18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Coś dla sadolowych "patriotów"

takpalatset • 2013-07-09, 19:04
Polscy wielbiciele Stepana Bandery
Mija kolejna rocznica rzezi na Wołyniu, gdzie ukraińscy nacjonaliści w bestialski sposób dokonali czystki etnicznej na Polakach w 1943 roku. Są jednak w naszym kraju ludzie, mieniący się patriotami, którzy ramię w ramię ze spadkobiercami tradycji OUN-UPA maszerują w jednym szeregu. To skrajnie prawicowa organizacja Narodowe Odrodzenie Polski.

Lipiec 2011 roku. Do Polski na zaproszenie działaczy NOP przyjeżdża delegacja nacjonalistycznej partii Swoboda. Spotkanie miało charakter absolutnie partnerski. Żadnych wzmianek o odpowiedzialności ideowych patronów ukraińskich nacjonalistów na Polakach nie było. Na stronie internetowej z kolei można było przeczytać, iż „przeszłość nie powinna jednak przysłaniać teraźniejszości, a zwłaszcza przyszłości” co jednoznacznie ma rehabilitować ukraińskie zbrodnie. Używając nacjonalistycznej retoryki należy stwierdzić, że NOP posiada dużą zdolność empatii i litości dla wrogów polskości.
Kim jest partia Swoboda? Ma ona ewidentnie nazistowskie korzenie. Do 2004 roku partia ta nosiła bowiem nazwę Social-nacionalna Partija Ukrajiny, ponadto wydawała gazetę „Socjal-Nacjonalista” na której widniał popularny wśród neonazistów znak Pancernej Deywizji SS Das Reich. Szczególną troską i kultem Swoboda darzy znane a antypolskich akcji żołnierzy OUN-UPA, którzy odpowiadają na masakrę na Wołyniu. W 2009 roku Swodoba we lwowskiej radzie obwodowej starała się proklamować uchwałę ustanawiającą „Dzień ofiar polskiego terroru we wrześniu 1939 roku”. Rok później, działacze Swobody zorganizowali protesty przed polskimi przedstawicielstwami na Ukrainie z hasłami „ Bandera naszym bohaterem”, „Armia Krajowa- bandyci” czy „Polsko, pokajaj się”. Swoboda przywiązuję dużą wagę do rocznic, podobnie jak polscy nacjonaliści. Mocno czczona przez ukraińskich nacjonalistów jest rocznica urodzin Stepana Bandery oraz akcje upamiętniające SS Galizien. Kto wie, może podczas nadchodzących uroczystości z okazji wybuchu Powstania warszawskiego, działacze NOP wystąpią w mundurach owianej złą sławą brygady SS RONA, która odpowiada m.in. za rzeź na Ochocie, gdzie śmierć poniosło wówczas ok. 10 tysięcy mieszkańców tej dzielnicy.

Narodowe Odrodzenie Polski słynie jednak z kuriozalnych fascynacji ideowych, które podobnie jak Swoboda mają jawnie antypolski charakter. Od kwietnia tego roku NOP znajduje się w sojuszu ze spadkobierczynią hitlerowskiej NSDAP, czyli neofaszystowską partią NPD, słynącą z wrogich Polsce haseł. Propagandowa tuba NOP, portal nacjonalista tak relacjonował te zdarzenie- „Nadeszła długo oczekiwana chwila: doszło do oficjalnego zawiązania Żelaznego Paktu (Eiserner Pakt) między Narodowym Odrodzeniem Polski a bratnią Narodowodemokratyczną Partią Niemiec. To krok naprzód w drodze do nowej, zdrowej, nacjonalistycznej Europy(...) W ramach sojuszu uzgodnione zostały warunki ponownego plebiscytu w mieście Gdańsk, kwestia uszanowania mniejszości niemieckiej na terenie woj. opolskiego, status aryjski dla Polaków w przyszłej, odrodzonej Rzeszy i nie tylko. Strona polska gorączkowo chce przekazać pod zarząd tymczasowy miasto Breslau niemieckiej administracji, aby ta załatwiła problem Rafała Dutkiewicza, lokalnego burdelu komunikacyjnego i wielu innych rzeczy. Polacy, w zamian za pomoc w oczyszczaniu miast z milionów Turków, pedałów i innych dziwolągów, otrzymają na terenie Niemiec specjalne strefy osiedleńcze w starosłowiańskich grodach (Chociebuż, Bełżno). Oba kraje połączy bogata arteria autostrad przyjaźni oraz super szybkich połączeń kolejowych. To zaledwie wycinek wszystkich dobrodziejstw, jakie czekają Polskę i Niemcy po nadchodzącej, brunatnej rewolucji”. Zapewne gauleiter Albert Forster byłby dumny z takich „Polakczków”, pytanie tylko, czy rodacy również. Kto wie, może 11 listopada działacze NOP świętować będą w końcu w Norymberdze.

