18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Deszcz meteorytów nad Czelabińskiem

luki_wch • 2013-02-15, 07:57
Deszcz meteorytów, któremu towarzyszyły głośne eksplozje, spadł nad obwodem czelabińskim na Uralu. Wiele osób odniosło obrażenia - poinformowała rosyjska agencja Interfax powołując się na lokalne władze.




- Wstępne ustalenia wskazują, że był to deszcz meteorytów. Mamy informację o wybuchu na wysokości 10 tysięcy metrów. Sprawdzamy to - powiedział agencji RIA-Nowosti przedstawiciel służb ratunkowych.

W obwodach swierdłowskim i czelabińskim rozgrzane do czerwoności kosmiczne kamienie powybijały szyby i uszkodziły dachy. Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe i pękały szyby w oknach; odnotowano przerwy w działaniu telefonów komórkowych. - O godz. 11 (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji - powiedział agencji przedstawiciel lokalnych władz.

Pierwsze informacje były zaskakujące. Mieszkańcy obwodu swierdłowskiego twierdzili, że w powietrzu eksplodował samolot. Dostrzegli na niebie błysk i usłyszeli huk. Fala uderzeniowa wybiła szyby w oknach i uszkodziła nadajniki telefonii komórkowej.

Inni rozmówcy twierdzą, że "z pewnością nie był to samolot". Mieszkańcy mówią, że widzieli świecące obiekty na niebie także nad Jekaterynburgiem, ok. 200 km od Czelabińska.

Jak informuje ministerstwo do spraw nadzwyczajnych sytuacji - meteoryty nie zagroziły samolotom przelatującym nad Uralem.

źródło: wp.pl

zielak300

2013-02-15, 15:06
dużo tych meteroidów

skizo

2013-02-15, 15:19
k***a mać... Ile tutaj k***a idiotów piszę to masakra coś o transformersach cos o k***a ch*j wie czym ludzie troche pokory może?

Tak daleko to od nas nie pie**olnęło, równie dobrze mogło spaść na twój j***ny dom i zmieść cię i nikt by nawet po tobie nie zapłakał...

Jesteśmy k***a niczym w skali wszechświata. Po ch*j te wszystkie wojny na świecie? O rope? o inne surowce no k***a... dziś zobaczyliśmy ze to może być po nic...
na daną chwile prawie 1 tysiąc ludzi jest rannych... Coś się dzieje... Papież abdykuje, wybiorą czarnoskórego na 90% Dziś spadło coś z nieba.

Nie jestem jakimś katolem oszołomem ale k***a mać!



Po ludzku się po prostu boje...

gówniaczek

2013-02-15, 15:39
skizo napisał/a:

k***a mać... Ile tutaj k***a idiotów piszę to masakra coś o transformersach cos o k***a ch*j wie czym ludzie troche pokory może?

Tak daleko to od nas nie pie**olnęło, równie dobrze mogło spaść na twój j***ny dom i zmieść cię i nikt by nawet po tobie nie zapłakał...

Jesteśmy k***a niczym w skali wszechświata. Po ch*j te wszystkie wojny na świecie? O rope? o inne surowce no k***a... dziś zobaczyliśmy ze to może być po nic...
na daną chwile prawie 1 tysiąc ludzi jest rannych... Coś się dzieje... Papież abdykuje, wybiorą czarnoskórego na 90% Dziś spadło coś z nieba.

Nie jestem jakimś katolem oszołomem ale k***a mać!



Po ludzku się po prostu boje...

wypie**alaj z sadistica.

lostman

2013-02-15, 15:39
Czarny papież! :-D

hamusq

2013-02-15, 15:39
skizo napisał/a:

k***a mać... Ile tutaj k***a idiotów piszę to masakra coś o transformersach cos o k***a ch*j wie czym ludzie troche pokory może?

Tak daleko to od nas nie pie**olnęło, równie dobrze mogło spaść na twój j***ny dom i zmieść cię i nikt by nawet po tobie nie zapłakał...

Jesteśmy k***a niczym w skali wszechświata. Po ch*j te wszystkie wojny na świecie? O rope? o inne surowce no k***a... dziś zobaczyliśmy ze to może być po nic...
na daną chwile prawie 1 tysiąc ludzi jest rannych... Coś się dzieje... Papież abdykuje, wybiorą czarnoskórego na 90% Dziś spadło coś z nieba.

