18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Człowiek i jego dzieje.

Buaszej • 2014-05-08, 14:19
Kilka słów tytułem wstępu, tekst który zaraz przeczytacie nie jest tekstem stricte naukowym, jest on bez przypisów czy dokładnych dat. Tekst ten jest tekstem wolnym ma służyć przybliżeniu tematyki, jeżeli kogoś zainteresuje któryś fragment bez trudu znajdzie na jego temat bliższe informacje w internecie. Do napisania poniższego tekstu skłoniła mnie lektura tego tematu, http://www.sadistic.pl/sumerowie-anunnaki-stworzenie-czlowieka-vt282815,15.htm#comments
będę się do niego w niektórych miejscach odnosić więc jego znajomość może być pomocna.


Zacznijmy więc od początku pierwsze oznaki życia które można już zaliczyć do naczelnych sięgają ponad 12 mln lat wstecz. Niektóre źródła i datowania szacują, że pierwsze driopiteki pojawiły się około 14 mln lat temu, przestrzał 2 mln lat jest to ogrom czasu jednak technologia i specyfika materiału takiego jak kości nie pozwala na dokładniejsze datowania. W tym miejscu jako ciekawostkę mogę przytoczyć fakt, że jeżeli złowimy rybę (czyli środowisko ubogie w tlen) i poddamy ją datowaniu wynik jaki otrzymamy będzie nam mówił, że ryba która przed godziną żyła umarła nawet 100 lat temu. Przy archeologii pamiętać trzeba, że wszystkie daty są mniej lub bardziej umowne. Ale do rzeczy.

Autor tematu znajdującego się pod linkiem sugeruje, że nasz gatunek wytworzyła obca cywilizacja, nie jest to teoria bez sensu jednak nie mogłoby to się odbywać metodą prób i błędów ponieważ musieliby tutaj spędzić 12 mln lat, przez ten czas sami wydobyliby potrzebne im surowce. Jeżeli teoria galaktycznych stwórców miałaby mieć sens musieliby oni robić tournee po całym wszechświecie i co jakiś czas doglądać naszej planety by przyglądać się rozwojowi. Teraz przejdę już do czasów nam bliższych. Ogólnie rzecz biorąc gatunek homo sapiens pojawił się na ziemi około 90 tysięcy i znów niektóre źródła podają 130 tyś a niektóre 60 tyś lat temu. Na potrzeby tego artykułu uśredniłem do "bezpiecznej" wartości, nie jest to tekst stricte naukowy więc mam nadzieję, że nikogo to nie urazi. (Przestrzegam was przed ślepym posiłkowaniem się w tym temacie wikipedią, która podaję zupełnie bezmyślne daty chociażby takie które mówią o tym że homo sapiens nie spotkał się z człowiekiem neandertalskim)

Kolejną rzeczą która osłabia teorie gwiezdnych stwórców (osłabia a nie obala) jest istnienie różnych gatunków homo w jednym czasie, może powiecie, że próbowali i się mylili, ale skoro jakiś gatunek homo przetrwał setki tysięcy lat nie mógł być taki zły. Nawet więcej, istniał seks między odmianami homo (tak międzygatunkowy seks) skąd ta śmiała teoria? Nie wiele ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, że w naszym łańcuchu DNA około 5% stanowi łańcuch DNA neandertalczyków co daje niezbity dowód na to, że nasze gatunki się krzyżowały. Wracając do artykułu cysia a konkretnie o części, że dzięki cywilizacji sumeryjskiej znamy brąz czy miedź nie jest to do końca prawda, patrząc na ewolucje w wytwarzaniu narzędzi trzeba wiedzieć, że "odkrycia" występowały podobnie na całym świecie gatunek ludzki ma to do siebie, że jeżeli pojawi się jakiś problem rozwiązujemy go. Nie można patrzeć na odkrycie sposobu wytopu metali czy koła jako na proces który miał jakieś konkretne ognisko. Znów sięgając do tekstu podanego w linku pojawia się nieścisłość choć mam nadzieję, że to literówka bądź punkt widzenia Sumerów czyli kroniki sprzed 426 tyś. lat. Pismo powstało około 5 tyś. lat p.n.e.