Tak wygląda w praktyce patriotyzm skrajnej prawicy. Na podobnej zasadzie działa bowiem ONR, na marszach którego ochoczo maszeruje Rafał Ziemkiewicz. Działacze ONR, na zaproszenie słowackich narodowców uczestniczyli w Marszu za niezależną Słowacją. Manifestacja ta odwołuje się do rocznicy utworzenia Pierwszej Republiki Słowacji w 1939 roku. Gloryfikowano postać faszystowskiego przywódcy ks. Jozefa Tiso. Przypomnijmy, że Słowacja była państwem, które w kampanii wrześniowej brała czynny udział w pacyfikacji Polski. Gloryfikowanie wrogów naszego państwa, takich jak Tiso, Bandera, czy Hitler nie należy nazywać patriotyzmem albo tylko i wyłącznie zdradą stanu. Podkreślać to należy przy każdej okazji, gdy pełna werwy narodowa młodzież będzie wznosić pełne frazesów rzekomo patriotyczne okrzyki.


Dla sadolowych faszystów, nacjonalistow i innych tzw. "patriotów". Uprzedzajac skowyt powyższych chcialbym zakomunikowac, ze nie lubie ani faszystów, ani komuchów. Po prostu nie lubie fundamentalistów, a ci akurat sami sobie ch*ja w dupe wkladają zawierając takie znajomości i przymierza.


Źródło http://przemyslawprekiel.natemat.pl/67657,polscy-wielbiciele-stepana-bandery

Paskudny Stary Dżon

2013-07-09, 22:26
1. Łączenie NOP z patriotami, to jak łączenie Hitlera z wegetarianami.

2. W przypadku ONR najwięcej zależy od brygady, bo organizacja nie jest scentralizowana i w różnych miastach miewa różne poglądy.

3. Faszyzm to lewica, a nie żadna prawica. I to zarówno faszyzm Mussoliniego, jak i Hitlera. Polecam zapoznać się z ich programami gospodarczymi i społecznymi. Nie ma z prawicowością nic wspólnego. Równie "prawicowy" był Gomułka.

Atreyu

2013-07-09, 23:33
@up:

1. Niektóre źródła podają że Hitler był wegetarianinem... choć to nie do końca prawda. Nie był, jadł zwierzątka - tylko lekarze w pewnym momencie zalecili mu ten rodzaj diety, to nie była jego inicjatywa.

2. Na każdą grupę/organizację/partię patrzymy poprzez pryzmat jednostek najbardziej radykalnych: dlatego PiS nazywany jest ciemnogrodem, marzeniem każdego araba jest zabijanie niewiernych, a narodowcy to faszyści. [Uwaga: zdanie było mocno ironiczne.]

