18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dobre wyważenie - teraz już takich nie robią.

MudPie • 2014-01-06, 18:12
widać że bezwypadek :D

Zabrali mu za to prawko na 12 miesięcy. Ponad to 100h prac społecznych plus ponad 600 funtów grzywny.

MudPie

2014-01-07, 20:29
bisfhcrew napisał/a:


Prowokujesz. Może golf to świetne auto, ale nie zgodzę się że najlepsze.


Zależy jak na to patrzeć czy tylko pod względem wyposażenie, moc czy pod względem cena, jakość. Pewnie że taka S klasa z lat 90 tych będzie lepsza, czy audi 80 V8 quattro, ale ile taka kosztowała, ile paliła itd.

Poza tym w Golfie II można było mieć bogate wyposażenia, tj, abs, klimatyzacja, wspomaganie, automatyczne pasy, nawiew na tylną kanapę, elektryczne szyby, lusterka, podgrzewane: lusterka, fotele i dysze spryskiwaczy, centralny zamek, spryskiwacze reflektorów przednich, welurowe i skórzane tapicerki, elektryczne anteny od radia, napęd 4x4, było tego trochę.

fabiothethird

2014-01-07, 20:54
bisfhcrew napisał/a:


Prowokujesz. Może golf to świetne auto, ale nie zgodzę się że najlepsze.



No właśnie dlatego napisałem "chyba najlepsze". Nie użyłem określeń typu: bezwzględnie, ewidentnie, absolutnie, bezdyskusyjnie, na 100%.

Jakbym chciał prowokować, to bym napisał, że @bisfhcrew był podobno widziany w barze Niebieska Ostryga, ale widzę, że potrafisz odnaleźć prowokację nawet w odbiciu lustrzanym. Macierewicz byłby dumny.

@MudPie - zgadza się. Jeśli chodzi np. o niezawodność to z kolei tu CHYBA najlepsze były słynne beczki Mercedesa. Każdy ma inny gust, a o tych się nie dyskutuje. Tak jak napisałem wcześniej, wszyscy właściciele tych aut bardzo sobie chwalili, a takie coś trzeba cenić bo ja np. mam Ibizę z 2008 i jestem na etapie wymiany silnika, a znajomy mechanik w dwuletnim Turanie zapłacił 700 zł za jeden głupi czujnik. Same Golfy też są już robione tak, żeby nawalały. Golfy IV gniły na potęgę, a w piątce jest tak zrobiona jedna mała część z olejem przekładniowym, żeby urywała się przy pierwszej konkretniejszej dziurze. Cóż, koncerny muszą zarabiać, postarzanie produktu daje o sobie znać.

MudPie

2014-01-07, 21:53
Kiedyś produkowało się auta dla renomy marki i przodowali Niemcy, Ci już podczas II Wojny Ś byli 50 lat do przodu nad innymi, a reszta po prostu zrobić dobrego nie potrafiła z wyjątkami na np silniki.

Dziś produkuje się auta po to aby po X czasu się zepsuły i ktoś kupił sobie inny. W nowych budżetowych modelach już nawet wskaźnika temp płynu chłodniczego nie uświadczysz, robi się tak aby użytkownik nic przy aucie nie mógł zrobić tylko zepsuje się to na warsztat i wymiana całego podzespołu, zamiast zepsutej części.

Dziś to bez znaczenia czy kupisz sobie nową Kie, Fiata czy Mercedesa, wszystko psuje się tak samo, są aby różnice w wyposażeniu czy jakości użytych materiałów czy budowy jak spasowanie elementów itd które też się zacierają i auta się dublują typu koncern PSA, w którego skład wchodzi Fiat, Citroen i Peugeot. Spotkasz identyczna auta różnicę się tylko znaczkiem.

Niestety wszystko ma swoją wytrzymałość, i niezniszczalnych aut jak Golf II też to dotyczy niestety. Te i tak już weszły na etap klasyków i ceny miast spadać idą w górę.

cinu314

2014-01-08, 14:39
O k***a golf z autopilotem :O