18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dlaczego Chiny są potęgą gospodarczą a Polska nie?

Pojar • 2011-01-06, 14:51
Odpowiedź jest prosta:

Proste prawda?
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman - amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla z ekonomii.

Mephic

2011-01-06, 18:54
A teraz zobaczmy jak się żyje Chińczykom, a jak Europejczykom. Wielki przywódca skazałby na śmierć gdyby koleś powiedział inaczej, więc generalnie wszystko zostaje w normie. Po tej wypowiedzi protekcjonalni Szwedzi wskakują w drogie garnitury i wsiadają do wypasionych Volvo, a Chińczycy wracają do fabryk te garnitury szyć, a auta składać.

Halibut

2011-01-06, 19:08
Mephic napisał/a:

A teraz zobaczmy jak się żyje Chińczykom, a jak Europejczykom. Wielki przywódca skazałby na śmierć gdyby koleś powiedział inaczej, więc generalnie wszystko zostaje w normie. Po tej wypowiedzi protekcjonalni Szwedzi wskakują w drogie garnitury i wsiadają do wypasionych Volvo, a Chińczycy wracają do fabryk te garnitury szyć, a auta składać.



Tylko, ze minie 20 lat a Szwedzi nadal beda jezdzili swoimi pedalskimi Volvo z tym, ze beda pracowac dla chninskich przedsiebiorcow, bo to Chiny beda wtedy wladac swiatem. Zreszta co ja gadam, za 20 lat nie bedzie juz zadnej Szwecji bo kraj ten zostanie podbity przez arabow czy innych brudasow.

Matuch90

2011-01-06, 20:03
Taaa tylko, że wy od razu dajecie kwaterunek w fabrykach i materac do spania, obok stanowiska pracy. WIĘC MORDA W KUBEŁ. Nie popieram zasiłków, bo generuje to nierobów, ale niech skosy się lepiej nie wypowiadają.

Mephic

2011-01-06, 20:29
Halibut dostaje nagrodę Nostradamusa.

Maciek93PL

2011-01-06, 21:33
Znów pojazd dla nowej republiki murzyńsko-islamskiej zwanej formalnie Francją.

uookie

2011-01-06, 22:10
jeżeli w chinach, żeby przeżyć trzeba pracować, a we francji nie trzeba pracować, żeby przeżyć, to które państwo jest bardziej przyjazne człowiekowi i jego naturze?

to człowiek wymyślił pracę. oprócz nas tylko mrówki pracują na kogoś nad sobą, króla, prezesa, tyrana.

johnny_bazooka

2011-01-06, 22:17
Tak wielce wychwalacie Chiny i mowicie jaka to potega nie beda, ale wg mnie to glupie zarty. Europa od zarania dziejow byla krolowa swiata i zawsze tak pozostanie.
Nie obchodzi mnie co zoltki mowia o zasilkach i nierobstwie, bo tam nie mieszkam i ch*jem mi lata opinia tego komunistycznego swiszczypaly, ale wk***il mnie ten jego szyderczy usmieszek. On i jego pobratymcy zapie**alaja w sumie dla nas! Gdyby nie bylo europy, albo gdyby jak juz wspomnieliscie przykladowo Szwedzi zaczeli robic na zlecenie Chin, to te nie mialy by juz takiej sily. Dlaczego? Bo oni zarabiaja wlasnie na pracowaniu dla innych krajow, czyli bez popytu na ich made in china shit nie wyzuli by zlamanego grosza ze swoich portmonetek, ot co, bo skad niby wzieliby ta kase jak nie od europejczykow/amerykanow.
Niech sobie ku*as lepiej powiekszy ptaka a nie zabiera sie za uczenie ludu krolewskiego ekonomii. Smieje sie szyderczo a tak naprawde zazdrosci nam zasilkow bo pamieta jak w dziecinstwie jego starzy musieli zapie**alac w fabryce zapalek zeby moc kupic mu bambosze.

alorkar

2011-01-06, 22:21
sp***alaj pomiocie k***ina mikke.

solter909

2011-01-06, 22:34
dobrze gada we Francji jest więcej arabusów na zasiłku niż pracujacych a do tego popie**alają drogimi samochodami

Pomurnik

2011-01-06, 23:00
Bob258 napisał/a:

Czy to jest jakiś filmik, czy też wycinek filmu o Chinach?- jeśli 2 opcja to czy możesz podać tytuł?


to jest pierwszy lepszy filmik z yt, z 'najpopularniejszych', wiadomo yt - źródło jakże sadystycznych ostatnio filmików

Muffin

2011-01-07, 01:46
so right...

ale niech to powie tym niby ,,wyżej''
Więcej mięsa w ramenie dla niego 8-)

Skurwysyn z natury

2011-01-07, 01:52
Tak jak napisal uookie, prace wymyslili ludzie. Tak dlugo jak czlowiek nie bedzie pracowal dla siebie, tylko dla innych, bedzie syf i nyndza. Nie mowie tutaj o jakims skrajnym popie**olenstwie, podatki musza byc ale na rzeczy istotne, jakies niezbedne urzedy itp (nie bede k***a sie rozpisywal dokladnie na co), ale nadchodzi taki dzien kiedy zaczniesz placic podatek od kazdego umytego zeba, i wysranego stolca.
Jezeli ktos ma ochote nie pracowac, prosze bardzo nie pracujesz, nie dostajesz pieniedzy, bo k***a za co ? Za opie**alanie gruszki i nic nie robienie? Jezeli masz kogos kto zachce cie utrzymywac, bo k***a sprawa tego czlowieka, ale sp***alaj zeby brac pieniedze od kraju, i jeszcze narzekac ze ci sie nie powodzi, idz pan w ch*j.

I tak dlugo jak rozsadne zajecia przynoszace dochody beda nielegalne, i panstwo bedzie zamykac mozliwosc zarobienia pieniedzy, tez bedzie jeden wielki ch*j.
przyklad: mam ochote legalnie i przyjemnie utrzymywac sie z pokera (tak gram, i bez bzdurnego pie**olenia jak sie nie znasz) ale nie moge... dlaczego? Bo wg ludzi ktorzy "zajebiscie" sie na tym znaja to hazard, zlo, dzielo szatana i ch*j wie co jeszcze, i laduja to do tego samego wora co j***ne automaty czy ruletke (dla osob ktore sie troche znaja wiedza ze to absurd)

Nie nie jestem zapalenciem Janusza Korwin-Mikke...
Aha i do tych wszystkich 19-20 letnich znawcow calego swiata ameryki, sryki i wogle wszystkich krajow. Skonczcie pie**olic, bo uslyszales gdziekolwiek jakas bzdurna rzecz, przeczytales na popie**olonych demotywatorach czy innych k***a poj***nych stronach tego typu i madrzysz sie a ch*ja wiesz, sam sie nie znam wiec nie uzywam takich przykladow, proste jak ch*j.(chociaz moj sie odgina troche w prawo) ale zasada jest ze jest prosty.


k***a nielubie takich dlugich postow ale wk***ilem sie.

max1522

2011-01-07, 02:30
no proste nie pracujesz to nie masz