3. Prawaki powtarzają że faszyzm to lewica. Osobiście się z tym nie zgodzę i potrafię to uargumentować. W skład doktryny faszyzmu wchodził choćby nacjonalizm i wrogość wobec komunizmu, poza tym wiele idei prawicowych w kwestiach światopoglądowych była identyczna z tym co reprezentuje skrajna prawica [tj. bić: żyda/geja/inne rasy].

Nie szufladkowałbym niemieckiego faszyzmu w kategoriach "czysta prawica/czysta lewica" - bo łączył on cechy wspólne.


Dziś dla wielu żeby zostać "prawicowcem patriotą" wystarczy:
- niechęć do rządu.
- niechęć do czerwonych/lewaków.
- niechęć do gejów/arabów/murzynów/cyganów/hindusów/żydów.

Pomijając powyższe kwestie ideowe i światopoglądowe to w kwestiach gospodarczych [o ile taki inteligent ma w ogóle jakiś pogląd poza grupą] takich jak np.: podatki, dostęp do opieki zdrowotnej, ochrona pracodawców - typowy polski prawicowiec ma często bardzo lewicowe poglądy - mimo że o tym nie wie i nigdy się do tego nie przyzna.

Ludzie mający na ustach takie piękne hasła jak: Bóg, Honor i Ojczyzna - często nie mają z tymi pojęciami nic wspólnego, albo rozumieją je na swój sposób [patrz moja sygnatura]. Jednak jest w Narodzie nadzieja, skoro sam RN który politycznie i tak jest dość skrajny - odcina się od metod NOP'u i ich agresywnego podejścia wobec innych.


Bardzo chciałbym żeby temat trafił na główną i żeby jak najwięcej osób mogło dowiedzieć się jak działają tacy "patrioci", za których Ci prawdziwi patrioci [Ci przede wszystkim kochający własną ojczyznę, a nie nienawidzący innych] się wstydzą. Dałem piwo i trzymam kciuki za temat, może mu się uda przebić skoro dziś sukces osiągnął temat... z kozą w kasku. Będzie ciężko bo dużo tutaj zwolenników NOP'u i ich fundamentalnych/radykalnych metod [może to po części tłumaczy końcówkę poprzedniego zdania] - więc trzeba liczyć się z wulgarnymi/bezczelnymi/atakującymi wpisami, ale szczerzę życzę powodzenia. ;)


PS: Nie, nie jestem lewakiem.

PA...........SM

2013-07-10, 01:32
A ja lubię Hitlera i to co zrobił dla całego świata :)

ja...........ax

2013-07-10, 09:01
a ja jestem liberałem i osobiście uważam ze lewica to taki sam kurew jak prawica zawsze chodzi o to by dopie**olić się do koryta i całej reszcie dostęp do koryta zagrodzić, czyli jak jesteś z prawicy to żydom pedałom masonom,, jak jesteś z lewicy to kapitalistom rasistom nazistom czy innemu kurewstu, was wszystkich trzeba odj***ć do nogi i dać ludziom żyć i pracować i zajmować się sobą, pomnażaniem majątku, byłbym nawet anarchistą, tak jest nurt uznający własność prywatną, gdyby nie to że w procesie pomnażania swojego majątku zawsze znajdzie się jakaś cwana k***a która zacznie innych r*chać a ludzie to barany sami często nie potrafią się bronić więc, jakaś tam władza sądownicza powinna istnieć, korporacje trzeba było by zniszczyć za wszelką cenę z drugiej strony postem technologiczny w takim tempie w jakim go teraz utrzymujemy potrzebuje dużej kumulacji kapitału a metody nie kapitalistyczne raczej jak historia nas uczy temu rozwojowi nie służą, postem jest nam potrzebny bo najwyższy czas sp***olić z tej planety ustanowić ty piękny rezerwat, zostawić najwyżej pół miliarda ludzi i zacząć kolonizować kosmos

@up sory za gramatykę pisane po kilku piwach, trochę wątki traciłem dlatego deklinacja jest taka jakby to obcokrajowiec pisał

