18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dokąd zmierzasz, Polsko?

cys23 • 2016-04-26, 11:21
Witam wszystkich i na wstępie dziękuję za uwagę.
Zarówno poproszę moderatorów o nie przenoszenie tego działu do polityki, bo są to sprawy ważne i dotyczą każdego z nas.

Nie mieszkam w Polsce już długo. W moim krótkim, 28-letnim życiu spędziłem 12 lat za granicą. Rzadko odwiedzam kraj, a z nim łączy mnie już w sumie tylko język. Nie zrozumcie mnie źle – jestem dumny z polskiego orła na paszporcie, przy którym zostałem mając okazję wymienić go na taki z angielskim herbem. Polska to cudowny kraj, piękne krajobrazy, ogromny potencjał i ta nieziemska historia, której pozazdrościć może niejedno państwo na tym świecie.
12 lat to prawie połowa mojego życia. Mieszkałem w USA, Anglii, Danii, Szwablandii i na Słowacji. Tułam się po tym świecie obserwując sytuację z niezależnego punktu widzenia. Nie czuję się Polakiem, Anglikiem, czy Niemcem. Gdzieś na lini życia straciłem to uczucie przynależności narodowej. Zapomniałem, co to znaczy dom. Dzieciństwo przeżyłem w Polsce, ale nic z niego już tam nie zostało.
Tak czy inaczej, czytam wiadomości z różnych krajów, z różnych źródeł, w tym między innymi co się u w kraju nad Wisłą dzieje. Dotknęła mnie wczorjasza wiadomość z portalu onet.pl:
Cytat:

List otwarty Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego. "Przywróćmy państwo prawa"


Że co, k***a? – pomyślałem na wstępie. Pierwsze co mi przyszło na myśl, to podwójny szpieg, stary komuch i burak z wąsem znowu będą rzucać mięsem w Kaczyńskich i PiS. Troszkę błędnie. Otóż w danym liście, podpisanym też przez innych polityków, nazywają Polskę krajem specjalnej troski.

Już samo to, że tekst publikowała Gazeta Wybiorcza oraz TVN24 daje chyba trochę do myślenia. O czym on mówi? Otóż tych trzech muszkieterów podpisało się pod pismem mówiącym o zaniku demokracji w Polsce, zamiaru jej zniszczenia przez PiS. Znajdziemy w nim takie kwiatki:
Cytat:

Sejm i Senat "pracują pod dyktando niewielkiej większości, lekceważąc argumenty i interesy mniejszości"


Poważnie? Czy to nie w ten sposób działa demokracja? Czym jest niewielka większość? k***a...
Oólnie cały list brzmi jak kwik świn, którym ucięto dostęp do koryta.
Cyztając dalej:
Cytat:

"niezbędna jest pełna mobilizacja społeczeństwa i środowisk opozycji oraz wypracowanie programu wspólnego działania na rzecz obrony demokracji"



Nie stoję za PiSem. Nie stoję za PO, USA, Rosją a na pewno nie za Europą. Stoję za prawdą, której każda strona unika. Dany list, którego treść znajdziecie w internecie, jest ewidentnym zaproszeniem do protestów, wywołania zamieszek.
Zdaję sobie sprawę, że GW i TVN dla wielu jest rzetelnym źródłem informacji. Ja nie ufam mediom. Żadnym. Staram się włączać niezależne myślenie, spoglądając na wszystko z dystansu i widzę, co się dzieje w kraju.
Na drodze życia miałem przyjemność i nieprzyjemność rozmawiac z kilkoma Ukraincami. I wiecie co? Podobny schemat do Ukrainy widzę w polityce Polski. Skłócony naród. Dwie storny. Sytuacja przeniosła się do ekstremu. Wojna tam trwa do dzisiaj, tylko jakoś o niej wszyscy zapomnieliśmy, bo mamy inne tematy do rozmowy. A ludzie giną.
Apeluję, nie dajcie się wyprowokować. Włączcie niezależne myślenie i róbcie tak, żeby było dobrze dla Polski – jak wspomniałem wcześniej, ten list ot prowokacja. Daję Polsce rok, maksymalnie dwa i będziecie mieli swój Majdan.
Czy tego chcesz, Polaku?

ro...........24

2016-04-26, 11:26
Czytajcie bo to prawda co chłop pisze.
Nawiązanie do majdanu jest w 100% adekwatne i prawdopodobne.

BialyNigger

2016-04-26, 11:28
"niezbędna jest pełna mobilizacja społeczeństwa i środowisk opozycji oraz wypracowanie programu wspólnego działania na rzecz obrony demokracji"

Najgorzej jak ludzie się przyzwyczają do tego burdelu, który robi PiS. Tak samo jak za komuny. Zresztą taka jest ich strategia "przeczekamy społeczne niezadowolenie i się przyzwyczają do nas".

