18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Do czego PiS wykorzystuje CBA i prokuraturę.

lesiot • 2016-11-18, 21:16
PiS zjadle walczy o władzę w samorządach...
Dziś padło na Łódź i prezydent Łodzi.

http://www.tvn24.pl/prokuratorskie-zarzuty-dla-prezydent-lodzi,692992,s.html

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/hanna-zdanowska-nie-mam-nic-do-ukrycia-foto-film,11476514/

Co w tym ciekawego... hmmm...
Zarzuty (uzyskania kredytu w oparciu o nierzetelne dokumenty - swoją drogą też mi zarzut ciężkiego kalibru matołki wynalazły) dotyczą okresu kiedy nie była prezydentem (2008-2009), ani nie dotyczą sprawy związanej z działaniami publicznymi... ale sprawą zajmowało się o dziwo CBA (nie pierwszy raz ta instytucja przekracza swoje kompetencje). Tym bardziej, że w staranich o kredyt nie były wykorzystwane, żedne funkcje publiczne, sprawa w całości jest prywatna i nie ma podłoża korpucyjnego.

W takich sprawach (sprawa pwyatnego starania się o kredyt) nie podlega "ściganiu z urzędu", tylko poszkodowany musiałby zgłosić swoją wymierną szkodę jakiej doznał (a to CBA zgłosiło do prokuratury, a nie bank).

Zaciągnięty kredyt został już spłacony, więc bank nie został poszkodowany.

Od kiedy to PiS tak broni banków.

Cała sytuacja jest wręcz groteskowa i ewidetnie widać, że CBA działa poza swoimi kompetencjami, zupełnie bezpodstawnie, bez jakiegokolwiek poszkodowanego w sprawie, bez niczyjej straty w całkowicie prywatych działaniach.

Na początku roku, wielu bagatelizowało zmiany w ustawie o policji i prowadzeniu czynności operacyjnych, a dziś wyraźnie widać, jak ustawa jest wykorzystywana...
HGW (niezależnie od słuszności zarzutów wobec niej) pozostała na stanowisku i widać PiS nie ma jak jej ruszyć, to kombinuje w innych miastach (a w stosunku do prezydent Łodzi, to nie są pierwsze podchody i zarzyty w tym roku).

Belial

2016-11-18, 21:19
Demonizacji PiS-u ciąg dalszy...

lesiot

2016-11-18, 21:22
FumumVendere napisał/a:

Demonizacji PiS-u ciąg dalszy


To wytłumacz czemu CBA i prokuratura zajmują się (a w sumie to wymyśla) zupełnie prywatną sprawą, bez poszkodowanego, nie mając podstaw do ściagnia z urzędu, nie mającą żadnych przesłanek korupcyjnych?