18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Czarna przyszłość...

Halman • 2019-03-24, 18:22

to fakt, film ma 30 minut ale czym jest 30 minut w skali wszechświata? Wybiegnij z Halem9/2 w przyszłość tak odległą że nawet twoja nieśmiertelna dusza rozpadnie się w cholerę ...

furandi

2019-03-24, 18:55
Niestety, ale nauka o kosmosie, to tylko teoretyka i myślę, ze tak pozostanie.

ExtraPower

2019-03-24, 22:14
Jedna komórka jajowa kobiety i do 500 milionów plemników. A nie zawsze dojdzie do zapłodnienia. Cud.

To jest życie, i kosmos to to też życie.

mershhe

2019-03-24, 22:58
Film jest arcydziełem, symulacją potencjalnego scenariusza rozwoju wszystkiego na podstawie wiedzy która obecnie posiadamy, czyli
tego że "Wiem że nic nie wiem". Pominięty został scenariusz nawiązania kontaktu z obcymi, stosowania inżynierii materii, władania czasem i przestrzenią. Każda ewentualność jest możliwa. :-|

ag...........th

2019-03-28, 14:42
Bilecik i jedziemy.

r061071

2019-03-28, 23:51
z tym czasem przesadzili ostatnie gwiazdy zgasną zo 90 miliardow lat czerwone karly/czarne dziury wypromieniuja za kolejne 100 miliardow reszta materii ulegie rozerwaniu pozostaną neutrina i fotony one nie maja masy i czas dla nich nie istnieje to podróżnicy w czasie i nastapi czarna pusta przestrzen która ulegnie samomoredukcji może wchlonie inny wszechświat na zasadzie dwóch baniek mydlanych mniesza w większej/wszechswiat ma około 100milardow lat świetlnych średnicy i caly czas się rozrasta z predkoscia wieksza od predkosci swiatla ,gdyby rozszezal się z ta pradkoscia mialby dopiero o 30 miliardow lat swietlnych /czarna materia jest to pewnik jednak nie emituje zadnego promieniowania dlatego jej nie widzimy ale widzimy jej odzialywanie grawitacyjane podejzewa się ze stanowi ja jakas elementarna czastka której jszcze nie odkryliśmy a stanowi ponad 20 % całej masy wszechswiata 5% materia widzialna reszta to ciemna energia

remi1982

2019-03-29, 16:42
Wszystko to gówno warte teorie które można o kant dupy rozbić. Wiec skoro teoretyzujemy. Moim zdaniem wszechświat nie ma początku ani końca, jest stały nieskończony. Nie rozszerza się ani nie kurczy. Nie ma kierunków. Gwiazdy rodzą się i umierają, i cykl ten trwa niezmiennie i będzie trwał zawsze. Ludzie po prostu są zbyt ograniczeni przez wiele czynników aby to zrozumieć. My zawsze musimy udowodnić, że coś ma początek i koniec, punkt a i b. Tworzymy teorie o początku i końcu, bo postrzegamy wszystko ze swojej perspektywy będąc ograniczonymi czasem i wieloma innymi czynnikami które zaburzają nam możliwości pojmowania czegoś tak nie do pojęcia jak wszechświat.

Di...........us

2019-03-29, 21:04
remi1982 napisał/a:

Wszystko to gówno warte teorie które można o kant dupy rozbić. Wiec skoro teoretyzujemy. Moim zdaniem wszechświat nie ma początku ani końca, jest stały nieskończony. Nie rozszerza się ani nie kurczy. Nie ma kierunków. Gwiazdy rodzą się i umierają, i cykl ten trwa niezmiennie i będzie trwał zawsze. Ludzie po prostu są zbyt ograniczeni przez wiele czynników aby to zrozumieć. My zawsze musimy udowodnić, że coś ma początek i koniec, punkt a i b. Tworzymy teorie o początku i końcu, bo postrzegamy wszystko ze swojej perspektywy będąc ograniczonymi czasem i wieloma innymi czynnikami które zaburzają nam możliwości pojmowania czegoś tak nie do pojęcia jak wszechświat.



To, że wszechświat się rozszerza jest faktem a nie teorią.

emperorzbigniew

2019-03-30, 11:21
Oglądnąłem ten film i miałem odczucie jak po Klerze - smutno było. Znaczy się dzieło bardzo zacne i ogólnie super, ale całość prowadzi do czarnego, bezczasowego, mającego 0 K wszechświata. Czyli niczego. Na szczęście jest to tak zajebiście odległe czasowo i w dużej części hipotetyczne, że trochę ratuje to sytuację.

willoo

2019-04-04, 23:54
a co mnie to gowno interesuje jak mnie tu nie bedzie za 50 / 60 lat