18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Dachowanie, w drugim Słodkowie, przez rów na pole

fantastico • 2016-06-29, 23:10
Gdzieś blisko Polichny, w rów pędząc drogą przez zakręt, pyrgnęło oplem jak starym szalem do szafy. Kurzu tumany i giętej blachy, drastyczne myśli rzucały do głowy, jednakże ocalał kierowca młody.



niepowtarzalny

2016-06-30, 14:42
uff, co prawda nie wbil sie w drzewo ale fosa spelnila swoje zadanie i uchronila drogocenne zbiory

dobra_kawa

2016-06-30, 14:45
Pozdro z Polichny I :D

spiepszaj_dzbanie

2016-06-30, 20:21
Kaprys napisał/a:

ABS też naprawiony po Januszowemu.


Janusz nie naprawia ABS, ASR, ESP ani nawet SRS.
Po prostu wykręca kontrolkę, lub w "nowych" licznikach wylutowuje, lub zasłania diodę kwadracikiem z "izolki". Brawo Janusz.

Kontrolkę można emulować, poprzez odcięcie przewodu z odpowiedniego sterownika i wpięcie tam małej płytki z zaprogramowanym mikrokontrolerem który po włączeniu zapłonu zaświeca diodę po czym ją gasi, sygnalizując działanie systemu. Bezpiecznik później oczywiście trzeba wyjąć.
Bez podłączenia testera diagnostycznego nie do wykrycia. Brawo ja.

Oczywiście najlepiej naprawić, ale typowy Janusz wiecznie nie ma kasy na naprawę swojego starego świerzba, więc woli wielokrotnie tańszą opcję oszukania samego siebie. Na dodatek unika wkurzających informacji od pasażerów typu "Jaśki ci świeco".

Jestę ekspertę.

Dżizas_kurde

2016-07-01, 09:41
Co ma do h*ja wafla i jego brata batona ABS do tego wypadku?
Jełop zapie**alał i niestety jego szmelcwagen nie ma przyczepności jak F1 więc go wyj***ło na zakręcie.
ABS NIE POMAGA ANI NIE SKRACA DROGI HAMOWANIA ! Bo nie po to on jest !

tarcer123

2016-07-01, 11:01
Otóż to. Jak kierowca p*zda to żadna fura nie zagwizda.

spiepszaj_dzbanie

2016-07-01, 21:17
@stingerek
Co racja, to racja.
Janusze tylko wieżą w systemy w swoich drezynach "fch*j opcja". Liczą na to, że auto samo jedzie i wystarczy tylko w nim siedzieć. Na filmie widać spotkanie z rzeczywistością.

Kaprys

2016-07-02, 12:05
@stingerek Tak se palnąłem o ABS. Bo faktycznie dobry kierowca ma "ABS" w nodze, zwłaszcza gdy nauczył się jeździć przed epoką takich że tak ujmę "wynalazków". Natomiast tutaj, zdygany czereśniak z butem na heblu niemal w asfalcie, może dałby radę skontrować, gdyby podczas awaryjnego hamowania samochód miał zapewnione jakieś minimum sterowności. Do tego służy ABS.
I faktycznie generalnie nie skraca hamowania, choć czasem tak czyni w sprzyjających okolicznościach. Ale to już dyskusja na temat różnicy w tarciu statycznym a dynamicznym.

@spiepszaj_dzbanie Jak Janusz SOBIE emuluje i o tym wie, to ch*j mu w ucho. Znacznie gorzej jest, jak klient Janusza-machanika dowiaduje się po fakcie że coś nie działa, bo nie miało nawet prawa działać. No nie?