Chciałbym również zauważyć fakt, że jeżeli zostaliśmy stworzeni przez obcą cywilizację powinna ona zostawić jakikolwiek ślad. Póki co nie znaleziono (lub znaleziska nie ujawniono) żadnej "puszki po piwie" obcych. Dlaczego puszki? Ponieważ każda cywilizacja pozostawia po sobie śmieci. Archeologowie rzadko kiedy znajdują coś innego niż właśnie śmieci, te wszystkie noże czy inne artefakty inaczej wyglądały tuż po momencie ich wykonania, starożytni ludzie nie wyrzucali rzeczy dobrych które mogłyby się kiedyś przydać dlatego wszystko to co znajdujemy to śmieci pozostałości po nich. Wyjątkami są stanowiska które przeszły jakąś katastrofę naturalną, typu osuwisko ziemi gdzie wszystko zostało doskonale zachowane (gliniane garnki z niewielkimi uszczerbkami czy już wyżej wymienione noże które były w ciągłym użytku)

Chciałbym się odnieść jeszcze do jednej kwestii, pojawia się wątek Ameryki, że skąd Sumerowie mogli wiedzieć o Ameryce. Historia odkrycia Ameryki nie jest dokładnie znana, nie ulega wątpliwości fakt, że Krzysztof Kolumb odkrył obydwie Ameryki wtórnie, potwierdzone ślady pobytu ludzi spoza kontynentu amerykańskiego to ślady wikingów, jednak parę lat temu pojawiła się teoria, że pierwszymi odkrywcami Ameryki były ludy które zamieszkiwały tereny dzisiejszej Turcji podobno Krzysztof Kolumb miał się posługiwać starożytnymi mapami, jeśli tak było, rzeczywiście miał prawo myśleć, że płynie do Indii ponieważ nie mogły być one dokładne.

Dziękuje za uwagę, jeżeli popełniłem jakieś literówki czy inne błędy językowe proszę mi wybaczyć :)

vredes

2014-05-08, 15:27
teoria panspermii i sterowanej ewolucji wcale nie musi być błędem. Sporo rzeczy nie jest podawane do publicznej wiadomości, zaś śladem po obcych cywilizacjach są liczne przykłady a raczej o ich ingerencji na Ziemii, chociażby Puma Punku.

Jak mawiał A. Einstein:

„Najlepszym dowodem na istnienie inteligencji pozaziemskiej jest to, że się z nami nie kontaktują”

Buaszej

2014-05-08, 15:41
Ale ja nigdzie tego nie neguje tekst ten jest po prostu okiełznaniem informacji a raczej wyobraźni autora tekstu który przytoczyłem :)

Ta teoria jak i inne są tak samo prawdopodobne.

To, że jesteśmy sami we wszechświecie byłoby tak samo przerażające jak to, że nie jesteśmy sami :)

Mastakilla

2014-05-08, 16:44
A Świstak siedzi i zawija w te sreberka... Dla mnie jest oczywiste ze Bóg stworzył świat a poza tym świat niema 130 mld lat, tylko góra 7 tysięcy
3:20 I nazwał Adam żonę swoją Ewa, gdyż ona była matką wszystkich żyjących. -podkreślę tu słowa "wszystkich żyjących" , niema mowy o życiu pozaziemskim. Teoria ewolucji to tylko teoria więc wole wierzyć
że stworzył Bóg niż powstałem z ameby. Prochem jesteś i w proch się obrócisz człowiecze.


Buaszej

2014-05-08, 19:36
skoro świat ma 7 tysięcy lat to skąd skamieniałości dinozaury etc?

pi...........ja

2014-05-08, 19:41
Bardzo fajne przemyślenia. Dorzucę swoje i namieszam bardziej :-) .
Buaszej napisał/a:

musieliby oni robić tournee po całym wszechświecie i co jakiś czas doglądać naszej planety by przyglądać się rozwojowi

Albo zostawić jednego rezydenta, który udając bóstwo lub naczelnego kapłana "objawia" techniki pchające rozwój.
Buaszej napisał/a:

istnienie różnych gatunków homo w jednym czasie, może powiecie, że próbowali i się mylili

