18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cud nad Wisłą

chomnietu • 2012-11-18, 22:13
Przeglądając youtuba wpadłem na fajnie sklejony filmik. :jezdziec: :jezdziec:


Sabaton - In The Army Now

LTMek

2012-11-19, 01:32
Cóż, materiał dobry, co do soundtracku, to Sabaton można albo kochać, albo nienawidzić, albo mieć go gdzieś, nie mniej jednak jest to jeden z niewielu zagranicznych zespołów poświęcający tyle naszemu krajowi i jego historii, w pozytywnym świetle. Piwko!

Ruzyk

2012-11-19, 01:34
jak ja nienawidzę tego j***nego Srabatona, grupa pie**olonych szwedów którzy śpiewają o polskiej historii bo swojej nie mają. Niech mi zaśpiewają jak im dziadom dupy skopaliśmy podczas potopu szwedzkiego....
A teraz pseudo patriotyczna gimbazo, zjedz mnie...

HammerAmarth

2012-11-19, 02:04
1:Rodowici Warszawiacy są OK.Problemem są wsiury które się do stolicy zjeżdżają z całego kraju a potem leczą swoje kompleksy wobec swoich dawnych ziomków jadąc po nich jak ,,paniska z wielkiego miasta". I tyle w temacie.
2:Nie jestem gimbusem,nie przepadam za sabatonem,ale stwierdzenie że szwedzi nie mają historii to zwykły bullshit,pod pewnymi względami mają starszą niż nasza:zależy czy liczyć od pierwszego użycia nazwy ,,królestwo szwedzkie" czy liczyć pierwsze królestwa wikingów które DEFACTO w linii prostej stały się szwedami.Nie,w przypadku Polski nie jest tak samo,nie można liczyć plemion przed Mieszkiem,choćby dlatego że nic o nich nie wiemy.Przede wszystkim jednak to nie my skopaliśmy dupę szwedom,widać kto tutaj historię zna tylko z Sienkiewicza.Potop był jedną z największych klęsk w historii Polski,straciliśmy ogromną ilość dzieł sztuki,szwedzcy żołdacy wyrywali wszystko co nie było przybite do podłogo a to co było niszczyli,pałace i kościoły grabili i niszczyli(protestanci + katolicy = fanatyczna nienawiść) i ostatecznie dobił nasze państwo.Walka na kilka frontów,turcja,rosja,powstanie chmielnickiego.Ledwie ciągnęliśmy a tu nagle najpotężniejsza armia ówczesnej europy z legendarnym dowódcą zwala nam się na łeb.Szło nam tak tragicznie,że w pewnym momencie rosja ZAPRZETAŁA działań wojennych przeciwko Polsce.Wiedzieli że w innym przypadku tak nas osłabią że nas szwedy rozjadą,a słaba polska bardziej im się opłacała niż osłabiona(lekko) szwecja w miejscu Rzeczpospolitej.

Przy okazji,ktoś wie z jakich filmów są kadry?Bo chętnie bym oglądnął,a poza tą shitowąbitwą 1920 nie ma wielu.Chyba że to z niej właśnie...

sinjids

2012-11-19, 06:12
Ale ch*jowy kawałek. Filmik fajnie sklejony, ale co ten Sabaton nagrał? O_o

Wookki

2012-11-19, 08:05
Za Sabatona zawsze piwo !

castagir

2012-11-19, 08:29
@sinijids
"Ale ch*jowy kawałek. Filmik fajnie sklejony, ale co ten Sabaton nagrał? O_o"

Wes nie wk***iaj i zapie**alaj juz do szkoly.
Sabaton to kapela grajaca muzyke z gatunku metal i power. Glowna tematyka ich piosenek to historia - druga wojnaswiatowa, wielkie bitwy, operacje wojskowe i inne dzieje. Podoba mi sie nich to, ze jako jedyna zagraniczna kapela w swoich utworach porusza historie polakow podczas drugiej wojny swiatowej i innych konflikow. Kiedy juz wiekszosc europy zapomniala o zaslugach polskich zolnierzy, oni przypominaja im o tym, ze byli tacy ludzie pochodzacy z Polski, ktorzy posiwecili swoje zycia nie tylko w obronie swojego kraju ale rowniez innych, walczac za lad i pokoj na swiecie.

