18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Drastyczna kara śmierci

piwero • 2016-01-27, 18:54
Popierasz karę śmierci?


Br...........er

2016-01-28, 00:02
Ale Breivika to ty szanuj

kzf

2016-01-28, 01:02
gackowaty napisał/a:

5.Nie zabijaj.
Dziękuję.
Jeste eksperte.


Właściwie to w oryginalnym tłumaczeniu brzmi "nie morduj", zatem zabicie MORDERCY to żaden występek przeciwko dekalogowi.

Poucz się synku ;)

gretex

2016-01-28, 01:13
Nie, nie jestem zdenerwowany - jestem wściekły... jpd

bedzio

2016-01-28, 01:33
Co do tej pracy nawet nie muszą być łagry, ciężka fizyczna praca i tyle. I forma nagrody jak pracuje to dostaje jedzenie, nie pracuje śpi na gołym betonie, żre totalne gówno i nie ma dostępu do żadnych rozrywek( np spacerniak). Oczywiście rzeczy typu telewizja i inne sruty pierduty niedostępne dla nikogo.

Galin

2016-01-28, 02:48
gackowaty napisał/a:

5.Nie zabijaj.
Dziękuję.
Jeste eksperte.





Księga wyjścia 21, 14: "Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią".

MtKRybnik

2016-01-28, 03:42
Cóż, nie znam się to się wypowiem, tak można w skrócie podsumować to co zobaczyłem.

A teraz do rzeczy
Polski system karny wymaga gruntownej przebudowy, dla mnie totalnym skretynieniem jest wsadzanie do więzień ludzi, którzy popełnili przestępstwa nie zagrażające bezpośrednio społeczeństwu. Fakt ich droga za kraty jest dłuższa i jest to czesto wielokrotna recydywa ale mimo wszystko nie czuje się jakoś wybitnie zagrożony w towarzystwie człowieka, którzy np dopuścił się wielokrotnie wyłudzenia. Jest wiele innych sposobów na uprzykrzanie życia zamiast faktycznie trzymania takiego delikwenta w pierdlu na koszt podatnika.
Oczywiście zgadzam się rownież z idiotyczną dysproporcją dopuszczalnej kary za posiadanie i gwałt, jednakże każdy kto z sądownictwem miał do czynienia ten potwierdzi że jeszcze żaden łeboń z jednym gramem zielska nie poszedł na 12 lat do pierdla. Kończy się na krótkich zawiasach i tyle. Oczywiście wysokie widełki stworzone są tylko po to by mieć możliwość usadzania gangsterski handlującej narkotykami na kilogramy.
Zgadzam się rownież z tym iż więźniowie powinni normalnie pracować, oczywiście problemem tego typu zakładów pracy jest wręcz sabotowanie tego co dane wiezienie mogło by robić, dlatego sensowne formy pracy dla więźniów są mocno ograniczone i z reguły niezbyt dochodowe. W skrócie mogą produkować coś, niezbyt skomplikowanego czego nie mogli by psuć i musieliby być rygorystycznie kontrolowani.
No i sedno czyli kara śmierci.
Po pierwsze, jej istnienie to doskonała szansa do nadużyć, przeciwnicy polityczni oczerniający konkurentów, kochankowie zadni zemsty etc. etc. etc. Człowieka pomówić jest łatwo, świadków przekupić nie trudno a odkręcić taki wyrok...
Po drugie, niepewność, brak 100% wiedzy czy skazany dopuścił się przestępstwa od razu dyskwalifikuje karę śmierci. O ile w sprawie Breivika mamy niepodważalne dowody, to chętnych odsyłam do sprawy wampira zaglebiowskiego, niejakiego Marchwickiego i jego braci. Do dziś nie ma żadnej pewności że dwóch skazanych na smierć braci i trzeci skazany na 25 lat byli w ogóle związani ze sprawą, pikanterii dodaje podejrzenie że trzeciemu Marchwickiemu ktoś pomógł spaść ze schodów gdy ten po odbyciu kary postanowił walczyć o rehabilitacje braci.
Po trzecie, nieodwracalność kary, jeśli dojdzie do błędu w postępowaniu to co wtedy?
No i kwestia drugiej szansy, krytykowany przez jegomościa z filmu, norweski system penitencjarny ma jednak najwyższy odsetek ludzi, którzy po ciężkich przestępstwach wracają do społeczeństwa i więcej w konflikt z prawem nie wchodzą. Oczywiście, wyrok 21 lat dla Breivika to dla mnie abstrakcja bo w Polsce dostałby dożywocie z możliwością warunkowego wyjścia na wolność po 50 latach, czyli totalne maksimum KK. Breivik jest raczej jednostką, która resocjalizacji poddać się nie chce i to będzie ogromny problem. Dla kontrastu, Polskie zakłady karne w 80% przypadków z drobnych przestępców tworzą bandytów.

