18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dla odmiany coś poważnego - Ten kraj umiera

pa...........88 • 2011-09-17, 16:18
Ten kraj umiera.

Mamy wspaniałą historię.
Mieliśmy wspaniałych przywódców.
Mieliśmy ludzi, którzy bez słowa oddawali
życie i zdrowie za to byśmy mogli żyć na pięknych i ważnych geopolitycznie ziemiach.

Teraz mamy "elitę" polityczną która bije brawo przegłosowaniu ustawy odbierającej obywatelom prawo do patrzenia (tylko PATRZENIA) rządzącym na ręce.

http://wyborcza.pl/1,76842,10304822,Platforma_Obywatelska_drastycznie_zmniejsza_prawa.html

I mamy naród, który mimo to potrafi potrafią taką elitę doceniać

http://sondaz.wp.pl/

Nie łudźcie się, że jeśli wybory PiS, albo SLD, albo PSL to będzie lepiej.

Żyjecie już 20 lat w tej "demokracji" i wiecie dobrze, że nie będzie lepiej.
Czasami tylko wygląda na to, że jest lepiej. Ale to tylko puder na twarzy administracji państwowej. Tylko.

Młodzi ludzie w Polsce wolą kręcić kolejny lipbudy (co gorsza biorą w tym także udział wykładowcy i nauczyciele), wolą organizować marsze zombie, juwenalia, marsze w obronie marihuany, grupy setek kibiców krzyczące coś o Toli i Tusku i inne nic nie znaczące wydarzenia.
Ale nie potrafią się skrzyknąć i pokazać, że nie podoba im się podnoszenie podatków (z wyjątkiem siedmiu wykopowiczów), nie podoba im się roztrwanianie pieniędzy z rezerwy demograficznej (ich emerytury), nie podoba im się zabieranie pieniędzy
które miały trafić do funduszy emerytalny.

Nic z tych rzeczy.

Dlaczego? Dlaczego do jasnej k***y nędzy tak ciężko zrobić coś w tym kierunku.
Na spotkanie piwne przychodzi więcej wykopowiczów, niż na protest przeciwko podnoszeniu podatków.

To nie politycy są odpowiedzialni za to co się dzieje w kraju. To naród.

Naród który ich wybrał i naród który rok w rok udziela im mandatu zaufania.
Ale ten sam naród może wyjść na ulice, ten sam naród może wywieźć na taczkach ludzi z parlamentu, ten sam naród może wybrać do kierowania państwem ludzi odpowiedzialnych.

Ale tego nie robi. Bo k***a śpi!

I obudzi się z ręką w nocniku.

http://nowaprawica.org.pl/home/item/obudzicie-si-z-rk-w-nocniku

Nie lubię używać takiego słownictwa ale nie mam wyboru:

p*zdy z Was a nie mężczyźni. k***y a nie ludzie. Trwonicie swój czas i zdrowie zaprzepaszczając szanse na lepsze jutro.

Jeśli już w redaktorach Wyborczej gotuje się krew

http://wyborcza.pl/1,76842,10304822,Platforma_Obywatelska_drastycznie_zmniejsza_prawa.html

to dlaczego Wy wciąż śpicie? Dlaczego do jasnej k***y nędzy. Czekacie aż wasze żony z dziećmi wyjdą na ulice? Czekacie aż wasi rodzice z laskami rzucą się na limuzyny rządzących?

Na co k***a czekacie? Pytam się na co?

Płaczę i drżą mi ręce ... serce mi wali i brak mi słów. Chcecie by wasze dziewczyny, żony i matki wyszły na ulice i zaczęły walczyć o lepsze jutro?

Tego k***a chcecie? Wstydu na cały świat. Hańby której nigdy nie zmyjecie!?



http://pokazywarka.pl/o38l5g/

~tip.top

2011-09-18, 19:56
a ja oddam nieważny głos i mam wyj***ne :P swój obywatelski obowiązek spełnię przynajmniej

mrrr... rrrr... rrrr...

2011-09-18, 21:55
To jest słuszne obywatelskie podejście jeśli uważasz WSZYSTKO za gniot.

marna

2011-09-18, 22:46
hmm.. temat wyborów. gorący ostatnio, że aż parzy.
to ja też się wypowiem. w czasie przedostatnich wyborów prezydenckich głosowałam na Tymińskiego :roll:
nie uważam, że to był zmarnowany głos bo był jako jeden z nielicznych na tego kandydata ;)
reasumując, warto iść na wybory bo to w końcu nasz obywatelski obowiązek. potem wszyscy narzekają, jak to jest źle. to idź i se sam zagłosuj.