Poza tym polecam ich nowyh album "Carolus Rex" - bardzo dobre kawalki sa w niej zawarte. Warta kazdego pieniadza

Magnic

2012-11-19, 08:59
WPR napisał/a:

Autor filmiku patriotycznego podpisuje się pod nim imieniem Stalina.

No k***a co za debil! :facepalm2:



Jedyny debilem tu jesteś ty. Gość zasłyną przeróbkami filmów disneya z tekstami z polskich filmów a nie filmami patriotycznymi. Jego nick nie ma nic wspólnego z tym czy jest patriotą czy nie.

lotnik_1

2012-11-19, 09:54
Stalinchwc. Taką ksywę dostał na osiedlu. Może jest podobny.

Btw jeżeli to jest film bitwa warszawska to Stalinowi udało się go uratować i prawie nic nie straciliście jeśli nie oglądaliście ;]

krzysztof3011

2012-11-19, 09:57
To nie był żaden "cud", tylko zasłużone zwycięstwo.

jurijdawidow

2012-11-19, 10:34
No Ruzyk, gimbaza nie podjęła rękawicy, więc ja cię spytam-czy przed tym jak złoiliśmy Szwedów, nasz kraj nie był prawie cały pod ich okupacją, a nasz król wyparty na Śląsk? Spuścili nam łomot- to nie ulega kwestii. W końcu się udało ich pogonić ale troche to trwalo.

A skoro w dupie masz Sabaton (dla mnie możesz sluchać nawet płyt chodnikowych-mnie to ryba) to wymień inny równie popularny zespół, który tak dobrze zareklamował polskie bitwy i polskiego żołnierza, jak oni.

xmorgrimx

2012-11-19, 10:51
Jak dla mnie lepszą wersją tej piosenki jest oryginał.
Nie mam nic do "Sabaton'u" ale poważniejsza wersja "Status Quo" jest ciekawsza.
Polecam

Status Quo "In the army now" :snajper2:

JuniorK

2012-11-19, 12:14
<facefalm> kraj wiecznych pier*olonych romantyków. Jak w końcu jakieś zwycięstwo to "CUD". Który inny kraj w europie świętuje tyle swoich klęsk co my. Uwielbiamy podniecać się aferami, brzozami, Palikotem podczas gdy jesteśmy krajem najbardziej j***nym w dupę spośród całej UE. W Atenach, Madrycie i Rzymie płoną ulice bo emeryci będą dostawać już tylko 1500 euro emerytury itd. Zamiast zabrać się za ratowanie gospodarki i rynku, który cudownie dotuje budżety Niemiec, Francji, GB i ich przedsiębiorców, to my wolimy oglądać moralno-patriotyczne pocieracze. Przykra sprawa:/

beeveer

2012-11-19, 13:19
za niedługo w ogóle ogłoszą że to bóg sprawił cud. takimi poj***nymi słowami odbieracie całą czesć polskiemu żołnierzowi. Zamiast chwalić kunszt dowódców, trud zołnierzy, tudziez cieszyć się z głupoty Stalina który odsłonił całe skrzydło frontu - ciągłe brednie o cudzie. to w końcu polacy wygrali czy jakiś fetysz?
I BTW do piosenki - wujek Józek sp***olił widząc zagrożenie, a wrócił jak było pozamiatane zebrac chwałę, poza tym wojskowy z niego jak ze mnie szachista. tyuł nadał sobie sam.

Li...........66

2012-11-19, 15:25
Haha ale pały nie ma to jak wklejać piosenki sabatonu do filmiku o historii polski.

marcel 1212

2012-11-19, 17:28
Listek666, A więc weź mi znajdź POLSKI zespół który mógłby podłozyć soundtrack do tego filmiku!
:homer: