18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dofinansowanie do prywatnego biznesu

Al...........go • 2017-09-27, 21:00
Firma prowadzona przez Tadeusza Rydzyka dostanie kolejne dofinansowanie od rządu w wysokości 20 mln złotych. W sumie od PiS Rydzyk dostał już 46 mln dofinansowania na geotermię. Doliczyć należy do tego opłaty za spoty reklamowe. Wszystko z naszych podatków moi drodzy. A teraz wyobraźcie sobie minę urzędnika kiedy poprosicie o dofinansowanie waszej działalności w wysokości 100 tys złotych.



Źródło

Moby_Dick

2017-09-27, 21:01
Kościół to mafia, a mafię lepiej jest mieć po swojej stronie ;)

Knegarn

2017-09-27, 21:13
człowieku ja się starałem o dofinansowanie 24 tysięcy, 3 biznes plany, papiery, jeźdzenie, drukowanie... 3 miesiące załatwiania
Na wszystko wydałem około 1500zł z czego 130zł poszło na same kartki A4 drukowane po 20gr/strona.

Więc mi nie pie**ol o milionach i 100 tyś. zł. bo bym się chyba nie podjął .

Moby_Dick

2017-09-27, 21:22
Knegarn napisał/a:

człowieku ja się starałem o dofinansowanie 24 tysięcy, 3 biznes plany, papiery, jeźdzenie, drukowanie... 3 miesiące załatwiania
Na wszystko wydałem około 1500zł z czego 130zł poszło na same kartki A4 drukowane po 20gr/strona.

Więc mi nie pie**ol o milionach i 100 tyś. zł. bo bym się chyba nie podjął .



Do providentu idź.. tylko z dowodem.

KillerLaugh

2017-09-27, 21:24
Źródła geotermalne to raczej inwestycja, a nie topienie forsy w piramidy finansowe. Fakt, że stoi za nią klecha więcej mówi o polskich spółkach, które niechętnie angażują się w tego typu projekty.

Al...........go

2017-09-27, 21:25
Knegarn napisał/a:

człowieku ja się starałem o dofinansowanie 24 tysięcy, 3 biznes plany, papiery, jeźdzenie, drukowanie... 3 miesiące załatwiania
Na wszystko wydałem około 1500zł z czego 130zł poszło na same kartki A4 drukowane po 20gr/strona.

Więc mi nie pie**ol o milionach i 100 tyś. zł. bo bym się chyba nie podjął .



100 tys to jakieś 0,2% z tego co dostał Rydzyk. Teraz sobie przelicz ilu firmom można by pomóc za całość tej kwoty i wygenerować przy tym miejsca pracy i dochody z podatków. Pomińmy już spoty reklamowe bo od tych cyfr zacznie się ludziom w oczach mienić. Nie jestem za rozdawnictwem państwowej kasy, ale gdyby to miało podnieść leżącą gospodarkę to byłbym skłonny to przeboleć.

DiKarpio napisał/a:

Źródła geotermalne to raczej inwestycja, a nie topienie forsy w piramidy finansowe. Fakt, że stoi za nią klecha więcej mówi o polskich spółkach, które niechętnie angażują się w tego typu projekty.



Te odwierty robi na własnym terenie, za nasze pieniądze i będzie na tym zarabiał. Chyba nie bardzo czaisz o co chodzi w tym więc rozjaśniam - prywatna osoba dostanie państwowe pieniądze na prace na prywatnym terenie by na tym zarabiać. Inni prywatni przedsiębiorcy o ile coś dostaną to na waciki jak już wspomniał Knegarn. Co więcej dostanie zapewne mega ulgi na prowadzenie działalności i kolejne dotacje przez co wyjdzie na 0 z podatkami. Czysty zysk.

Gizmolka

2017-09-27, 21:31
A te termy toruńskie pod Bydgoszczą będą?

