18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy ziemia krąży wokół słońca ?

Shock • 2013-05-31, 02:22
Filmik z lekka kontrowersyjny, podważający teorie heliocentryczna.

razoreus

2013-05-31, 02:54
Wasz dom krąży wokół jądra ziemi, ziemia krąży wokół słońca, słońce krąży wokół galaktyki (czy też środka jej masy), zaś galaktyki oddalają się od miejsca wielkiego wybuchu. Wszystko jest zależne od tego jaki układ odniesienia przyjmiemy.

Także ameryki nie odkryli, acz fajnie uświadamia jak ważny jest punkt odiesienia :)

Ptoon

2013-05-31, 03:14
Po muzyce spodziewałem się, że zaraz przeczytam najważniejsze zdanie jakie kiedykolwiek napisano, a tu się okazuje, że ktoś po prostu bardzo przeżył swoje przejście z podstawówki do gimnazjum i zamianę fizyki i astronomii dla dzieci na fizykę i astronomię dla starszych dzieci.

lyrinx

2013-05-31, 04:32
wszystko sie zgadza..tylko proporcje zostaly "troszke" zachwiane...Slonce potrzebuje 220mln lat na okrazenie galaktyki, a Ziemia 365 dni na obrot wokol slonca.

Nigdy tez nie slyszalem zeby Slonce bylo centrum galaktyki, no chyba ze 26 tysiecy lat swietlnych od centrum galaktyki mozna pominac..

Un_Nem

2013-05-31, 04:44
no ok kazdy ma prawo do swoich teorii ale teraz:
1: slonce jest duzo wieksze od ziemii i ma spora grawitacje. (Nem 1:0 filmik)
2: wokol slonca krazy tez jowisz ktory "rusza" sloncem - jak? normalnie k***a - jak wezmiecie kamien 20kg do rak i zaczniecie sie obracac bedziecie to robic swobodnie? czy moze bedziecie mieli maly problem i tym samym sami bedziecie sie lekko odchylac? no wlasnie. tak samo robi slonce i jowisz czyli slonce tez nie leci idealnie po prostej linii.
(Nem 2:0 filmik)
3: w srodku naszej galaktyki jest supermasywna czarna dziura [bardzo ciezka z bardzo wielkim polem grawitacyjnym dlatego lecimy dookola] ktora jako tako napedza to wszystko i ledwie ale trzymie galaktyke w kupie [nawet slonce zawraca co X lat jakis kamyk ktory przelecial obok niego a jest daleko poza neptunem.
(Nem 3:0 filmik)
4: nic w naszej galaktyce nie leci poziomo wokol srodka - wszystko tez leci zygzakiem takim o: ~~~~~~ i dookola wiec ta jego idealna spirala idzie sie jebac.
(Nem 4:0 filmik)
5: woda ktora robi "tornado" jak splywa do rury tez sie kreci dlaczego? bo jest cos takiego jak pole magnetyczne ziemi. ktore oczywiscie... dziala na calej - ziemi.
(Nem 5:0 filmik)
6: moje wlosy na jajach sa chaotycznie ulozone powyginane itd itp dlaczego? bo to sa moje sk***iale jaja i ten filmik jest h*jowy.
(Nem 9000:0 filmik)

Irenvelle

2013-05-31, 06:06
Poziom bzdur na centrymetr kwadratowy mojego ekranu rozj***l mi mozg

Michael_Myers

2013-05-31, 07:20
Ciekawe czy jak zeskocze z 20 pietra to tez zaczne sie krecic... hmm... ide :D

tepad.no

2013-05-31, 08:43
Pobiłem rekord prędkości, ostatnio jechałem samochodem 220km/s... ehm.... oczywiście względem centrum galaktyki. Wczoraj biegłem 30km/s... względem Słońca. No i jako galaktyka lecimy też z jakąś tam prędkością, tylko względem czego? :)

Smutas

2013-05-31, 08:44
Super pseudonaukowy bełkot. Rozwaliła mnie ta "niewidzialna energia".

Un_Nem

2013-05-31, 09:56
@Smutas jest cos takiego jak Ciemna energia ale to nie to o czym on mowi.
@tepad.no galaktyki oddalaja sie od miejsca w ktorym mial byc wielki wybuch. nie tyle co sobie leca to jeszcze przyspieszaja non-stop. poczytaj troche to moze jakos obliczysz z jaka predkoscia dzisiaj twoj mocz zlatywal do kibla :)

Toddler

2013-05-31, 10:06
spirala na czubku głowy! oO

longlong7

2013-05-31, 10:32
oczywiście że krąży wokół słońca, ale ruchem spiralnym

Ezoteryk

2013-05-31, 10:50
Może jest to racja może nie .

Moby_Dick

2013-05-31, 10:52
Filmik ściemnia, a ziemia jest Płaska!