Atreyu

2013-07-10, 14:27
PANxxxBDSM napisał/a:

A ja lubię Hitlera i to co zrobił dla całego świata :)



Za zamordowanie milionów polaków? :shock:

Jeszcze napisz że jesteś patriotą.

fhMichaelo

2013-07-10, 15:13
Co za debil to pisał. NOP nie jest narodowy, nawet sami oni tak to określają, mam wielu znajomych z tego "czegoś". Są oni narodowymi socjalistami (czytaj nazistami) z krwi i kości, nawet na swojej stronie tego nie ukrywają w programie politycznym. Na litość boską, nie obrażaj faszystów nazywając NOP ruchem faszystowskim. Faszystami byli Mussolini czy Franco ale także nasz piękny i kochany Józef Piłsudski wraz z całą sanacją (w dzisiejszej postaci PiS)! NOP przez to jest potępiany w całej Polsce przez narodowców, jest to margines marignesu. Nie należą oni do Ruchu Narodowego. Ich działalność praktycznie ogranicza się tylko do Dolnegośląska i woj. Lubelskiego.

Na litość boską po raz kolejny powtórzę. FASZYZM TO LEWICA. Nawiązuje tu do drugiego komentarza oczywiście. Dlaczego?
Faszyzm i nazizm były oparte na socjalizmie. Ba. nazizm i komunizm były oparte na tezach lewicowych filozofów - Markxa i Engelsa! Ponadto nazizm opierał się nie na pojęciu NARODU lecz na pojęciu RASY. Rasy panów! Rasy aryjskiej! Czyli inaczej rzeczy biorąc walki rasy aryjskiej z rasami niearyjskimi o byt i władzę. Zresztą tutaj odniesienie do komunizmu i walki klas. To samo tylko inaczej powiedziane stąd konflikt interesów w walce o władze. Przypominam, że nazizm i komunizm nawet były w sojuszu w postaci paktu Ribbentrop-Mołotow przy okazji zresztą także obie strony piętnowały jakie to nazistowskie Niemcy nie są dobre dla robotników, czy komunistyczna Rosja nie jest wspaniałą jako sojusznik rasy panów itd. (podsumowała to parada wojskowa w Brześciu po zakończeniu kampanii wrześniowej).

Fakt faktem, wielu pseudonarodowców pokroju NOP uważa się za nich tak naprawdę nie znając początków tego ruchu w Polsce. Czytałem "Myśli nowoczesnego Polaka", a nie "Mein Kampf". Jestem narodowcem ale pokroju Stronnictwa Narodowego, za autorytet uważam Dmowskiego, Rybarskiego, Paderewskiego, a nie ludzi związanych z ONRem. Zresztą ONR był o wiele później i uległ wpływom z zagranicy - przez co momentami faszyzował. Prawdziwy narodowiec to nie taki. który nienawidzi komunizmu, gejów, lewaków itd. i raz do roku pojedzie na Warszawy. Narodowcem może nazwać się osoba, która działa dla NARODU. Pracuje, rozwija przedsiębiorstwo, a zarazem przemysł kraju. Sprawia, że gospodarka się wzmacnia, a naród rośnie w sile. W trakcie niebezpieczeństwa staje do obrony narodu przed złem jakie może je spotkać, nie ważne jak zj***ny i durny jest ten naród. Tak zrobiło NSZ i dziś są bohaterami gdyż walczyli z komunizmem, który później zniszczył Polskę przez co żyjemy w takim, a nie innym kraju. Narodowiec to osoba, która stawia swój naród ponad inne - i tu zgoda co do tego, że walczyliśmy z Niemcami, komunistami, a nawet żydami gdyż oni działali przeciwko interesowi Polaków. I to nie jest antysemityzm, walka toczyła się choćby jeśli chodzi o rozwój klasy średniej. Endecja chciała tworząc POLSKĄ klasę średnią przezwyciężyć lobby żydowskie w tej dziedzinie w kraju, stawiano na rozwój POLAKÓW. Oczywiście rozwój narodu to także rozwój KRAJU.

