Dupokracja - gdzie głupota zwycięża z logiką i rozsądkiem.

RafalMKS

2014-01-20, 22:52
u nas elfów nie ma, a drog tez nie buduja :D

Dranzes

2014-01-20, 22:56
Smutas napisał/a:

Ja pie**olę... Kolejny dowód na degenerację białych ludzi. Kiedy w Islandii powstanie kalifat?


nigdy, bo elfy do tego nie dopuszczą.

protos

2014-01-20, 23:09
Nie pie**olcie że elfów nie ma. Ja mam 3 w domu i robią na mnie a ja w tym czasie mam czas siedzieć na sadolu.

sidian

2014-01-20, 23:44
O, ciekawe. Widzę, że obsługa forum pomyliła sadola z frondą. Dobrze więc, będzie ładnie:

Niech sobie Islandczycy wierzą, w co chcą. Ich wierzenia są dokładnie tak samo absurdalne jak wierzenia katolików, a u nas wierzyć, w co się chce jeszcze pozwalają. Nie ma żadnej różnicy między elfami a katolickim zabobonem. No, może jedna mała, podobna do tej, która jest między alkoholem a np. marihuaną, czyli taka, że elfy są z importu, a katolicyzm swojski. Dlatego elfy są głupie i szkodliwe, a katolicki zabobon jest gut i świetny.

Proszę, może być?

bary110

2014-01-20, 23:47
Spartan117pl napisał/a:




Tyle w temacie.




pie**olenie. Chodzi o pieniądze, które ktoś zyska jeśli droga będzie przebiegać inaczej, a nie o tradycję czy jakieś zj***ne elfy...

EdmundKemper

2014-01-21, 01:56
Jakoś nikt na świecie nie przejmuje się noszeniem skarpetek i sandałów jednocześnie tylko Polacy się tego wstydzą. Dlaczego?
@sidian Z tym, że ludzie z Biblii kiedyś żyli, a elfy nigdy.

sidian

2014-01-21, 12:44
@EdmundKemper: Z tym, że jeśli napiszę książkę o Piłsudskim, w której napiszę, że sam pobił ruskich pod Warszawą i to gołymi rękami, a potem chodził po Wiśle i sadził brukiew, którą magicznie rozmnożył sobie w skrzynce po pomidorach, to co za różnica, że faktycznie żył kiedyś jakiś Piłsudski? :)

skrzydlatko

2014-01-21, 13:19
Oni faktycznie wierzą w te elfy. To jest jedna z głośniejszych spraw, ale często zdarza się, że robi się łuki na drogach tylko żeby ominąć ich siedlisko.

EdmundKemper

2014-01-21, 14:19
sidian napisał/a:

@EdmundKemper: Z tym, że jeśli napiszę książkę o Piłsudskim, w której napiszę, że sam pobił ruskich pod Warszawą i to gołymi rękami, a potem chodził po Wiśle i sadził brukiew, którą magicznie rozmnożył sobie w skrzynce po pomidorach, to co za różnica, że faktycznie żył kiedyś jakiś Piłsudski? :)



Z dupy porównanie. A jak ja zwalę wyjątkowo raz lewą ręką to co za różnica, że wcześniej waliłem prawą?

St...........on

2014-01-21, 19:30
EdmundKemper napisał/a:

Jakoś nikt na świecie nie przejmuje się noszeniem skarpetek i sandałów jednocześnie tylko Polacy się tego wstydzą. Dlaczego?
@sidian Z tym, że ludzie z Biblii kiedyś żyli, a elfy nigdy.





UDOWODNIJ!

sidian napisał/a:

O, ciekawe. Widzę, że obsługa forum pomyliła sadola z frondą. Dobrze więc, będzie ładnie:

Niech sobie Islandczycy wierzą, w co chcą. Ich wierzenia są dokładnie tak samo absurdalne jak wierzenia katolików, a u nas wierzyć, w co się chce jeszcze pozwalają. Nie ma żadnej różnicy między elfami a katolickim zabobonem. No, może jedna mała, podobna do tej, która jest między alkoholem a np. marihuaną, czyli taka, że elfy są z importu, a katolicyzm swojski. Dlatego elfy są głupie i szkodliwe, a katolicki zabobon jest gut i świetny.

Proszę, może być?



Lepiej bym tego nie ujął :)

bary110 napisał/a:




pie**olenie. Chodzi o pieniądze, które ktoś zyska jeśli droga będzie przebiegać inaczej, a nie o tradycję czy jakieś zj***ne elfy...




Mistrzu weź wyjedź z kraju, pozwiedzaj trochę, poznaj ludzi, obyczaje i kulturę i dopiero się wypowiadaj

EdmundKemper

2014-01-21, 22:51
@alexandrus Co mam udowodnić?

Winterstorm

2014-01-23, 18:05
EdmundKemper napisał/a:


@sidian Z tym, że ludzie z Biblii kiedyś żyli, a elfy nigdy.



Wikingowie też żyli, co nie znaczy, że Thor i Lodowi Giganci są prawdziwi.