18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Depilacja brwi

T3RMINATOR • 2020-12-25, 23:12
Szybka i sprawdzona metoda.


McQurwa

2020-12-25, 23:24
Po prostu debilacja

RYHOO

2020-12-25, 23:24
Stara miała ostatnie słowo jeszcze

35i

2020-12-25, 23:42
A potem pewnie było tak:


Hollow_Man

2020-12-25, 23:47
zacytuje Janussza

Jeżeli spaliny mają kłopoty z opuszczeniem kotła, to w górnej części komory zasypowej (przy spalaniu dolnym) zbierają się produkty odgazowania paliwa. Stężenie ich jest tak duże, że przestają być palne. W silniku samochodowym powiedzielibyśmy, że mamy "zalany" silnik. Po otwarciu drzwiczek zasypowych następuje ich rozrzedzenie w powietrzu do tego stopnia, ze uzyskujemy mieszankę już palną i wtedy następuje zapłon i to "fuknięcie". Można wtedy zostać np. bez włosów na głowie. Dlatego drzwiczki zasypowe należy otwierać bardzo powoli. Jest wtedy szansa przedmuchania tych niespalonych gazów.
Obecnie normy nakładają na producentów stosowanie bezpośredniego połączenia komory zasypowej z kominem. Jest to swego rodzaju zawór otwierany bezposrednio przed otwarciem drzwiczek zasypowych.
Polewanie paliwa wodą zmniejsza niebezpieczeństwo wybuchu pyłów podczas załadunku, ale mokry opał zwiększa jego zużycie i skraca żywot kotła. Nie uchroni jednak przed "fukaniem".
Jeżeli natomiat jest to kocioł górnego spalania, to przyczyna tkwi w niedrożnym systemie odbioru spalin.

Halman

2020-12-25, 23:50
Hollow_Man, dobrze że mam ogrzewanie gazowe i szczerze nie zazdroszczę tym co pie**olą się z piecem, wynglem, popiołem itp przyjemnościami jak na filmie

T3RMINATOR

2020-12-26, 01:01
Halman napisał/a:

, dobrze że mam ogrzewanie gazowe i szczerze nie zazdroszczę tym co pie**olą się z piecem, wynglem, popiołem itp przyjemnościami jak na filmie



Są nowoczesne piece z podajnikiem np. na eko-groszek, nie trzeba tam zaglądać na palenisko podczas pracy pieca tylko dosypujesz opał i wybierasz popiół

Halman

2020-12-26, 01:16
T3RMINATOR napisał/a:

tylko dosypujesz opał i wybierasz popiół


no to faktycznie, szczyt nowoczesnosci i wygody

Kutasiarz

2020-12-26, 08:40
Też podobnie kiedyś zrobiłem. Zasypałem piec drobnym węglem z miałem i poszturchałem od dołu i właśnie dołem wyj***ł taki jęzor ognia.

ququa

2020-12-26, 10:38
Z tego co widze jakas stolarnia ....i palenie trotami wiórami, a te maja to do siebie że lubią wybuchać tak jak na filmiku, zwłaszcza jeśli to były troty bardzo drobne (prawie jak pył) nasąączone lakieram, powsrtałe np po szlifowaniu staych mebli tzw(renowacja)

T3RMINATOR

2020-12-28, 00:26
Halman napisał/a:

no to faktycznie, szczyt nowoczesnosci i wygody



Ale to raz na jakieś 5 dni więc nie jest to tak uciążliwe jak w starych piecach węglowych gdzie musisz codziennie rozpalać i pilnować.