18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Dlaczego wsytępuje rasizm, seksizm i homofobia?

JesusChytrus • 2014-05-03, 12:24
Cytat:

Z ekonomicznego punktu widzenia rasizm jest z wyzyskiem taniej siły roboczej w rodzimym kraju oraz imperializmem na zewnątrz. Rozwój wczesnego kapitalizmu a Ameryce i Europie został wzmocniony przez branie ludzi zwłaszcza pochodzenia Afrykańskiego w niewolę. W obu Amerykach, Australii i wielu częściach objawiało się to mordowaniem pierwotnych mieszkańców aby wywłaszczyć ich ziemie.


Okazywało się też że idea wyższości rasowej posiada ogromną wartość w polityce wewnętrznej. Jak wskazuje Paul Sweezy "nasilanie się konfliktów w rozwiniętych krajach kapitalistycznych... musi zostać skierowane tak bardzo jak to tylko możliwe do nieszkodliwych kanałów z punktu widzenia klasy kapitalistów dążących do utrzymania swojej władzy. Pobudzenie antagonizmów na tle podziałów rasowych to wygodny sposób na odwrócenie uwagi od walk klasowych".[i]


Na dodatek dyskryminacja przeciwko mniejszościom i kobietom cieszy się pełna aprobatą kapitalistycznej ekonomii [i]"ponieważ w ten sposób można odmówić miejsc pracy pokrzywdzonym grupom. Ich płace i zyski można obniżyć poniżej zwyczajowego poziomu a obłaskiwiane grupy mogą wydzierać dla siebie niezłą odpłatę"[i]


Oczywiście takie praktyki pozwalają zachować więcej hajsu u prezeska :P


Kobiety często wykonują niezbędne i nieodpłatne pracę utrzymując robotnika płci męskiej w dobrym stanie. I to dlatego kobiety są tymi które wychowują kapitalistom kolejne pokolenie płatnych niewolników. Ponadto podporzadkowanie kobiet daje mężczyznom z klas pracujących kogoś na kim mogą oni wyładować swoje frustracje zamiast wszczynać konflikty w pracy.


Homoseksualiści są uciskani nie dla kaprysu ale z powodu szczególnego zapotrzebowania kapitalizmu na nuklearną rodzinę która jest najważniejszym i tanim twórcą uległych ludzi (dorastanie w autorytarnej rodzinie przyzwyczaja dzieci do hierarchii i podporządkowania wobec hierarchicznych instytucji). Alternatywna orientacja jest groźna dlatego że dostarcza inne wzorce ról.


Wszelkie bigoterie dzielą klasy pracujące co oznacza że BHM ;) krzywdzą samych siebie utrzymując konkurencyjne wobec nich zasoby taniej siły roboczej.


Można to zobaczyć w badaniach tego przedmiotu. Al. Szymański starał się systematycznie i naukowa sprawdzić tezę że biali robotnicy zyskują na rasizmie. Porównują sytuację białych i kolorowych dokonał zaskakujących wniosków:


- im mniejsza różnica miedzy płacami białych i czarnych tym wyższe zarobki białych w porównaniu z białymi gdzie indziej


- analogicznie im większa dyskryminacja kolorowych tym większa nierówność wśród białych


Dochodzi tutaj czynnik rozbijania związków zawodowych które dzielą się rasowo zamiast współdziałać.




Ponieważ z racji krótkiego stażu na sadistic nie mogę umieszczać linków to podyktuje wam go: anarchifaq. most. org. pl :D

Ko...........on

2014-05-03, 12:45
Jak co do Twojej polityki to sie zgadzam, ale mimo pod tym względem to jestem homofob. Nienormalne, nienaturalne, nie chcę tego oglądać. Niech się tak nie obnoszą. Te ich parady to jak obnoszenie się z k***inizmem i kucyzmem na internecie. Nie chce tego oglądać a poniekąd muszę, bo mi wmawiają, że to dla mojego dobra.

Morał kuc = pedał = zło

el...........wy

2014-05-03, 15:48
Żeby nie chciał się czepiać to nie ma jak.

Już pierwszy akapit jest bzdurą. Najlepiej rozwinięte, uprzemysłowione stany na północy dzisiejszych USA domagały się ze względów ekonomicznych zniesienia niewolnictwa. Niewolnictwo jest systemem niewydolnym i zdecydowanie bliżej mu do wszelkich ustrojów socjalistycznych, gdzie większość pracy zabiera pan (państwo).
Zresztą całe te artykuliki na forach dla anarchistów to wypociny brudnego śmierdziela ze squatu, który żeruje na ściąganiu dzieciaków z bogatych domów oferując im ćpanie, hiva i walkę z systemem.
Napisz mi Jesus, co od 100 lat wprowadzono do myśli anarchistycznej (nie licząc ankapu oczywiście).

Dziwne, że anarchiści czy antifowcy, którzy szukają wolności we wspólnocie i pracy, głównie w pracy. Wszak praca czyni wolnym :) A nie.. to nie tak :(

JesusChytrus

2014-05-03, 17:44
Niewolnictwo niewydolne? Błagam cię... niewolnikowi nie trzeba płacić żeby zapie**alał + kanalizacja złych emocji itp. co wcześniej wymieniłem. No i czy nie przyszło ci do głowy że te stany są najlepiej rozwinięte dlatego że szybko zniosły niewolnictwo idąc w sukurs Sweezeyowi? ;)

el...........wy

2014-05-03, 18:31
@UP
Jesteś tragicznie głupi.

Nie zniosły w sukurs żadnemu marksistowskiemu ekonomiście tylko dlatego, że było to niewydolne ekonomicznie, co nie oznacza, że przestał tam panować kapitalizm.

To, że nie trzeba płacić niewolnikowi itd to nie oznacza, że coś się opłaca. Tak może tylko powiedzieć nienawidzący ludzi antifiarz siedzący na zawszonej kanapie.

W ogóle pogląd anarchistów na gospodarkę, co nie zmieniło się od jakiś 100 lat, co świadczy o tym, że to jest pogląd nie na te czasy(na żadne właściwie).

Nie ma natomiast logicznego wytłumaczenia na to, że anarchokapitalizm jest zły. Przecież w takim ustroju jakby się "kolektyw" zebrał to może sobie na danym terenie żyć jak chce i stworzyć tam swoją gmine czy jak to tam oni postulowali, nie ma co do tego żadnych zakazów. Inną rzeczą jest taka, że "każdy według możliwości, każdemu wg potrzeb" nie sprawdziło by się za długo i co normalniejsi ludzie zwyczajnie sp***alaliby z takiego miejsca jak najdalej, bo życie w gównie, które proponują wszelkiej maści anarchiści (oprócz akapów) jest zwyczajnie sprzeczne z naturą ludzką co zatem wynika także z ekonomią.

JesusChytrus

2014-05-03, 21:05
Antifa nienawidzi wyłącznie tych którzy sami nienawidzą - czyli prawactwa

To samo można powiedzieć o korwinkowcach - nie zmienili poglądów ani o jotę ;)

Są logiczne wytłumaczenia na to że anarchokapitalizm jest zły. Historia uczy że zawsze łączy się z dyktaturą w różnych stadiach rozwoju. W takich krajach "kolektywy" nie występują bynajmniej dlatego że brakuje chętnych. Korpozłodzieje prowadzący wielkie biznesy już "dla przyjemności" szybko niweczą takie inicjatywy "bo można" oraz przede wszystkim dlatego że sami na tym stracą!

No i zupełnie nie rozumiem dlaczego dla ciebie jedyną alternatywą dla ankp jest socjalizm. Bardzo zero jedynkowe myślenie jak na dorosłego? człowieka :P

el...........wy

2014-05-03, 23:41
Jakie przykłady dyktatury? I gdzie to logiczne tłumaczenie? W jakich "takich krajach"?

Nie pisałem o żadnej alternatywie tylko jakby nie było odłamie anarchizmu, o czym ty mówisz?

JesusChytrus

2014-05-04, 00:01
Mówię o tym że ty i tobie podobni zawsze ankp przeciwstawiacie kolektyw i inne komunistyczne wynalazki jakby nie było nic pomiędzy... Jak już w innym temacie ktoś zauważył - rewolucja dla samej rewolucji z tym korwinuszem...

el...........wy

2014-05-04, 00:34
Jakie przykłady dyktatury? I gdzie to logiczne tłumaczenie? W jakich "takich krajach"?

Nie pisałem o żadnej alternatywie tylko jakby nie było odłamie anarchizmu, o czym ty mówisz?

Nie wiem co ma Korwin do akapów. Ty też z pewnością nie. Po prostu pie**olisz.

Falsum

2014-05-04, 02:27
JesusChytrus, elBiaauawy, co powiecie o sytuacji Hiszpania za panowania Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde Salgado Pardo w kontekście gospodarczym?

JesusChytrus

2014-05-04, 11:07
Franco rozwinął gospodarkę i żeby jej nie brudzić to odbierał masowo dzieci ludziom o powiązaniach lewicowych a mniejszości seksualne zamykał w psychuszkach ot co ;)

el...........wy

2014-05-04, 12:52
JesusChytrus napisał/a:

Są logiczne wytłumaczenia na to że anarchokapitalizm jest zły. Historia uczy że zawsze łączy się z dyktaturą w różnych stadiach rozwoju. W takich krajach "kolektywy" nie występują bynajmniej dlatego że brakuje chętnych. Korpozłodzieje prowadzący wielkie biznesy już "dla przyjemności" szybko niweczą takie inicjatywy "bo można" oraz przede wszystkim dlatego że sami na tym stracą!



Jakie przykłady dyktatury? I gdzie to logiczne tłumaczenie? W jakich "takich krajach"?


elBiaauawy napisał/a:

JesusChytrus, elBiaauawy, co powiecie o sytuacji Hiszpania za panowania Francisco Paulino Hermenegildo Teódulo Franco y Bahamonde Salgado Pardo w kontekście gospodarczym?



Szczerze niewiele mogę powiedzieć, bo nigdy się specjalnie tym nie interesowałem.
W zasadzie to wprowadził korporacjonizm- typowy ustrój dla zwolenników faszyzmu przy czym było też sporo wolnościowych reform, które faktycznie napędziły gospodarkę.

Taki Palikot tamtych czasów :P

JesusChytrus

2014-05-04, 13:45
Zaczynasz adaptować zachowania orka zj***nego, to naprawdę źle o tobie świadczy...

el...........wy

2014-05-04, 14:07
JesusChytrus napisał/a:

Są logiczne wytłumaczenia na to że anarchokapitalizm jest zły. Historia uczy że zawsze łączy się z dyktaturą w różnych stadiach rozwoju. W takich krajach "kolektywy" nie występują bynajmniej dlatego że brakuje chętnych. Korpozłodzieje prowadzący wielkie biznesy już "dla przyjemności" szybko niweczą takie inicjatywy "bo można" oraz przede wszystkim dlatego że sami na tym stracą!



Jakie przykłady dyktatury? I gdzie to logiczne tłumaczenie? W jakich "takich krajach"?


To odpowiesz czy przyznasz się, że pie**olisz głupoty, co zresztą wszyscy już tu wiedzą :)

JesusChytrus

2014-05-04, 16:55
Sam pie**olisz jak papuga...