Otóż nie! Ciągle powinniśmy patrzeć władzy na ręce i ciągle reagować na jej bezprawne działania. Duże propsy za list dla panów prezydentów i nie tylko. :)

KI...........R3

2016-04-26, 11:29
@up mistrz trolingu :amused:

AaronSzechter

2016-04-26, 11:50
Sejm i Senat "pracują pod dyktando niewielkiej większości, lekceważąc argumenty i interesy mniejszości"

bo za ich rządów walczyli o interesy mniejszości ,no k***a jaja to na tym demokracja polega że kto by nie wygrał ma walczyć o interesy po, banków, mediów (z kapitałem zagranicznym), finansjery i biznesmenów??!!


BrianGriffin

2016-04-26, 12:01
czy autor jest trollem imie jego 49 próbującym ocieplić wizerunek pod innym nickiem? :mrgreen:

janlew

2016-04-26, 12:02
Żyd wieczny tułacz ? ;)
A na poważnie. Nie ma zmartwienia. 96% Polaków to katolicy, z kim się mają tłuc? Z antykatolickimi żydami z KODu? A po co i o co? Ilu ich jest 20tyś ludu na 40mln?
Nie ma co przesadzać. Ale próby zorganizowania majdanu na pewno będą, tylko z taką opozycją, PIS ma wygrane następne wybory bez problemu.

cys23

2016-04-26, 12:15
@jalew

nei wiem czy to z żydem to do mnie czy jak?

87%. A wiesz o co na majdanie walczyli? Bo żaden ukrainiec, z którym rozmawiałem, nie wiedział powiedzieć. Niektórzy myśleli, że wiedzą, ale się w swoich wypowiedziach gubili.

Religia nie ma tu dużo do gadania, bo pół Polski przeciw, pół za PiS. Pół Polski przeciw UE, pół za. I widzę, że jest coraz większa tendencja przechodzenia na stronę przeciw UE, r*chami naszej władzy, to ci politycy co są za UE podpuszczają obywateli takimi pierdołami.

Majdan też się zaczął od 50 000 ludzi. Potem pały strzały. Strzały ciągle padają. Giną ludzie, niszczeje gospodarka i ekonomia. Społeczeństwo się zradykalizowało. Przyszła 'pomoc' ze wschodu i zachodu.

kamuha

2016-04-26, 12:50
cys23 napisał/a:


12 lat to prawie połowa mojego życia.... Zapomniałem, co to znaczy dom. Dzieciństwo przeżyłem w Polsce, ale nic z niego już tam nie zostało.




"F: No ale jakbyś się trochę skupił to może sobie coś przypomnisz. Nie rozumiem jak można nic nie pamiętać. Ja jak się skupię, to mogę sobie przypomnieć co robiłem na przykład nie wiem, w zeszły poniedziałek. Dlatego uważam, że jakbyś miał odrobinę dobrej woli..." - FRED

pi...........ja

2016-04-26, 12:56
Jakbyś nie zauważył pisuarze, to twoja partia zyskuje na nieustannym produkowaniu atmosfery wrogości i wzywaniu do narodowo-jednoczącej wojenki ze wszystkimi, jak np. kiedyś Jakobini. Więc jeśli wybuchnie jakaś zadyma, to plan się powiedzie. Plan Kongresu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce i Usraela, którego człowiek od Smoleńska nieustannie kieruje Kaczyńskim i odpowiednimi nastrojami społecznymi.

kaiel

2016-04-26, 13:38
hahah....świnie kwiczą rozpaczliwie

lesiot

2016-04-26, 14:34
cys23 napisał/a:

Rzadko odwiedzam kraj, a z nim łączy mnie już w sumie tylko język. Nie zrozumcie mnie źle – jestem dumny z polskiego orła na paszporcie, przy którym zostałem mając okazję wymienić go na taki z angielskim herbem. Polska to cudowny kraj, piękne krajobrazy, ogromny potencjał i ta nieziemska historia, której pozazdrościć może niejedno państwo na tym świecie.
12 lat to prawie połowa mojego życia. Mieszkałem w USA, Anglii, Danii, Szwablandii i na Słowacji. Tułam się po tym świecie obserwując sytuację z niezależnego punktu widzenia. Nie czuję się Polakiem, Anglikiem, czy Niemcem. Gdzieś na lini życia straciłem to uczucie przynależności narodowej. Zapomniałem, co to znaczy dom. Dzieciństwo przeżyłem w Polsce, ale nic z niego już tam nie zostało.