BrianGriffin

2017-09-27, 21:33
Dlatego czarni w sukienkach i ich dzieci ministranci to wróg publiczny nr 1. Jak przychodzą z kolędą żebrać to szybciej ze schodów spadają niż się spuszczają na twarze dzieci.

Knegarn

2017-09-27, 21:35
No chyba która lepiej postawić na rozwój bezrobotnych, ludzi mających ambicję, niż wpie**alać kasę rydzykowi. Przecież to j***ny złodziej. Nie wiem nawet co mam napisać bo boli mnie to w ch*j, że człowiek ustawiony do końca życia dostaje hajs nie wiadomo po ch*j, skoro takie pieniądze dla niego to jak wyciągnięcie 30zł na płyn do spryskiwaczy. No ale nie będę już poruszać tematów politycznych bo rozpęta się nie potrzebna gówno burza...

A wracając do tematów dofinansowania, skoro w zbliżeniu napisałem ile co kosztuję. Między innymi transport po całym mieście, załatwianie spraw, dostarczanie odpowiednich dokumentów w odpowiednim czasie, transport przez miasto,korki. Ja tam się ratuję bo miałem samochód i gotówkę, no ale jak mają zrobić to Ci którzy pedałują rowerem lub chodzą z buta, albo Ci którzy nie mają nawet na tramwaj? Przecież dla nich wydrukowanie kilku kartek A4 to nie lada wyzwanie. Dalej nie komentuję.

St...........on

2017-09-27, 21:35
Uwielbiam skowyt lewaków :amused: *



*- nie nie jestem za pisuarami, za legitnymi swetru, czy innymi starozytnymi. Jestem gdzieś po środku skąd nadlecą bomby na obie opcje :amused:

donkapusta

2017-09-27, 21:39
Jeśli zrobił to zgodnie z prawem nic ci do tego.
Jeśli nie to donieś do prokuratury.

Knegarn

2017-09-27, 21:40
@UP
powiedz chociaż czy mu jeszcze staje?

Loaloa

2017-09-27, 22:17
polactwo lubi być dymane w dupska przez kler. W końcu to jest wasza "tradycja", z której jesteście bardzo dumni.

Knegarn

2017-09-27, 22:30
Loaloa napisał/a:

polactwo lubi być dymane w dupska przez kler. W końcu to jest wasza "tradycja", z której jesteście bardzo dumni.



Weź zacznij mówić w swoim języku na swoich stronach internetowych z Twojego państwa. Pedale j***ny.

DużyKutas

2017-09-27, 23:33
AleDlaczego napisał/a:



100 tys to jakieś 0,2% z tego co dostał Rydzyk. Teraz sobie przelicz ilu firmom można by pomóc za całość tej kwoty i wygenerować przy tym miejsca pracy i dochody z podatków. Pomińmy już spoty reklamowe bo od tych cyfr zacznie się ludziom w oczach mienić. Nie jestem za rozdawnictwem państwowej kasy, ale gdyby to miało podnieść leżącą gospodarkę to byłbym skłonny to przeboleć.



Te odwierty robi na własnym terenie, za nasze pieniądze i będzie na tym zarabiał. Chyba nie bardzo czaisz o co chodzi w tym więc rozjaśniam - prywatna osoba dostanie państwowe pieniądze na prace na prywatnym terenie by na tym zarabiać. Inni prywatni przedsiębiorcy o ile coś dostaną to na waciki jak już wspomniał Knegarn. Co więcej dostanie zapewne mega ulgi na prowadzenie działalności i kolejne dotacje przez co wyjdzie na 0 z podatkami. Czysty zysk.



Każdy biznes wydobywczy jest prowadzony na prywatnym terenie. Wyjątkiem są złoża znajdujące się na terenach państwowych, wtedy trzeba dogadać się z rządem. A co do klechy to co za różnica czy inwestuje w tą geotermie rydzyk czy jakiś inny człowiek?