Podsumowując, o zaostrzaniu kar, karze śmierci mówi sie dobrze patrząc jednoplaszczyznowo na problem, zwłaszcza jeśli się za bardzo prawa i sądownictwa nie zna a co do delikwenta i jego wywodów to cóż, patrząc na jego ryj, wiem że taka ciota nie zabiłaby nawet muchy a co dopiero człowieka. Gdyby mu dać do ręki broń to prędzej obsralby się ze strachu niż umiał ją obsłużyć.

Ba...........34

2016-01-28, 07:41
Co za śmieć.Nabija sobie wyświetlenia przez sadola. :roll:

eMJay8086

2016-01-28, 08:12
Jak patrzę na autora filmiku to zdecydowanie popieram karę śmierci.

P4GER

2016-01-28, 08:33
Jestem za przywróceniem kary śmierci, wg mnie nie ma litości dla bestii i zwyrodnialców. Bardziej zbulwersowany jestem jednak bestiami z bliskiego wschodu i Afryki, którzy po przykrywką rasizmu i dyskryminacji gwałcą i mordują rodowitych Europejczyków, dla nich powinna być kara śmierci lub wygnanie na tereny, z których przyjechali najlepiej tam gdzie jest wojna. W telewizji i internecie jest mnóstwo dowodów na to, że lgną tu w większości młodzi mężczyźni zachęcani naszymi socjalami i tolerancją z naszej strony, nie ma litości dla nich, Europejscy politycy są naiwni, ale jest jeszcze szansa to naprawić. Sami swoim zachowaniem wywołują w nas rasizm i nie będę tego krył, nie mówię o wszystkich. Pozdrawiam. PS. Jeśli tworzy się jakiś ruch społeczny w tej sprawie proszę o podanie informacji gdzie lub jak się przyłączyć, nigdy nie uczestniczyłem w żadnych demonstracjach, ale moja osoba z pewnością bardziej pomoże niż zaszkodzi, nie mam strachu i aby bronić swoją rodzinę jestem zdolny do niespotykanych rzeczy. Pozdrawiam zdrowo myślących.

Balthas

2016-01-28, 10:52
Nick Offerman? Co on im ku*wa złego zrobił!?.


thekedzior

2016-01-28, 11:46
Brevik nie powinien być przykładem poparcia dla kary śmierci. Mam wrażenie, że wielu norwegów z tyłu głowy chowa sympatię do niego. Jest on jedynie esencją emocji europejczyków.

inhumanum

2016-01-28, 13:18
nie nabijać wyświetleń

PanFok

2016-01-28, 13:28
Dla takich ku*asiarzy powinniście wprowadzić jakieś "antypiwa".
Może symyboliczne wpie**ole, albo murzyńskie ku*asy...

krechaman

2016-01-28, 14:08
Zminusować ku*asiarza to mu reklam się odechce.

kordziu

2016-01-28, 17:32
@piwero jesteś ciotą a syn twojej matki jest gejem ....