A może powiemy, że było kilku konkurencyjnych eksperymentatorów? Każda mitologia mówi, że bogowie walczyli z demonami a te dwie frakcje dzieliły się jeszcze na pod-frakcje.
Buaszej napisał/a:

lub znaleziska nie ujawniono

Otóż to. Ktoś się chyba boi konsekwencji tej rewelacji, bo np. pakt Planet Chronionych rzeczywiście istnieje a to byłby pretekst do unieważnienia go na Ziemi. Do tego inne niż konserwujący potop mitologiczne katastrofy, które skutecznie mogły zniszczyć takie drobne śmieci.
Buaszej napisał/a:

pierwszymi odkrywcami Ameryki były ludy które zamieszkiwały tereny dzisiejszej Turcji

Do tego jeszcze hipotetyczni Kartagińczycy i Rzymianie, oraz pewny mimo zniszczenia dowodów chiński admirał jakiśtam z flotą transoceanicznych dżonek

sopi112

2014-05-10, 20:56
@Mastakilla

Tak , a potem Ewa współżyła ze swoimi synami i Adamem, co pozwoliło gatunkowi ludzkiemu się rozwijać. Kazirodztwo pełną parą... Nie wiem jak można wierzyć, że Ziemia ma max 7000 lat. Przecież są pewne technologie oraz procesy ( m.in. metoda datowania węgla, o której jak mnie pamięć nie myli, uczyli w gimnazjum) , które pozwalają oszacować z jakich lat pochodzi dany przedmiot. Jak wytłumaczysz fakt, że powstały dinozaury ? Na swój obraz bóg jest stworzył, czy powstały w procesie ewolucji? Raczej każdy przychyli się do tego drugiego. Tak się spytam, co z tymi ludźmi, którzy nie wiedzieli, że istnieje coś takiego jak ,, chrzest" ( starożytne cywilizacje, które żyły przed jezusem)? Z góry są skazani na piekło, bo nie zmazali grzechu pierworodnego ? Dalej się zastanawiam, dlaczego ludzie wierzą w jakąś biblie, pisaną przez dziadów, która zawiera same sprzeczności - inny wizerunek boga w starym i nowym testamencie, rzekomy ,, potop", gdzie Noe wyłapał nosorożce, lwy i antylopy w siatkę, które potem sobie swobodnie obok siebie żyły itd. Zaraz napiszesz, że to symbole i biblii nie traktuje się dosłownie - gówno prawda. W takim razie samego boga trzeba uznawać za symbolikę i metaforę. Taki mały ból dupy :) .

pemb

2014-05-12, 08:56
"Teoria ewolucji to tylko teoria " znów ten idiotyczny argument... Najpierw się dowiedz czym jest teoria.

KorkyTaczer

2014-05-12, 09:45
Mastakilla,
Co do Kaina za zamordowanie brata dostal znamie by spotkani ludzie go nie zaciukali [Rodzaju4, 14-16: "Bo wypedzasz mnie dzisiaj z tej ziemi i musze sie przed Toba ukrywac. Tulaczem i zbiegiem bede na ziemi, wiec kazdy kto mnie spotka moze mie zamordowac" Pan odrzekl: "Nie! Ktokolwiek by zabil Kaina, poniesie siedmiokrotna kare". Dal Pan wiec Kainowi BY LUDZIE KTORYCH SPOTKA NIE ZABILI GO. Wtedy odzsedl Kain sprzed oblicza Pana. ZAMIESZKAL W KRAINIE NOD na wschod od Edenu] wnioskuje ze poza Adamem Ewa i Kainem juz byli ludzie na ziemi. Tu chyba chodzi tylko o narod wybrany... Co do "zacnej" teori ze ziemia zostala stworzona 7000lat temu to lapaj wacpan: pierwsza para zyla ok 930lat(Adam) Set(912lat) Enosz( w wieku 90 lat splodzil Kenana zyl 905lat) Kenan(70 gdy splodzil Mahalaleela, zyl 900lat) Mahalaleel gdy mial 65 lat splodzil Jereda (zy l895 lat) Jered majac 162 lata splodzil Henocha (zyl 962 lata) Henoch w wieku 65 lat splodzil Metuszelacha (zyl 365 lat)
Metuszelach majac 169lat splodzil Lameka (Metuszelach przezyl(969lat) Lamek majac 182 lata splodzil syna Noego (zyl 722 lata) Noe majac 500 lat splodzil Sema Chama i Jafeta potem z powodu upadku moralnego(brzmi znajomo?) ludzi Przedwieczny zadecydowal ukrocic nam zywot do najwyzej 120 lat... sprawe "Synow Bozych" i "Giantow" bo wyj***lo ich az na ksiezyc (podobno po za potopem mogl sie dziac inny rozpie**ol ale tego nie wiemy) pomijam...
Noe zmarl majac 950lat.
Nie wiem nie jestem dobry z matmy ale cos do roku 1ne bedzie wiecej niz 7000 tys lat, plus nasze 2014. Poza tym zrodla pozabiblijne mowia o zajebiscie dlugich zywotach (lista krolow sumeryjskich podaje ze Ubartutu- najkrocej panujacy wladca panowal 18 600 lat takze kiss my ass jak ci Biblia nie wystarcza

