18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dark Ambient

Joseph_Fritzl • 2012-08-28, 00:46
"Dark ambient – jeden z podgatunków muzyki ambient, powstały w latach 80. ubiegłego wieku.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to tzw. muzyka tła. Nie obowiązuje tutaj harmonia, linia melodyczna, a nawet rytm. Celem jest stworzenie "muzyki otoczenia". W przeciwieństwie do głównego gatunku – ambientu, gdzie muzyka miała być przyjemna, relaksująca, dark ambient jest muzyką mroczną, która może wywoływać strach, przerażenie, niepokój lub uczucia smutku i melancholii. Instrumentarium wykorzystywane do tworzenia muzyki w tym gatunku, to głównie komputery i syntezatory." Natknąłem się na ten gatunek rozpoczynając swoje treningii koncentracji itp, muzyka jest idealna do medytacji oraz ćwiczenia wizualizacji. Pomocna w osiąganiu róznych stanów umysłu. Przykład tej muzyki:
Jak chcecie wrzuce więcej w komentarzach. Polecam, otoczenie bardzo pomaga w osiągnięciu stanu gnozy itp.

needrech

2012-08-28, 23:12
i zawiało wielką GNOZĄ......

blaszanykaszel

2012-08-29, 00:05
Cudze chwalicie, swojego nie znacie : )
Perełka polskiego ambientu - Sui Generis Umbra, wykonująca podgatunek da - ritual dark ambient.


Grupa po wydaniu trzech płyt i jednego splita z zespołem Ildfrost niestety zakończyła działalność.

Joseph_Fritzl

2012-08-29, 01:03
pjm77 napisał/a:

"...dark ambient jest muzyką mroczną, która może wywoływać strach, przerażenie, niepokój lub uczucia smutku i melancholii..."

Ta. Bardzo pomocne przy medytacji. Zdecyduj się czy chcesz coś w medytacji osiągnąć czy wolisz robić wrażenie na innych. Żadne nie jest gorsze od drugiego ale dwóch na raz w tym samym czasie nie da się osiągnąć.

Jeśli chodzi o dark ambient to nie jestem szczególnym fanem ale miałem okres wkrętu. Wytwórnia Cold Meat Industry swego czasu wypuściła sporo niezłych kapel.



A pie**olisz pan, osiągam inny stan umysłu, skupiam się aż do odpłynięcia mi chodzi o to. I nie interesuje mnie to czy osiągnę to medytując jednocześnie słuchając DA czy może osiągnę to przez grzebanie palcem w dupie osła będąc jednocześnie oblewany gorącym olejem.

mare30ks

2012-08-29, 15:02
co wy wiecie o DA

Mr Dan

2012-08-29, 19:57


Nie taki dark, ale Sadole znają ten kawałek na 100% :) :kupa:

Nemir

2012-10-04, 18:31
Powiecie jak nazywa się ta nuta z tym krzyżem na tle czerwonym? Szukam szukam i nic.