18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ćwiczenia ruskich wojsk.

MichaU • 2013-02-25, 16:30
Wygląda to efektownie.

Bacutil

2013-02-27, 14:57
legenden napisał/a:

Jebac ich i tak jako jedyni podbiliśmy Moskwę :)




A Napoleon k***a?

Li...........66

2013-02-27, 15:25
legenden napisał/a:

Jebac ich i tak jako jedyni podbiliśmy Moskwę :)


Po pierwsze moskwę tylko częściowo zdobyliśmy po czym zdechliśmy bo nie byliśmy przygotowani do zimy a po drugie to ruscy są 3 na świecie jeśli chodzi o wyszkolenie.

Sz...........jk

2013-02-27, 19:47
Listek666 napisał/a:


Po pierwsze moskwę tylko częściowo zdobyliśmy po czym zdechliśmy bo nie byliśmy przygotowani do zimy a po drugie to ruscy są 3 na świecie jeśli chodzi o wyszkolenie.



Dzwine, bo wydawało mi się, że wszelkie źródła historyczne twierdzą, że Moskwa była pod naszym panowaniem aż dwa lata. Z Napoleonem okupacja Moskwy była krótka, ale w XVII wieku trzymaliśmy się na Krymie do czasu, aż zrezygnowano z posadzenia Władysława IV na tronie carskim. Załoga została pozostawiona sama sobie i ostro głodowała (próbowano się przebić małymi siłami, ale Rosjanie bronili dostępu do Kremla), ale do czasu jak szlachta chciała utrzymywać wpływy w Rosji to te wpływy były utrzymywane. Odsiecz się nie udała bo załoga na Kremlu dokonała kapitulacji, a król zrezygnował z wyprawy. Rozejm w Dywilinie dał nam to czego chcieliśmy, a więc wojna była wygrana. Potęga Rosji była tak załamana, że odzyskała ją dopiero 100 lat później, w wojnie północnej kiedy to Piotr Wielki zreformował imperium.

krychu2007

2013-02-27, 20:13
@legenden
Nie zdobyliśmy Moskwy a zostaliśmy do niej wpuszczeni.
Napoleon nie zdobył Moskwy a zajął opuszczone miasto.

Sz...........jk

2013-02-28, 08:15
krychu2007 napisał/a:

@legenden
Nie zdobyliśmy Moskwy a zostaliśmy do niej wpuszczeni.



Bitwa pod Kłuszynem, mówi to coś Tobie? To ta bitwa zadecydowała o polskim panowaniu na Kremlu. Nikt nas tam nie zapraszał przed zadaniem klęski Rosjanom. Oblężenia nie było, ale walna bitwa się odbyła.

Co do Napoleona, zajął opuszczone miasto, ale wcześniej stoczył bitwę pod Borodino, w której obie strony odniosły ogromne straty. Rosjanie mieli wtedy stolice w Petersburgu więc zrezygnowali z obrony Moskwy.

W poprzednim poście popełniłem błąd. Oczywiście chodziło mi o Kreml, a nie Krym. Zmęczenie po treningu swoje robi ;) .