Nie jestem jakimś katolem oszołomem ale k***a mać!



Po ludzku się po prostu boje...



Chopie, wez sie napij setke albo dwie, bo spinasz sie jak by w twoja strone w tym momencie pedzilo tsunami wielkosci Mount Everestu...

Pizza

2013-02-15, 15:40
jak w temacie

djpaczu94

2013-02-15, 15:40
skizo napisał/a:

k***a mać... Ile tutaj k***a idiotów piszę to masakra coś o transformersach cos o k***a ch*j wie czym ludzie troche pokory może?

Tak daleko to od nas nie pie**olnęło, równie dobrze mogło spaść na twój j***ny dom i zmieść cię i nikt by nawet po tobie nie zapłakał...

Jesteśmy k***a niczym w skali wszechświata. Po ch*j te wszystkie wojny na świecie? O rope? o inne surowce no k***a... dziś zobaczyliśmy ze to może być po nic...
na daną chwile prawie 1 tysiąc ludzi jest rannych... Coś się dzieje... Papież abdykuje, wybiorą czarnoskórego na 90% Dziś spadło coś z nieba.

Nie jestem jakimś katolem oszołomem ale k***a mać!



Po ludzku się po prostu boje...




Ktoś tu popuszcza w gacie

:niggasmile:

dlugowieczny

2013-02-15, 15:50
konstantynopolitanczyk napisał/a:

Dziwnie mi to wygląda, wszedzie trąbią ze to deszcz meteorytów jak ja k***a widze tylko jeden - do tego ten huk wydaje mi sie ze poprostu leciała jedna asteroida gdy zaczeła wchodzic w atmosfere wykryły ja radary (mysle ze rosja taka zacofana nie jest :D ) i poprostu ją zestrzelili stad wybuch i wiele odłamków spadających na ziemie :) taka moja teoria ;D

PS: aczkolwiek samoczynny wybuch tez mogł nastąpic z rozgrzania :D ch*j wie gowno sie znam moge gdybac :D



ch*jowa ta twoja teoria! Żaden system obrony powietrznej nie trafi w obiekt lecący z prędkością 40-70 km/s. Obiekt wszedł w atmosferę z ogromną prędkością, tarcie doprowadziło go do wrzenia w ciągu paru sekund, co musiało skutkować rozerwaniem. Niewiele asteroid jest w stanie dotrzeć do ziemi, większość się spala.

p0rucznik

2013-02-15, 16:23
czemu nigdzie nie pokazują zdjęć z miejsca gdzie spadł? coś mi tu nie pasuje.... każdy czym prędzej z wywalonym ozorem by tam poleciał i porobił fotek!

kacza75

2013-02-15, 16:28
tomaner napisał/a:

czemu nigdzie nie pokazują zdjęć z miejsca gdzie spadł? coś mi tu nie pasuje.... każdy czym prędzej z wywalonym ozorem by tam poleciał i porobił fotek!



Ruskie już obstawili miejsca lądowania tych bolidów i to szybciej niż najszybszy rosyjski crazy driver dotarł na miejsce ..... :noga:

M@czo

2013-02-15, 16:34
Ahh ta Rosja :D :lodowka:

Cy...........rg

2013-02-15, 17:05
Coś się w końcu k***a dzieje. :) Faktycznie wszystkie smuty tego świata bledną przy patrzeniu na spadający meteoryt. Poza tym to uświadamia z czym mamy do czynienia, że zagrożenie jest realne. :)

k1c1u5

2013-02-15, 17:13
@divx94

Umyj głowę, bo tylko tak poprawisz jej stan.

Siekiera1992

2013-02-15, 17:16
Jasno jak w stalkerze jak sie na promieniowanie wchodziło

norbi7631

2013-02-15, 18:10
tak abstrah*jąc od tych meteorów co niby mogą nas zabić (jak będą miały to zrobić to zrobią i na ch*j drążyć temat). Ten krater Derweze - aż dziwne, że nie zbudowali na tym jakiejś elektrowni czy czegoś takiego - kocioł, kilka turbin parowych i jazda prądzik sobie generujemy (chyba, że o wodę tam trudno) :D :D