18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Czym zajmuje się Ministerstwo Rozwoju.

lesiot • 2017-10-11, 12:47
Stara historia, bo sprzed pół roku... ale absurdalna, komiczna... i przerażająca.
W Ministerstwie Rozwoju organizauje się takie ciekawe spędy wzajemnej adoracji, żeby władza świecka klepała się po pleckach z okupantami z watykanu... i jeszcze nagrody jedni drugim dają w imię... hmmm no chyba jednak nie rozwoju, bo brzmi jak jakieś "Back to The Średniowiecze".

Ciekawe czy pastafarianie, mogliby w Ministerstwie Rozwoju powręczać sobie nagrody i publicznie zjeść spaghetti?

Świeckość władzy "pełną gębą" i do tego firmowanie tych idiotycznych "zasług".

Cytat:

Za „wprowadzenie w życie narodu Katolickiej Nauki Społecznej Kościoła” wyróżniona została premier Beata Szydło. Radio Maryja została odznaczone za „wieloletnie wspieranie idei Krucjaty Wyzwolenia Człowieka”. Nie mogło też oczywiście zabraknąć nagrody dla „już prawie że błogosławionego” profesora Bogdan Chazan. Za „niezłomną obronę życia nienarodzonych” oraz zmuszanie matek do rodzenia, a dzieci do cierpienia. Choć nie wiem, czy o tym wspomnieli. Najbardziej jednak podoba mi się nagroda dla lubelskiego ośrodka Odwaga, zajmującego się leczeniem homoseksualizmu. Bardzo odważnie, zważywszy że tzw. terapia konwersyjna to bzdura, a w środowisku naukowym panuje pełny konsensus, że takie praktyki są nieskuteczne, szkodliwe i sprzeczne z etyką terapeutyczną.



źródełko:
http://krytykapolityczna.pl/felietony/jas-kapela/ministerstwo-rozwoju-leczenia-homoseksualizmu/

Inne źródła, potwierdzające, że takie "wydarzenie" miało miejsce:
http://warszawa.gosc.pl/doc/3756480.Premier-Szydlo-i-prof-Chazan-ze-statuetka-PrawdaKrzyzWyzwolenie

http://www.tvp.info/29554176/premier-z-nagroda-prawdakrzyzwyzwolenie-troska-o-rodzine-to-glowna-troska-rzadu

kyrodian

2017-10-11, 14:45
Abraxus napisał/a:

Ateiści nigdy nikogo nie zamordowali z powodu braku wiary.



Masz racje, zamordowali ich dlatego, ze wierzyli w cos innego niz oni sami. Cos nam to przypomina nieprawdaz?

Wiewór

2017-10-11, 14:48
Cytat:

Stalin, Mao, Pol Pot zamordowali sporo osób, a wszyscy oni reprezentowali ateizm i materializm.


Pisałem to już wielokrotnie. Nie zabijali nikogo w imię braku wiary. Zabijali ponieważ religia była konkurencją dla ich rządów a człowiek oddany komunie miał skupić całe swoje życie na budowaniu bolszewii.
Stalin był bogiem i nie tolerował żadnego innego boga.
Hitler był za to katolikiem i zarówno w Mein Kampf i w Reischstagu podkreślał jak ważne jest chrześcijaństwo w budowaniu faszyzmu.
Po ch*j ja to piszę. Dyskusja z tobą to jak dyskusja ze ścianą. :roll:

lesiot

2017-10-11, 14:51
kyrodian napisał/a:

powiedz mi prosze, skad masz dane na temat niefektywnosci tych dzialan? Ile dostaja, a ile wydaja?


https://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/fundusz;koscielny;to;nic;zobacz;ile;kosztuje;nas;konkordat,17,0,1046545.html

Zatem sa to kwoty liczone w kilku miliardach złotych rocznie... + do tego jakieś dotacja na odwierty geotermalne i inne cuda, zwolnienia z podatków.
Jak znajdziesz dane według których, kościół "daje" tyle samo to w pełni zwrócę Ci honor i przyznam Ci rację.


kyrodian napisał/a:

ile milionow ludzi zostalo zamordowanych przez twoich ateistycznych kolegow z ZSRR


Na pewno mniej niż za wypraw krzyżowych zabili chrześcijanie.
I nie wiem czy wiesz... ale na wschód od Polski dominuje prawosławie, a nie ateizm - a prawosławie to wyznanie chrześcijańskie.
Więc... jak widzisz... debila z siebie robisz.

poligon6 napisał/a:

Tylko po co coś przytaczać takiemu ignorantowi?