Jakie patetyczne pie**olenie, żeby choć troszkę się podlizać narodowcom, pseudopatriotom i PiSiorom (którzy akurat są farbowanymi patriotami i farbowanymi narodowcami). Ale dla kogoś myślącego nie ma znaczenia ta "laurka"... co nie napiszesz jesteś tylko imigrantem i lepszy od Ciebie jest nawet bankster, których co zarobi to zarobi, ale chociaż prace innym Polakom w tym kraju daje.
A Ty gówno wiesz co jest w Polsce i morda w kubeł... dorobiłeś się czegoś za granicą, coś kupiłeś to pewnie możesz to spokojnie sprzedać w wolnym kraju, za ile chcesz i komu chcesz... a u nas właśnie PiS robi wszytko, żeby kontrolować co i jak się sprzedają, z kościołów robią developerów, a grunty chcą wywłaszczać za bezcen i ludziom "zabierać" na rzecz państwa.
Więc jak Ci dobrze, to siedź na dupie cicho tam gdzie siedzisz i nie broń PiSu, bo akurat oni chcę doprowadzić kontrolę państwa nad gospodarką i społeczeństwem do czasów z lat 80.

cys23 napisał/a:

Oólnie cały list brzmi jak kwik świn, którym ucięto dostęp do koryta.


Jedne świnie kwiczą bo odrywane są od koryta, a drugie świnie kwiczą, bo dobiły się do koryta i robią jeszcze większy burdel po poprzednich świniach.
Jedni piszą listy zachęcające do protestów, a drudzy faktycznie rozpie**alają kraja i autentycznie szczują Polaków na Polaków.
Jedni znikomą mają "moc" i zachęcają, a drudzy mają całą władze i faktycznie działają na szkodę i doprowadzają kocioł zwany Polską do wrzenia.

cys23 napisał/a:

Pierwsze co mi przyszło na myśl, to podwójny szpieg, stary komuch i burak z wąsem znowu będą rzucać mięsem w Kaczyńskich i PiS


I masz nadzieję, że są tamci gorsi od chłystka co 12 lat w swoim 28 letnim życiu spędzili za granicą?

Jakby PiS nie robił jeszcze większego burdelu po poprzednich świniach, to nie było by powodów do rzucania mięsem... a że rozpie**alają kraj od wewnątrz to wzbudza to sprzeciw.

Ale też się obawiam dokąd ten kraj z PiSem na czele zmierza... i kiedy dno, żeby wreszcie się odbić.

cys23

2016-04-26, 23:17
@up

o czym ty chłopcze pie**olisz?! 3 oszołomów wzywa naród do totalnego rozpie**olu, a ty mi wrzucasz od że pisiorów? k***a mać, w całym tekscie ani jedno dobre słowo na pis nie rzuciłem. Jeżeli Polska jest pełna takich imbecyli jak Ty, to zasługuje na konkretny rozpie**ol, niech połowa się wyrżnie a druga połowa niech zapie**ala na okupantów.

A czy tych 3 byłych prezydentów jest lepszych ode mnie? Nie mnie oceniać, ale ja przynajmniej z czystym sumieniem do piachu pójdę.

k***a, sens tego tekstu miał być taki, że byłym prezydentom, nienajlepszym, zamieszanym we wszelakie afery wręcz k***a nie wypada podżegać ludzi do buntu i protestów.

j***ł was wszystkich pies...Kiedy takie osły jak ty zaczną ogarniać, że polska polityka to rzucanie obelgami jedni na drugich? A nikt kraju nie naprawia. pie**olenie.

ch*j już wbijam. Tępy naród bez krzty nadzieji.

bebini

2016-04-27, 07:40
Cytat:

Rany! Ludzie! Zwariować można. Kolejny raz słyszę, że jestem związany z PISem, bo... ponoć pracuję w TVP! Tego samego dnia słyszę, że siedzę po uszy w PO bo... wiadomo, kiedyś TVN. Mówię o Powstaniu Warszawskim, że dla mnie ważnie – jestem z PIS-u, popieram kobiety - lewak, śmieję się z Lisa – jestem z PIS-em, smutno mi z powodu klaczy z Janowa - jestem na pasku PO, kocham rodzinę – PISior, chodziłem do szkoły z Mateuszem Kijowskim – PO-wski KOD-owiec, doiłem krowy jak Jurgiel – PISowiec, kocham las – EKO-ZIELONY lewak, kocham harcerzy – PIS.
Polsko! Wyjdź z tych dwóch słoików!!!!



Oczywiście lesiot ma rację z niszczeniem przez PiS wszystkiego, z drugiej strony no istotne było pozbycie się starego gówna tak więc wtedy najbardziej potrzebna była po prostu zmiana zawartości pojemniczka. Szkoda, że spuszczone gówno zastąpiło nowe - owszem. Ale to nie znaczy, żeby zaraz wszystkim łatki pisowe przyklejać. Ja bym wolał, żeby ten naród się dogadał i nauczył rozmawiać spokojnie i przestał widzieć tylko PO/PiS/Nowoczesną/PSL.
Wyrżnąć się.. nie no szkoda bo jednak polacy, nasi.. Ale wpie**ol to może by się niektórym przydał.