Mastakilla

2014-05-12, 14:44
Adam i Ewa mieli sporo dzieci zapewne przez tak długi okres życia,
wątpię żeby dzieci współżyły z rodzicami, natomiast dzieci mogły
nie było wtedy jeszcze prawa ujawniającego grzech kazirodztwa,które otrzymał dopiero Mojżesz od Boga.Gdyby nie 10 przykazań nie wiedzieli byśmy nawet co jest złe a co dobre bo niby skąd. Nawet to przemawia ze wszystko pochodzi od Boga(Wiekuistego). A z tym liczeniem lat to spróbuj dodać lata narodzin do lat narodzin a nie lata żywota danego człowieka do żywota :D a wyjdzie coś koło 2k lat do synów Noego
Propos datowania "radiowowęglowego" - jeśli np mój kot który ma 7 lat wychodzi ze ma 13 tyś to chyba coś jest nie tak, chyba ktoś wam oczy pozaszywał :D to gra :lol:

KorkyTaczer

2014-05-12, 20:41
Mastakilla,
Cytat:

Gdyby nie 10 przykazań nie wiedzieli byśmy nawet co jest złe a co dobre bo niby skąd.



twój argument jest z dupy wyjęty

Rodzaju 3, 22-23: "Oto człowiek stał się taki jak My- zna dobro i zło."

Cytat:

niema mowy o życiu pozaziemskim.


Jan 18, 36-37 dziekuje

Co do lat to odsylam do: Rodzaju 11, 10-32. Poza tym zauważ że Biblia to tylko Podstawowe Instrukcje
moim skromnym zdaniem gdyby zachowały sie wszystkie przekazy, nie starczyłoby Ci życia żeby to przeczytać a tym bardziej zrozumieć. Tak poza tym, myślę że sprawa wieku świata jest najmniej istotną sprawą...

Bardziej powinien nas interesować fakt dlaczego tak szybko idiociejemy, błądzimy, obrastamy w pyche i ślepniemy... Przestajemy rozumieć samych siebie.
Powiem Ci tak od siebie:
Żyje wg Biblii (staram sie przynajmniej :P ) i nic poza, nie obchodzą mnie religie bo są tylko kolejnym narzędziem kłótni i nieporozumien, Nie jestem katolem, jehowym, czy innym pseudo chrzescijańskim wyznawca który zwalcza wiare religią bo mu tak ksiądz, czy pastor, czy świadek, czy hierarcha sanhedrynu powiedzial... co Do KRK Dzieje Apostolskie: 2, 42-47, 4 32-37, 5. 1-11 zgodnie z tym ostatnim watykan powinien paść trupem.
Co do balwochwalstwa w KRK
Pwt: 5, 6-10 Pan Jezus chodzil nisko po ziemi... wyciagaj wnioski...
będziem w kontakcie. ;-)


chcesz pogadac to na PW zaprzaszam (ale na 85% sp***olisz po pierwszej konwersacji z trzęsacymi łapami) :ok: [/quote]