18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cyklista potrącony w Goleniowie

fantastico • 2019-03-22, 10:18
78 latek jadący po chodniku wyjeżdża niespodziewanie przed nadjeżdżający samochód.
Nic mu się nie stało oprócz paru siniaków.

ellsworth

2019-03-22, 18:54
Henboh napisał/a:

W tym tygodniu już trzech, jadących po drodze mimo ścieżki obok, naliczyłem. A dużo kilometrów nie zrobiłem, więc ta plaga się nasila.


To , że jest ścieżka jeszcze samo w sobie o niczym nie świadczy. Musi jeszcze być na nią wjazd z kierunku z którego nadjeżdża rowerzysta, a z tym jest często problem, bo infrastruktura jest rowerowa jest fragmentaryczna i dziurawa jak ser szwajcarski, albo wręcz odwrotnie, jest dziurami na całej powierzchni, na której jej brak.
Henboh napisał/a:


Karta rowerowa, OC i jakiś sposób na identyfikacje właściciela roweru. Bez tego tacy debile będą bezkarni.


To, że powinien znać przepisy to oczywiste, ale oczekiwanie OC czy 'sposobu identyfikacji' (ciekawe jakiego) ma dokładnie taki sam sens jak w przypadku pieszych, czyli żaden.

Serek4

2019-03-22, 18:54
stary dziad teraz potrząśnie monetą za spowodowanie kolizji, nie mój ból ale po co go do szpitala brać ... wykuruje sie i znów to samo odwali , bo stary to mądry... hahahha....

Pan_Doktur

2019-03-22, 19:03
Widać krew na miejscu

Henboh

2019-03-22, 19:17
ellsworth, no niestety wszyscy byli w miejscach, gdzie mogli wcześniej na ścieżkę wjechać, ale nawet nie raczyli się rozejrzeć czy takowa jest. I mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz gorzej. Choć fakt w sezonie, ścieżki nie świecą pustkami, więc są tacy co potrafią.

A czemu nie mają mieć OC/identyfikacji? Mało to filmów w necie, gdzie rowerzysta uszkadza samochód i sp***ala? Raz roweru poza drogą nie dogonisz, dwa policja nie bardzo ma kogo ścigać. A wielu pedalarzy (nie mylić z rowerzystami), to biedaki nie tylko umysłowe, więc jak z takiego ściągniesz kasę (lakiernik, uszkodzone lusterko, blacharz, to wszystko ma iść z kasy poszkodowanego)?

Specjalnie napisałem "jakiegoś sposobu", bo nie mam dobrego pomysłu (na motorach ledwo tablice się mieszczą, a co dopiero na rowerze). Ale co mi po zarejestrowaniu debila, skoro nie ma jak go na podstawie tego pociągnąć do odpowiedzialności. A jak nie pociągnie się takiego "pępka" do odpowiedzialności, to sam z siebie nie nauczy się poruszać przepisowo.


Choć przyznaję, że z kierowcami bywa podobnie, bo wielu jest takich, co wychodzą z założenia "jeśli nie ma konsekwencji, to po co jeździć zgodnie z przepisami".

KlinikaAborcyjna

2019-03-22, 19:32
zaraz się zacznie gadanie o obowiązkowych badaniach lekarskich dziadków po 50tym roku życia


:ciasteczkowy:

or...........ok

2019-03-22, 19:52
wg mnie to cyklista potrącił samochód....

aggo

2019-03-22, 19:53
Nie jest mi szkoda takich idiotów. Ostatnio jakiś gówniarz wlazł mi na pasy nie patrząc nawet czy coś jedzie i jeszcze miał pretensje, żałuję, że nie wcisnęłam gazu zamiast hamulca.

kusti

2019-03-22, 20:18
powinien cofnąć i jeszcze raz po sk***ysynie przejechać

dziadek8724

2019-03-22, 20:33
KlinikaAborcyjna napisał/a:

zaraz się zacznie gadanie o obowiązkowych badaniach lekarskich dziadków po 50tym roku życia



Jestem za obowiązkowym badaniem lekarskim dziadków po 50-tym roku życia.

bodzio667

2019-03-22, 22:07
Brawa dla kierowcy.

banerr

2019-03-23, 09:37
Kierowca za to beknie. Jakiś biegły wyliczy że jechał o 5 km za szybko i pozamiatane. Jeszcze dziadkowi odszkodowanie wypłaci.
https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/kierowca-uznany-winnym-po-tym-jak-pijany-mezczyzna-wbiegl-pod-kola,920027.html

Kierowca za to beknie.
https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/kierowca-uznany-winnym-po-tym-jak-pijany-mezczyzna-wbiegl-pod-kola,920027.html

https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/kierowca-uznany-winnym-po-tym-jak-pijany-mezczyzna-wbiegl-pod-kola,920027.html
Kierowca za to beknie.

https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/kierowca-uznany-winnym-po-tym-jak-pijany-mezczyzna-wbiegl-pod-kola,920027.html

Nietrzeźwy mężczyzna wbiegł na pasy na czerwonym świetle i uderzył go samochód. Kierowca został uznany za winnego i usłyszał wyrok. Jak wskazuje sąd, chociaż pieszy miał pół promila we krwi, to kierowca miał na liczniku o 13 km/h za dużo.
https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/kierowca-uznany-winnym-po-tym-jak-pijany-mezczyzna-wbiegl-pod-kola,920027.html

venomex

2019-03-23, 13:02
Właśnie dlatego się nie jeździ (rowerem) po chodniku (dla pieszych) i przejściu (dla pieszych) :mrgreen:

se...........ed

2019-03-23, 13:16
tomasz220289 napisał/a:

za taki manewr gułak 25 lat.



Co ?

mam3zl

2019-03-23, 14:40
U mojej babuni na wsi jest taka rodzinka, która nienawidzi się calutka od czasów podstawówki mojej mamy. Szczególnie paskudna sytuacja była pomiędzy dziadkiem, a resztą rodziny. Pan dziadek całe życie lał żonę bo mu sie puściła za młodu no ogólnie polska wsiowa patologia. Jakieś 3 miesiące temu potrąciła go starsza pani właścicielka firmy ubezpieczeniowej no i dziadek is dead. I nagle cała rodzina zaczęła szopke w sądzie. Syn na rozprawie wygłosił że nie mogą sobie bez ojca poradzić, a mama nie wie jak dalej żyć bez ukochanego męża. Wyciągnęli już od niej 200 tys. i nie mają zamiaru przestać.

magicrodek123

2019-03-23, 22:10
Dlatego lepiej wpie**olić rynnę zamiast wydechu i z kilometra słychać, że jedzie ;---------D wlasciciel vivica pozdrawia