A żeby zadrwić ze mnie...

poligon6 napisał/a:

Znane sa przypadki kiedy osoba homoseksualna stała sie heteroseksualna. Temat jest dość szeroki ale nie dla ignorantów.


Jak są znane to przytocz te przypadki i w jakich okolicznościach to miało miejsce - oczywiście udokumentowane, a nie "paradokument" na stronie, która wmawia, że coś leczy.

poligon6 napisał/a:

Wszystkie organizacje charytatywne tak działaja, jako maszynka do pieniedzy czy to Caritas czy WOŚP


No to porównaj...
Ile WOŚP bezpośrednio dostaje od państwa i ile wydaje na cele statutowe?
Ile caritas/kościół dostają od państwa i ile z tego trafia do społeczeństwa?

poligon6

2017-10-11, 14:55
Abraxus napisał/a:

Pisałem to już wielokrotnie. Nie zabijali nikogo w imię braku wiary. Zabijali ponieważ religia była konkurencją dla ich rządów a człowiek oddany komunie miał skupić całe swoje życie na budowaniu bolszewii.
Stalin był bogiem i nie tolerował żadnego innego boga.
Hitler był za to katolikiem i zarówno w Mein Kampf i w Reischstagu podkreślał jak ważne jest chrześcijaństwo w budowaniu faszyzmu.
Po ch*j ja to piszę. Dyskusja z tobą to jak dyskusja ze ścianą. :roll:



To że sobie coś ubzdurałes to twój problem. Erystycznym zabiegiem nie zmienisz faktu że stalin był ateista i materialista i mordował ludzi wierzacych, z reszta nawet to co piszesz potwierdza teze ze ateiści mordowali bo wiara była konkurencja dla ich idei, a jak wiadomo idee sie zwalczaja.

Hitler był katolikiem? A to ciekawe bo wykończył sporo księzy i katolików. Jezeli juz wiazać go z jakaś wiara to szeroko rozumianym pogaństwem czy mistycyzmem. Katolickimi dyktatorami byli Pinochet, Franco i Salazar.

Cytat:

No to porównaj...
Ile WOŚP bezpośrednio dostaje od państwa i ile wydaje na cele statutowe?
Ile caritas/kościół dostają od państwa i ile z tego trafia do społeczeństwa?"



No właśnie porównaj myslisz ze gminy za darmo organizuja WOŚP? Ile kosztuje organizacja tej imprezy w skali kraju i czy koszty nie przekraczaja wpływów? Chyba trzeba byc naiwnym by łyknac taka brednie że się zwraca.

Cytat:

Jak są znane to przytocz te przypadki i w jakich okolicznościach to miało miejsce - oczywiście udokumentowane, a nie "paradokument" na stronie, która wmawia, że coś leczy.



Pisałem że sa przypadki osób które z homoseksualistów stały sie hetero jak też sa odwrotne przypadki i nie jest to żadna tajemna wiedza. Problemem jest właśnie blokowanie badań w tej dziedzinie bo przyjeto ze homoseksualizm jest nieuleczalny, co jest sprzeczne z elementarnymi zasadami nauki, gdzie przyjmuje sie cos za pewnik.

kyrodian

2017-10-11, 15:10
Bardzo ciekawy artykul, jednak niecale 2 to nie kilka, z czego wiekszosc idzie na nauczanie religii w szkole.
Cytat:

Na pewno mniej niż za wypraw krzyżowych zabili chrześcijanie.
I nie wiem czy wiesz... ale na wschód od Polski dominuje prawosławie, a nie ateizm.