Krzysztov

2011-09-19, 09:26
jedna zasada - nie głosowałeś, nie masz prawa narzekać.
jednak wytłumacz tu Polakowi że z jakiegoś powodu narzekać nie może... :roll:

Kaśka

2011-09-19, 10:26
Ja jak zawszę pójdę i zagłosuje na chybił-trafił :amused:
A tak poważnie, uważam że gdyby każdy Polak poszedł i zagłosował np od końca listy to może "górze" otworzyły by się oczy.Żyjemy w takim kraju jakim go sobie stworzyliśmy, przecież to od nas zależy kto będzie nami rządził więc gadanie nie idę głosować bo nie wiem na kogo mnie denerwuje. Zagłosuj a może to właśnie Twój głos coś zmieni.

~tip.top

2011-09-19, 10:45
Kaśka napisał/a:

Twój głos coś zmieni


w jaki sposób mój głos może coś zmienić?
Z chęcią oddałbym głos na kogoś młodego i pełnego zapału, który mógłby wnieść coś świeżego do polityki... ale tacy ludzie z reguły nie dostają się do sejmu. Dlaczego? Bo nie ważne na kogo zagłosujesz, wszystkie głosy i tak idą dla kandydata nr1 na danej liście :-/
Jaki sens jest głosować, skoro i tak te same świnie, które od lat nie potrafią nic zmienić zasiądą do koryta.

Mój głos może coś zmienić, ale w wyborach samorządowych. Bo tam głosuje się na konkretną osobę.

Kaśka

2011-09-19, 11:09
d(-_-)b~ napisał/a:


Jaki sens jest głosować, skoro i tak te same świnie, które od lat nie potrafią nic zmienić zasiądą do koryta.


Właśnie o tym piszę , większość ludzi tak myśli nie mam na kogo nie idę głosować i potem jest tak że właśnie Ci młodzi pełni zapału nie dostają się do rządu bo i tak ich nikt nie zauważa i nikt na nich nie głosuje.Naprawdę w Twoim okręgu wyborczym nie ma nikogo na kogo możesz zagłosować? Pewnie będzie tak jak piszesz, do koryta dostana się Ci którzy juz przy nim siedzą, wole jednak myslec że mam jakiś wpływ na to kto będzie moim krajem rządził dlatego idę głosować. Jeśli komuś się chce poczytać, to ta stronka http://wybory-rp.pl/ zawiera kandydatów, programy wszystkich ugrupowań które startują w wyborach.

mcmt

2011-09-19, 11:09
Tip... :facepalm: nie pitol. 3 świeżaków jest. Zainteresuj się najpierw a nie szerzysz filozofię vanitas. ;)

~tip.top

2011-09-19, 11:33
mcmt napisał/a:

Tip... :facepalm: nie pitol.


Lubie czasem potrolować, relaksuje mnie to :amused:

W

2011-09-21, 22:39
Kaśka, jakoś lista partii na tej stronce jest mocno nieaktualna :roll:

ja polecam niezdecydowanym się zdecydować i zagłosować na coś konkretniejszego niż czlowiek-żyto, chwytak czy czarodziejka z księżyca (np. na kabel od prodiża lub słoik w dupie ;) )

osobiście podoba mi się proste opracowanie:

.:...........:.

2011-09-21, 22:53
d(-_-)b~ napisał/a:

Lubie czasem potrolować, relaksuje mnie to :amused:



Mnie również. :amused:

Garwina

2011-09-22, 22:40
Zasadniczo zgadzam się z twórcą tematu , sam będę głosował na Nową Prawicę , gdyż to partia najbliższa mi ideowo , no i w końcu jedyna partia kapitalistyczna. Wolałbym takiego Rona Paula , jakiego mają w ameryce , ale nasz JKM też nie jest zły ;)
Niestety wiadomym jest , że znów do władzy dojdą socjaliści i rozpocznie się maraton marnowania pieniędzy i powiększania długu , czekać tylko aż to wszystko kiedyś sromotnie jebnie. Choć przyjemniejszą wizją jest przejęcie władzy ,poprzez zamach stanu, przez jakiegoś twardego liberała , ot , takiego Pinocheta nam trzeba!