18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czy wiedziałeś że...

Halman • 2017-10-06, 15:01

...złoto rybka to samo pędząca się bimbrownia na użytek własny..?

janlew

2017-10-06, 15:34
Nie w normalnych krajach. Za to we wszystkich postsowieckich.

mygyry

2017-10-06, 16:44
No i już wiadomo skąd się wziął mit i spełnianiu życzeń, pewnie nie jeden rybak łowiący w przeręblu jak go naszło na sushi to wrócił wcięty do chałupy :krejzi:

Noside

2017-10-06, 16:53
Nalewki ze złotych rybek za 3,2,1...

Xenonxes

2017-10-06, 17:31
Toż to asfiksjofilia połączona z alkoholizmem :-D

skfarovski

2017-10-06, 18:15
Git, można robić wino ze złotych rybek, ale co ma produkcja alkoholu do przetrwania w warunkach beztlenowych (mój poziom - laik w zakresie biologii i chemii)? Pytam serio ekspertów na forum. Zamienia się ryba w grzyba?

nectovelius

2017-10-06, 18:16
Ile ich trzeba zeżreć, żeby się nawalić :?:

krasnal_hałabała

2017-10-06, 18:28
Trzeba otworzyć instytut naukowy, ja będę dyrektorem a Fantastico moim zastępcą, pod przykrywką badania nowych technologii będziemy pracowali nad genetyczną modyfikacją tego cudeńka aby rozrosło się do rozmiarów sandacza, później będziemy je rozmnażać i wykorzystywać do produkcji bimbru który będziemy sprzedawać ruskim i japońcom, spedycją zajmie się Jurek Owsiak (ma doświadczenie w tym z czeczenami i pewną substancją z układu okresowego), Kwaśniewski będzie nadzorował produkcję.

doredo

2017-10-06, 22:40
skfardy napisał/a:

Git, można robić wino ze złotych rybek, ale co ma produkcja alkoholu do przetrwania w warunkach beztlenowych (mój poziom - laik w zakresie biologii i chemii)? Pytam serio ekspertów na forum. Zamienia się ryba w grzyba?


Tlen jest nam potrzebny do spalenia glukozy. W wyniku tego procesu powstaje ATP, które jest (można powiedzieć w uproszczeniu) donorem energii do działania naszego organizmu. Jest to najbardziej wydajny proces pozyskiwania energii, ale nie jedyny. Jednym z beztlenowych sposobów jest właśnie ten z alkoholem. Spójrz na schemat:


Dzięki temu procesowi ATP powstaje bez udziału tlenu, i rybka może przeczekać zimę.

Musashi_Miyamoto

2017-10-06, 23:15
Wyjątkowo głupia ryba dzięki tym informacjom łatwiej mi jest zrozumieć dlaczego jest aż tak głupia... Wędkarze często zakładają 10 haczyków na jednej żyłce i po kilku sekundach wyjmują nie rzadko komplet i za chwilę znów i znów i znów... i tak w każdej sytuacji którą natura im przyniesie one ciągle w amoku i zero chociaż promila logiki... Zdecydowanie najgłupsza ze słodkowodnych ryb takich głupich już niema innych nie aż tak.

mbonek

2017-10-06, 23:32
Mowa o karasiu złocistym a na fotce pie**olona welonka

Hi...........po

2017-10-07, 03:00
Można gdzieś je zjeść?

ho...........zo

2017-10-07, 10:47
Rybek wam się zachciało, wy chlejusy, moczymordy.

albazsanagycjib

2017-10-07, 12:37
doredo napisał/a:


Tlen jest nam potrzebny do spalenia glukozy. W wyniku tego procesu powstaje ATP, które jest (można powiedzieć w uproszczeniu) donorem energii do działania naszego organizmu. Jest to najbardziej wydajny proces pozyskiwania energii, ale nie jedyny. Jednym z beztlenowych sposobów jest właśnie ten z alkoholem.



To dlatego po wódzie człowieka energia rozpiera!

EmPeroR77

2017-10-07, 13:44
Dziwie się że jeszcze się nie pojawił pod tematem :D