18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

czyja wina?

nowynick • 2018-05-28, 11:57


A tak serio to polityki USA i tego, że Unia zamiast pokazać zbiorowego Fuck`a Trumpowi w kwestii sankcjonowania Iranu (i jego tańszego paliwa) ugina karku i przepłaca za surowce...

Misiek_KRK

2018-05-28, 12:01
PiSiory - do boju. Zaczynajcie ujadać, zjedzcie go. Obraził wodza Jarosława. A przecież PO tez kradło. To wszystko wina Tuska, Żydów, Masonerii :)

krzyks_09.0

2018-05-28, 12:10
Misiek_KRK
PO,PIS,SLD,PSL = jedna banda, która od "obalenia komunizmu" rozmywa odpowiedzialność pod różnymi nazwami.

nowynick

2018-05-28, 12:10
Misiek_KRK napisał/a:

PiSiory - do boju. Zaczynajcie ujadać, zjedzcie go. Obraził wodza Jarosława. A przecież PO tez kradło. To wszystko wina Tuska, Żydów, Masonerii :)



Żeby było śmieszniej z winą Żydów (i nie tylko) masz rację

Izrael kłóci się jak może z sąsiadami i stara się ich osłabiać. Iran (Szyici) z uwagi na wyk***iste sąsiedztwo Arabów i Pakistanu (Sunnici) no i Izrael stara się mieć straszaka w postaci atomówki. Wina Żydów ;)

Araby chyba się po raz pierwszy z Żydami dogadał i planują wspólne manewry (żadna tajemnica), pokojowe USA wzywa do rozbrojenia Iranu (jak się kończy zbytnie rozbrajanie Irańczycy widzieli u sąsiadów z Iraku) i nakłada sankcje strasząc UE, że jeśli my też nie nałożymy to sankcjami zostanie objęta UE. Masoneria (USA, loże masońskie Europy) zaliczona :-P


Tusk jako jeden z liderów UE też nie odpowie Trumpowi gdzie ma jego sankcje i że te europejskie wobec USA będą lustrzane. UE godzi się na przepłacanie za surowce z innych regionów Świata (w tym USA) sankcjonując Iran. Tuska chociaż jego udział niewielki trochę wrobiłem :mrgreen:

Misiek_KRK

2018-05-28, 12:29
Voque napisał/a:

Misiek_KRK
PO,PIS,SLD,PSL = jedna banda, która od "obalenia komunizmu" rozmywa odpowiedzialność pod różnymi nazwami.



Zgadzam się z Tobą w 100%. Szkoda, że większość debili tego nie rozumie. Ida do koryta po to, żeby im bylo dobrze. A plebs ma tylko w to wierzyć i głosować na nich. Żadna z partii nie spełniła moich oczekiwań i raczej nigdy nie spełni.

nowynick

2018-05-28, 12:32
:roll:

dorzuciłbym Solidarność, Nowoczesną, LPR, Samoobronę i co tam jeszcze po `89 rządziło. Jeden ch*j!

~Velture

2018-05-28, 12:34
Lipiec 2014r. - cena ~5.5zł za 1l benzyny / cena za baryłkę ~115USD
Styczeń 2016r - cena ~4zł za 1l benzyny / cena za baryłkę ~28USD
Maj 2018r - cena ~5zł za 1l benzyny / cena za baryłkę ~75USD

Ja to tylko tutaj zostawiam.

nowynick

2018-05-28, 13:56
Velture napisał/a:

Lipiec 2014r. - cena ~5.5zł za 1l benzyny / cena za baryłkę ~115USD
Styczeń 2016r - cena ~4zł za 1l benzyny / cena za baryłkę ~28USD
Maj 2018r - cena ~5zł za 1l benzyny / cena za baryłkę ~75USD

Ja to tylko tutaj zostawiam.



widzisz Panie "wiem wszystko", bo cena baryłki to tylko niewielka składowa ceny całości (ok.15-20%). Z rafinerii kupuje się już przetworzoną (ok. 20%) + koszt transportu, potem dochodzi akcyza(31%), podatek(19%), znów transport do miejsca docelowego, podatek drogowy (3%) i marża stacji (ok. 5%). Na cenę ma też duży wpływ aktualny kurs dolara i koszty logistyki jeśli stacji jest w danym regionie niewiele.

Tak dla uproszczenia z jednej baryłki powstaje ok 160 litrów benzyny tak więc (przy stałym kursie dolara 4zł)
Lipiec 2014 - 115USD*0,15*4zł=69 zł żeby uzyskać 158,76 litrów - wpływ na cenę wychodzi mi na poziomie 0,43 zł/l
Styczeń 2016 - 0,11 zł
Maj 2018 -0,28 zł

~Velture

2018-05-28, 14:32
Ty bez kitu mógłbyś być kreatywną księgową jeśli w taki sposób to wyliczyłeś :shock:

Ej poważnie - sam te wzory wymyśliłeś czy wziąłeś od jakiegoś debila z neta?
Pytam w 100% poważnie teraz.

Cytat:

Tak dla uproszczenia z jednej baryłki powstaje ok 160 litrów benzyny


Buahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha(...)hahahahahaha

Ty weź k***a człowieku już skończ bo właśnie się tak zbłaźniłeś, że mi się w głowie to nie mieści ahahahah...

No to skoro już się bawimy to docisnę ci po grubości bo z jednej baryłki powstaje ~75 litrów benzyny i mniej więcej połowa tego w oleju napędowym czyli walnijmy dla uproszczenia ~33 litry.
Do tego jeszcze kupę innych rzeczy z niej się otrzymuje.

No nie mogę ale typ... No bez jaj. hahahahahaha

krasnal_hałabała

2018-05-28, 14:43
nowynick napisał/a:

A tak serio to polityki USA i tego, że Unia zamiast pokazać zbiorowego Fuck`a Trumpowi w kwestii sankcjonowania Iranu (i jego tańszego paliwa) ugina karku i przepłaca za surowce...



Czyli jednak nie odpowiada Jarosław tylko Donald Trump.

nowynick

2018-05-28, 15:14
Velture napisał/a:

Ty bez kitu mógłbyś być kreatywną księgową jeśli w taki sposób to wyliczyłeś :shock:

Ej poważnie - sam te wzory wymyśliłeś czy wziąłeś od jakiegoś debila z neta?
Pytam w 100% poważnie teraz.




Wziąłem pierwszą informację z neta (42 galony) i przemnożyłem galony na litry, chyba masz rację, że to pełna objętość galonu nie ilość produktu, który da się uzyskać, przemnóż sobie powyższe wyniki mniej więcej razy dwa.

~Velture

2018-05-28, 15:53
Ty dalej nie rozumiesz z czego ja sie smieje.
Podpowiem 'wpływ na cenę'.
Hahaha.

domat1

2018-05-28, 16:40
tu nie chodzi o nic innego, niż o podatki
a myśleliście skąd jest na 500+ i inne plusy?

dostawcami paliwa są dwa państwowe molochy = Orlen + Lotos. czyli oligopol
kierowca musi kupić paliwo, więc zapłaci

a zyski ze spółek idą do budżetu, a tam na 500+, mieszkanie+, wyprawka +, nagrody

już wkrótce inflacja 4 %


Hoofner

2018-05-28, 17:11
k***a NIEEEEEEEEEEEEEE bez polityki tutaj j***nej wystarczy, że każdy już pie**oli w około tylko o niej a kiedy przychodzi głosowanie to z domu k***y dupy nie chcą ruszyć albo samemu cokolwiek zrobić.