18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dostęp do broni w USA

nygas232 • 2014-08-20, 19:38
U nas, na stacjach benzynowych można co najwyżej przy okazji tankowania kupić sobie hot - doga. W USA - karabin szturmowy:

"O mujposze, ile tam broni, niech uciekajom"

jon81

2014-08-21, 08:16
No i krakowscy kibice nie musieliby sie tak pierdzielic ze scyzorykami

korinogaro

2014-08-21, 09:16
Dzięki temu murzyny nie wygrają z białymi w USA. No i dzięki faktowi że jest ich jakieś 15% w całym społeczeństwie z czego połowa to kobiety a pewnie z połowa facetów jest w więzieniu ;p

Sylarr

2014-08-21, 09:28
Jak to możliwe, że kupił broń i nikogo nie zabił? Przecież każdy kto kupi broń idzie kogoś zabić!

Spikeel

2014-08-21, 10:55
Prawie tak jak w polsce przed 1918 rokiem ;D Jesteśmy j***ni w dupala jak kozy przez ciapaków. Nie rząd jest dla nas tylko my dla nich dlatego k***y się boją i ograniczenia wprowadzają. Z resztą nasze polskie prawo jest tak popie**olone, że nawet jak ktoś Ci się wpieprzy do domu z bronią a ty go zajebiesz np nożem albo nawet gołymi łapami to pójdziesz siedzieć, a rodzina włamywacza jeszcze wygra sprawę o odszkodowanie i zostaniesz ty i twoi bliscy bez niczego. Tak jak kolega wyżej napisał; mam ból dupy, że urodziłem się w tym kraju.

orwell14

2014-08-21, 11:23
Nie wiem gdzie ostatnio czytałem, czy tu, czy na fb ale polskie wojsko ma łącznie 2.5 mln sztuk borni licząc wszystko, od snajperek, maszynówek, przez normalne pistolety po szrot z przed 150 lat.
To tyle jeśli chodzi o możliwości obronne kraju. Ktoś tu ostatnio pisał nawet, że nie ma co się ruskich obawiać, że mają 1 karabin na 10. My mamy 1 na 15.

I tak drążąc ten temat, to powiem tak. My ww tym roku pobijemy swój rekord wydatków na wojsko - prawie 3 mld. dolarów. Ruskie rok temu wydały ich 68.

Nejm

2014-08-21, 12:39
I bardzo dobrze, że u nas tego nie ma. Od razu by się patologia na to rzuciła. A tam jest inna mentalność ludzi i inaczej prawo jest egzekwowane. Taka zmiana w przepisach prawnych niosła by za sobą szereg innych zmian. A ludzi się tutaj nie zmieni.

ee

2014-08-21, 13:23
@up
większej bzdury dawno nie czytałem. Uważasz, że Polacy są mentalnie niżej od murzynów w usa ?
Idąc twoim tokiem myślenia, czemu teraz po ulicy nie biegają ludzie z nożami, lub wiatrówkami ?
Co do patologii to ona zawsze sobie ogarnie broń jak będzie chciała. Jedynymi poszkodowanymi są jak zwykle uczciwi ludzie.

NikeR

2014-08-21, 14:05
@basqule w Kentucky, USA.

EmbargoZXS

2014-08-21, 14:54
Świetna sprawa. W razie zombie apokalipsy mają świetny dostęp do broni. :D

bowmanek

2014-08-21, 17:52
Biorąc pod uwagę realia naszego kraju, nie ma co się dziwić, że dostęp do broni jest trudny.

1 Polska była okupowana - została nam wpojona mentalność niewolnika/kogoś gorszego.
2. Rządy różnych państw europejskich nie chcą, aby obywatele mieli łatwy dostęp do broni - po pierwsze wyobraźcie sobie ciapackie protesty, czy burdy kibiców, szczególnie w Europie wschodniej - to by była rzeź. Ponadto, jak wiele osób już wspominało, uzbrojonych obywateli władza będzie musiała się bać, a w przypadku najazdu obcego państwa istnieje o wiele większy potencjał obronny (Szwajcaria to idealne państwo pod tym względem).
3. Niestety, ale wielu Polaków nie jest gotowych do posiadania broni. Ze szkoły gimnazjalnej pamiętam wielu ludzi, których czeka świetlana przyszłość w zakładach karnych. Niestety wielu spośród Polaków źle obchodziłoby się z bronią/mogłoby stwarzać realne zagrożenie.

Szukałem czegoś do samoobrony i polecam prosty gaz pieprzowy za 15 zł. Nikomu tym krzywdy nie zrobicie, nikt was nie pozwie, a gaz swoje zrobi - obezwładnicie napastnika. Użycie noża, czy pałki teleskopowej sąd może uznać za przekroczenie obrony koniecznej, ponadto jak przesadzicie, to możecie nawet zabić tym człowieka (dobra pałka teleskopowa to wydatek minimum 200 złotych i jest średnio poręczna). Paralizator jest dość drogi i nie wiem czy rozsądnym jest trzymanie go w kieszeni, ale po gazie jest dla mnie rozsądnym wyborem.

Także delikatna zmiana w prawie, ułatwiająca zdobycie pozwolenia, jak najbardziej by się przydała, ale wolna amerykanka nigdy.

Wystarczy podać przykład policji. Zapewne wszyscy pamiętają głośny i całkiem świeży film z akcji dwójki policjantów, którzy bodajże 13 strzałami z broni krótkiej tylko raz trafili napastnika w kolano. Poza tym złamali wiele zasad postępowania, a pani z emocji zaczęła skakać. I byli to ludzie pracujący w policji. Po testach psychologicznych. sprawnościowych i którzy w ciągu roku muszą wystrzelać oszałamiająca liczbę dwóch magazynków (zawsze coś).

Teraz krótka informacja o wiatrówkach.

POLSKA-17J
NIEMCY-7,5J
DANIA - bez limitu.
UK 16,2J
HISZPANIA 24,2 J
BELGIA - bez limitu
FRANCJA - bez limitu (boczny zaplon bez pozwolenia) :)
CZECHY - 16 J
AUSTRIA - bez limitu
NORWEGIA - bez limitu
SŁOWACJA - 12 J
SZWECJA - 10J
WŁOCHY - 7,5 J
ROSJA - 7,5J
GRECJA - bez limitu

Zakupiłem ostatnio (miesiąc temu) wiatrówkę Crossman Vantage na militaria.pl (oszczędźcie sobie hejt, że to sklep z zabawkami; w sklepie sztucer.pl tego modelu nie ma - żeby nie było, że reklamuje dany sklep). I jest to bardzo fajna rzecz. Robimy z ojcem wypad w każdą niedzielę i strzelanie zapewnia na prawdę sporo frajdy. Karabinek jest budżetowy (350 zł, ale może znajdziecie taniej). Na forach mówili, że nie ma sensu strzelać z większej odległości jak 25 metrów, ale ja trafiałem 8 i 9 nawet z 40m. Planujemy zakup celów reaktywnych i lunety, a także wiatrówki krótkiej (także łamanej, broń na naboje CO2 nie ma odrzutu na którym bardzo mi zależy i jest droga w eksploatacji).

Trudno zdobyć pozwolenie na broń palną, to można chociaż mieć jej substytut w postaci wiatrówki (jak pokazuje tabelka, w Polsce ten limit jest całkiem wysoki) i zapewniam was, że to świetny sposób na spędzenie czasu. Jeśli któryś sadol jest przy forsie to polecam cekaus.pl

Evangelion00

2014-08-21, 20:18
Strzelałam z wiatrówek z nabojami CO2 i jakoś nie miał ochoty komuś strzelić w łeb a z bliska nią też można zabić.

Cała ta prohibicja na broń czy wszystkie inne zakazy jest totalnie do dupy i nie ma sensu. Kto będzie chciał to w centrum warszawy glocka skołuje w godzinkę? Wystarczy popytać odpowiednich ludzi nie mówiąc już o innych zakazanych rzeczach. Ludzie powinni mieć możliwość samoobrony przed szaleńcem rozjeżdżającym ludzi na molo czy też ruskim albo ciapatymi z detonatorem.

Dh...........ar

2014-08-21, 20:33
@up pałka teleskopowa jest poręczna, tylko nie w wersji 21 cale+ tylko że obsługa tejże pałki wymaga treningu i bardzo łatwo jest kogoś odj***ć. Gaz to dobry pomysł, jednak na gazach się nie znam i nie wiem jaki kupić, co więcej z tego co wiem to jak ktoś często dostaje tym gazem przez ryj to nie robi on już na tejże osobie takiego wrażenia.

@Spikeel jak ktoś Ci się wpie**ala do domu to nie dzwonisz na policję, tym bardziej jak go odj***łeś, bo masz 95% że sprawę przegrasz i pójdziesz do więzienia. Lasów nie brakuje, cementem zalać i spokój. Dopóki nie zostanie wprowadzone surowe prawo które gwarantuje uczciwym spokojny żywot to będzie dalej tak samo jak jest.

Co do złagodzenia pozwolenia na posiadanie broni to jest 100% za, tylko szkoda że większość osób myśli że będzie to wyglądało w sposób następujący: dzień dobry poproszę pół kilo szynki, dwa chleby i tego AK plus 500 naboi. Otóż tak to nie będzie wyglądało. Pozdrawiam.

Kapitan_Paździerz

2014-08-22, 13:07
@bowmanek

Cytat:

Trudno zdobyć pozwolenie na broń palną, to można chociaż mieć jej substytut w postaci wiatrówki (jak pokazuje tabelka, w Polsce ten limit jest całkiem wysoki) i zapewniam was, że to świetny sposób na spędzenie czasu. Jeśli któryś sadol jest przy forsie to polecam cekaus(kropka)pl



Specjalnie się zarejestrowałem żeby odpisać.

Pozwolenie dostać jest bardzo łatwo, tylko trochę trzeba zabulić. Koszt oscyluje w granicach 2000 zł, a czas wyrabiania około 4-5 miesięcy (płaci się w ciągu tego okresu, nie całość z góry). Pozwolenie jest na broń do użytku sportowego (co nie znaczy, że można mieć tylko broń bocznego zapłonu !!!).

Ja ze swojej strony polecam strzelnicę OSS Rybieniec pod Stolnem (Kujawsko-Pomorskie). Można przyjechać, pogadać, postrzelać i dowiedzieć się wszystkiego co trzeba wiedzieć na temat wyrabiania pozwolenia.

Pozdrawiam