Ah, nie chce mi się więcej pisać. Dodam, że brzydzę się wszystkimi faszystami, nazistami, komuchami i wszystkim tym, którzy działali wbrew interesowi Polaków. Hitlerem, Stalinem, Piłsudskim, Beckiem itd. itp. tak dalej mogę wymieniać zarówno ludzi z zagranicy jak i samych Polaków.

ja...........ax

2013-07-10, 17:14
@up a cóż takiego zrobili Piłsudski, Beck, albo jakiej zdrady dopuścił się Narutowicz?

Atreyu

2013-07-10, 18:08
fhMichaelo napisał/a:


Ah, nie chce mi się więcej pisać. Dodam, że brzydzę się wszystkimi faszystami, nazistami, komuchami i wszystkim tym, którzy działali wbrew interesowi Polaków. Hitlerem, Stalinem, Piłsudskim, Beckiem itd. itp.



Pod pierwszą częścią zdania się podpisuje, ale stawianie koło siebie Hitlera, Stalina i Piłsudzkiego nie jest czasem wielkim nadużyciem?

Owszem był lewicowcem, ale to jeszcze nie grzech tak jak i bycie prawicowcem. Piłsudski walczył czynnie o polską niepodległość i miał gigantyczny wkład w tym że Polska wróciła na mapy.

Obóz narodowo-demokratyczny zawsze był wobec niego wrogi. Komuniści też byli wobec niego wrodzy i w czasach w których żył i w PRL'u gdzie fałszowano jego historię umniejszając zasługi [czego pokłosie mamy częściowo dziś] - i nie ma w tym nic dziwnego, bo mało kto walczył z bolszewizmem tak jak on.

Można mu wiele zarzucić w kwestii polityki, chęci sprawowania władzy, światopoglądu - ale nie można mu odebrać tego że był patriotą, chciał dla Polski jak najlepiej i gdyby nie on nie wiadomo jak historia by się potoczyła. Wybitny dowódca odznaczony między innymi Virtuti Militari. Jeden z dwóch polaków którym postawiło się najwięcej pomników. Byłem też wielokrotnie w miejscu jego spoczynku na Wawelu, całkiem blisko polskich królów i [niestety] Kaczyńskiego - nie wyglądało to jak grób zdrajcy narodu, tylko bohatera.

Jedyne co łączy Hitlera, Stalina i Piłsudskiego to zmysł strategiczny i... wąsy - przy czym można się czepiać że to pierwsze tylko u naszego Marszałka było wybitne.

ja...........ax

2013-07-10, 20:25
@up nie rozumiesz logiki narodowców, tylko oni są prawdziwymi patriotami tylko oni kochają ojczyznę i tylko oni wiedzą co dla niej dobra nie będą z nimi już jesteś zdrajcą narodu, i zasługujesz na śmierć, nie lubię Piłsudskiego choćby za przewrót majowy, ale nie można mu odmówić że robił wszystko dla dobra kraju, za to narodowcy do tej pory rozpowiadają że był żydem i agentem niemieckiego wywiadu i że jego celem było uczynienie z polski kolonii niemieckie, najlepsze że to środowisko jest tak rozdrobnione że zawsze się wszystkiego nawzajem wypierają, widziałeś to w tym tekście ja jestem z tego ci to są źli ale my jesteśmy dobrzy, to nie my tak twierdzimy tylko tamci, a tak naprawdę to jeden i ten sam rządny władzy karłowaty impotencki ch*j, a kiedy się dojebie do tej władzy to dopiero zobaczysz co znaczy, ich miłość do ojczyzny, i cię nauczą ją kochać tak samo choćbyś miał wylądować w obozie koncentracyjnym, przepraszam być edukowany poprzez prace