18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

DAG Alfred Nobel - poniemiecka fabryka amunicji

Sumek • 2012-04-10, 10:28
Film przedstawia pozostałości po kombinacie fabryki amunicji w okolicach dawnych Krzystkowic, a obecnie Nowogrodu Bobrzańskiego w województwie Lubuskim. Budowę tego olbrzymiego kompleksu rozpoczęto w 1940 r., a całe przedsięwzięcie, w niemieckim stylu, oznaczono kryptonimem "Ruester"


CookieMonssster

2012-04-10, 21:22
@PISTOLERRO polecam Ci Orwella i "Rok 1984", tam masz wyjaśnione dlaczego za komuny wszystkiego brakowało, nawet jeżeli były fabryki, ludzie do pracy i materiały - nie była to tylko kwestia, jak to ująłeś "Bo niemieckie, to śmierdzi".

A tak po za tym gratki dla twórców filmiku, którzy nie nagrali kompleksu kartoflem tylko porządną kamerą, a następnie fajnie to pocięli i dobrali muzykę :)

P.S. Faktycznie fajna miejscówka na ASG/Paintball - tylko po tym drugim zawsze jest ciężki syf, a plastikowe kulki od biedy można pozbierać dmuchawą do liści :)

kermicik

2012-04-10, 21:23
że złomiarze nie dobrali się jeszcze do tych torów?! Kultura w Lubuskiem :D

Sumek

2012-04-10, 21:32
Jak byliśmy realizować materiał to też pierwsze pytanie zadałem "Czy złomiarze tu jeszcze nie dotarli" :)

Mi...........an

2012-04-10, 21:38
@Cookie
Wiem ale nie mam tu zamiaru prowadzić dywagacji na temat złodziejskiej polityki ZSRR w stosunku do państw,,objętych opieką". Po prostu denerwuje mnie marnotrawstwo władzy przez tak długi okres.Pewnie w tym woluminie nie znajdę informacji dlaczego w PGR-ach kopano wąwozy i wysypywano do nich nawozy sztuczne, których był nadmiar bo normy były zawyżane czy usprawiedliwienia innych form kradzieży publicznych. Nie czytałem tej książki ale chętnie sięgnę.


zi...........nb

2012-04-10, 21:49
Co do komentarzy w stylu dlaczego te budynki nie zostały wykorzystane.... Jestem montażystą tego filmu i od kilku lat moim marzeniem było nakręcić film właśnie o tych bunkrach gdyż od zawsze się nimi interesowałem, więc wiem o nich co nieco ;)

Niemcy uciekając przed ruskimi rozmonotowywali całą instalację i ukryli wszystkie dokumenty... Tego co nie udało im się zabrać rozkradli rosjanie. Także tuż po wojnie nie było czego tam szukać... Poza tym dużo budynków zostało rozebranych na cegły i wywiezione w celu odbudowy Warszawy...

maruda13

2012-04-10, 21:55
Filmik zacny :)
Powinieneś się ziomal jeszcze innymi produkcjami studia pochwalić.
Pozdro od Marudy.

.:...........:.

2012-04-10, 22:10
Jaki słitaśny obiekcik. :amused:

zi...........nb

2012-04-10, 22:18
@Linekk to nie jest jeden obiekt ;) cały kombinat rozprzestrzenia się na powierzchni 35km^2. Niestety większa część jak i najlepiej zachowane budynki zostały włączone w teren pobliskiej jednostki wojskowej, ale do zwiedzania i tak jest sporo. Żeby obejrzeć większość z budynków potrzebny jest cały dzień od rana do wieczora...

.:...........:.

2012-04-10, 22:25
ziomalnb napisał/a:

Żeby obejrzeć większość z budynków potrzebny jest cały dzień od rana do wieczora...



W okresie letnim, zimą by kiepsko było.

Poza tym dlaczego założyłeś sobie drugie konto? :-/

Sumek

2012-04-10, 22:30
On nie ma 2 kont. Film wrzuciłem ja (kamera) a kolega który się zajmuje montażem mieszka niedaleko tych obiektów więc co nieco wie na ich temat i może się podzielić wiedzą ;)

.:...........:.

2012-04-10, 22:34
Sumek, bardziej mi chodziło o pisanie z jednego ip. ;-) Pracujecie w tym samym miejscu?

Oraz nie o Ciebie tylko usera RudyNB

zi...........nb

2012-04-10, 22:43
Ja i Sumek mamy neta od firmy Aster (obecnie UPC) ona nie udostepnia swoim klientom publicznego IP stąd ten sam adres zapewne ;)

co do żelbetonu... fakt akurat na filmie jest większość budynków żelbetonowych pokazana, ale są też ceglane, których jest znacznie mniej bo inne zostały rozebrane jak wspomniałem wcześniej ;)

[ Komentarz dodany przez: Linekk: 2012-04-10, 22:48 ]
Biuro rachunkowe.