Mam nadzieje, ze zartujesz. Ciezko oszacowac teraz ile ludzkich zyc pochlonely wyprawy krzyzowe, ale porownywanie do ok 100mln ludzi ktorzy umarli przez komunizm w ZSRR i krajach Europy Srodkowej to troche przesada, nie uwazasz?

W Zwiazku Radzieckim dominowal ateizm, nie prawoslawie.

lesiot

2017-10-11, 15:24
poligon6 napisał/a:

Chyba trzeba byc naiwnym by łyknac taka brednie że się zwraca.


Przecież nie pisałem, że coś się zwraca, a coś nie... chodzi o porównanie jednego do drugiego.

poligon6 napisał/a:

No właśnie porównaj myslisz ze gminy za darmo organizuja WOŚP?



1. Hmmm (akurat nie na imprezy WOŚP)... zamknięcie kliku ulic w dużym mieście na jeden dzień... jakieś 80tyś. - pielgrzymki, procesje i spędy wiernych nie uiszczają takich opłat, pomimo, że mają miejsce kilka razy w roku.
W Warszawie od 2010 nawet 12 razy do roku - bo to jest organizowane jako "marsz religijny".

2. Uczestnictwo służb mundurowych... ani w przypadku imprez "kościelno, wyznaniowych" nie dostaje kasy, ani w przypadku WOŚP.

3. WOŚP nie dostał na odwierty geotermalne, na szkołę.

4. Wszelkie zwolnienia z podatków i opłat (zaczynając gruntów i obrotu nieruchomościami), podatki związane z prawem wodnym, uproszczone procedury w prawie budowalnym itp. itd. - WOŚP nic takiego nie ma.

I pewnie jest jeszcze tego duuuużo więcej...

kyrodian napisał/a:

czego wiekszosc idzie na nauczanie religii w szkole.



Czyli państwo płaci za przepie**alanie kasy, na to, żeby utrzymać ciągłość i rozwój kościoła.

kyrodian

2017-10-11, 15:26
Cytat:

Czyli państwo płaci za przepie**alanie kasy, na to, żeby utrzymać ciągłość i rozwój kościoła.



Chcesz czy nie, szkola ma bardzo duzy wplyw na rozwoj dziecka i gdyby nie lekcje religii to musialbys wprowadzic lekcje etyki, ktore defacto rowniez pochlanialaby panstwowe fundusze.

lesiot

2017-10-11, 15:31
kyrodian napisał/a:

Chcesz czy nie, szkola ma bardzo duzy wplyw na rozwoj dziecka i gdyby nie lekcje religii to musialbys wprowadzic lekcje etyki, ktore defacto rowniez pochlanialaby panstwowe fundusze.



Eeee... no właśnie... lepiej jakby tą kasę dostawali wykształcenie pedagodzy z zakresu etyki i etykiety, a nie klechy, których zadaniem jest pranie mózgów dzieciom i wmawianie, że wszytko jest planem Bożym. Chociaż fizyka, biologia, chemia i wszelkie inne nauki wyraźnie pokazują co innego.
Szkoła jest od edukacji, togo co dowiedzione i poznane, a nie wmawiania swoich ideologii.

poligon6

2017-10-11, 15:32
lesiot napisał/a:

1. Hmmm (akurat nie na imprezy WOŚP)... zamknięcie kliku ulic w dużym mieście na jeden dzień... jakieś 80tyś. - pielgrzymki, procesje i spędy wiernych nie uiszczają takich opłat, pomimo, że mają miejsce kilka razy w roku.
W Warszawie od 2010 nawet 12 razy do roku - bo to jest organizowane jako "marsz religijny".

2. Uczestnictwo służb mundurowych... ani w przypadku imprez "kościelno, wyznaniowych" nie dostaje kasy, ani w przypadku WOŚP.

3. WOŚP nie dostał na odwierty geotermalne, na szkołę.

4. Wszelkie zwolnienia z podatków i opłat (zaczynając gruntów i obrotu nieruchomościami), podatki związane z prawem wodnym, uproszczone procedury w prawie budowalnym itp. itd. - WOŚP nic takiego nie ma.



Ad 1. spedy smolenskie to manifestacja polityczna zacznijmy od tego i koszty zamniecia ulic nie sa tu istotne bo co chwila ktoś protestuje, jeżeli mowa o stolicy.

Ad2 ale w obu przypadkach generuje lkoszty, myslisz ze Polcjant robi za darmo a wóz w tym czasie jezdzi na wode?

Ad3. Mało mnie obchodzi na co idzie kasa, jest wydawana i oczywiste ze teraz KK bedzie dostawał wiecej a Owsiak wcale. Po drugie nie ta skala, pisałem o ogolnej zasadzie że organizacje charytatywne słuza do wyciagania kasy.

Ad 4. Wszyskie organizacje charytatywne maja ulgi w zaleznosci od działalnosci.

lesiot

2017-10-11, 15:49
poligon6 napisał/a:

Ad 1. spedy smolenskie to manifestacja polityczna zacznijmy od tego i koszty zamniecia ulic nie sa tu istotne bo co chwila ktoś protestuje, jeżeli mowa o stolicy.



Oficjalnie organizowane jako spędy religijne i z tego tytułu podlegające takim, a nie innym przywilejom.
Nie zgadzasz się na to... napisz do prezesa.

poligon6 napisał/a:

Ad2 ale w obu przypadkach generuje lkoszty, myslisz ze Polcjant robi za darmo a wóz w tym czasie jezdzi na wode?


Wiem... w obu przypadkach generuje koszty i przecież tego nie neguję... ale taki ustawowy obowiązek służb mundurowych i nie dostają za to więcej... za użeranie się debilami na stadionach, też więcej nie dostają. Tu koszty po obu stronach się wyrównują i państwo zawsze na tym traci.

poligon6 napisał/a:

Ad3. Mało mnie obchodzi na co idzie kasa, jest wydawana i oczywiste ze teraz KK bedzie dostawał wiecej a Owsiak wcale.


A powinno... bo państwo dotuje coś kościołowi, co będzie przynosiło zyski kościołowi zamiast państwu... czemu ta kasa nie poszła do spółki państwowej, żeby ta zrobiła odwierty, a państwo na tym zarabiało za 10 lat?
poligon6 napisał/a:

Po drugie nie ta skala, pisałem o ogolnej zasadzie że organizacje charytatywne słuza do wyciagania kasy.


Organizacja lux veritas jak widać też... tylko lux veritas nie kupuje sprzętu do szpitali i nie pomaga ludziom.

poligon6 napisał/a:

Ad 4. Wszyskie organizacje charytatywne maja ulgi w zaleznosci od działalnosci.


Owszem... ale kościół (związki wyznaniowe) na jeszcze ulgi znacznie ponad to, więc nie ma co porównywać, bo kościół praktycznie zwolniony jest z wszelkich danin.

poligon6

2017-10-11, 16:03
lesiot napisał/a:

A powinno... bo państwo dotuje coś kościołowi, co będzie przynosiło zyski kościołowi zamiast państwu... czemu ta kasa nie poszła do spółki państwowej, żeby ta zrobiła odwierty, a państwo na tym zarabiało za 10 lat?



No własnie, ale idac w tym kierunku zaraz państwo zacznie nam masło produkowac bo zrozało. Od tego sa firmy, organizacje partnerstwa.


Cytat:

Organizacja lux veritas jak widać też... tylko lux veritas nie kupuje sprzętu do szpitali i nie pomaga ludziom.



Bo ma inny zakres działania i raczej nie jest organizacją charytatywna dlatego pisałem w porównaniu do Caritasu. Lux Veritas można porównac do fundacji batorego.


[/quote]Owszem... ale kościół (związki wyznaniowe) na jeszcze ulgi znacznie ponad to, więc nie ma co porównywać, bo kościół praktycznie zwolniony jest z wszelkich danin.[quote]

Tak jak pisałem inna forma działalnosci, mozna porównywac konkretne zwiazki wyznaniowe, których jednym z elementów jest działalność wyznaniowa.

lesiot

2017-10-11, 16:22
Co ma do tego forma działalności, działania statutowe? Kościół ma taki zakres i koniec... ma mnóstwo przywilejów i praw, a obowiązków stricte służących społeczeństwu i państwu niewiele.
Kościół w ramach konkordatu, ulg, przywilejów funduszu kościelnego od państwa dostaje bardzo dużo, a w zamian daje nie wiem czy chociaż 1% z tego.

A WOSP, który sam wywołałeś... na pewno ani w "darmowych służbach munduriwych", czy kosztach gmin, nie dostaje tyle ile kościół, a jednak daje znacznie więcej niż kościół.

Wiewór

2017-10-11, 19:30
poligon6 dawniej janlew był sadolowym błaznem. Jednak jesteś tak k***a głupi, że on przy tobie jest tylko wioskowym głupkiem. On jest niegroźnym debilem piszącym wiecznie o ogólnoświatowym spisku żydowskim.
Ty jesteś k***a arcydebilem tego forum. k***a królem kretynów. Każdy twój post mnie załamuje. Ty na serio masz jakieś uszkodzenia.
Ręce opadają na taki przypadek.
lesiot skąd Ty czerpiesz siłę do dyskusji z tym idiotą. Ja już mam dość. Nie wdaję się więcej w dyskusję z tym kabotynem.

poligon6

2017-10-16, 19:17
Cytat:

poligon6 dawniej janlew był sadolowym błaznem. Jednak jesteś tak k***a głupi, że on przy tobie jest tylko wioskowym głupkiem. On jest niegroźnym debilem piszącym wiecznie o ogólnoświatowym spisku żydowskim.
Ty jesteś k***a arcydebilem tego forum. k***a królem kretynów. Każdy twój post mnie załamuje. Ty na serio masz jakieś uszkodzenia.



Ładnie się oplułęś jełopie buhahaha. Nie popuściłeś w majty jak to pisałeś lewusie? A co do blaznów to nikt cię nie przebije przychlaście. A podobno ateiści myślą, w twoim przypadku to się jednak nie sprawdza.

Cytat:

Co ma do tego forma działalności, działania statutowe? Kościół ma taki zakres i koniec... ma mnóstwo przywilejów i praw, a obowiązków stricte służących społeczeństwu i państwu niewiele.



Kościół to organizacja religijna, WOŚP charytatywna. Dlatego mozna to porównywać z caritasem

SQRW3L_ponury

2017-10-16, 23:37
kyrodian napisał/a:

Jestem zbyt leniwy zeby szukac tego typu informacji. Jednak wiem, ze takie rzeczy robia, na ile to jest efektywne to ciezko stwierdzic. Jestem jednak pewien, ze pomagaja wielu ludziom.



Ja za to jestem mniej leniwy i zadałem sobie ten trud - który okazał sie bardzo mały bo KK to sprytna instytucja i żeby sie nie j***ć od 'dawania na ludzi' ma specjalną firmę-córkę - czyli Caritas - która jako jedyna zajmuje sie pomocą materialną - w sensie 'cała pomoc materialna od KK przechodzi przez Caritas'.

Wiesz ile KK przeznacza swoich oficjalnych dochodów (pomniejszonych o te nieoficjalne/nieopodatkowane) na tenże Caritas ?

Mniej niż 1% (oficjalne dane - do sprawdzeia na stronach Caritasu) - czyli w rzeczywistości pomaga jako 'firma' słabiej/mniej niż producent gorzkiej żoładkowej czy durexa :doggy: którzy corocznie przekazują conajmniej! 1% swoich dochodów na cele dobroczynne... to tak jakby Owsiak ze zbiórki krajowej która wyniosła ok. 100 000 000 zł na obsługe WOSPu zgarniał 90 000 000 a 10 baniek rzucił jak ochłap potrzebującym...

PS. jednym słowem ta wspaniała instytucja w materialnej pomocy potrzebującym daje sie (procentowo) przegonić producentowi kondonów - które notabene zwalcza jako niemoralne :ok: