18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cofanie licznika prądu przy pomocy panelu słonecznego.

Debal • 2013-04-07, 14:00
Jednym z głównych kierunków zmian rozwoju rynku energii elektrycznej na świecie, w Europie i w Polsce może okazać się odejście od tzw. energetyki systemowej na rzecz lokalnej energetyki.


Szcz3pan

2013-04-07, 16:12
Zajebisty ma czajnik 200W to jak rano wstanie do roboty i go włączy to jak wróci to se może herbatke pie**olnąć

SmokeTatum

2013-04-07, 16:17
Nie wiem czy sie nie myle ale do tego trzeba zameldowac sie ze jest sie producentem energi i to nie tylko ze wzgledu na papierki tylko ze siec musi byc przystosowana nie tylko do wysylanie energi ale tez jej odbierania. Nie wiem jak to jest w jego kraju bo pewnie w tych gdzie postep nie gania sie z murzynami tylko zapie**ala do przodu to kazda siec jest do tego przystosowana. Domyslam sie ze w Polsce niezbyt by sie to udalo przynajmniej nie przed zmodernizowaniem sieci. Jezeli sie myle to poprawcie.

prawiebezglowy

2013-04-07, 16:17
sąsiedzi muszą mieć z niego niezła beke...polaczek kupił sobie panel słoneczny i go nagrywa, później myślą że wszyscy w polsce tacy k***a zacofani..

ElNino

2013-04-07, 16:18
"On: wciskam im energię
Ona: ciekawe jak?"
No k***a normalnie łyżkami. Głupia p*zda nie wie jak się energię wciska.

exis123

2013-04-07, 16:21
2:30 papa odwrotnie położona i woda w garażu

tabaraba

2013-04-07, 16:21
Pie***lenie o szopenie, liczniki mają blokadę przed pracą wsteczną więc albo ten jest jakimś dziadostwem albo nie dokręcił się do fizycznej blokady ... ale gawiedź to łyka i poszerza urban legend.

olex

2013-04-07, 16:23
i widzicie gdzie normalni ludzie sie podziali... a nie albo idioci, pedały, złodzieje ich dzieci, k***y i żony, hejty zza kompa hah

Debal

2013-04-07, 16:28
100mph,

Komentarz autora filmiku z YT:

"fakt ! po dluzszej obserwcji stwierdzam ze licznik wstecz obraca sie tylko max tylko ćwierć obrotu ... w sam raz dla ćwiecia"

Dodam również opis tej produkcji spod filmu:

"dla jasności dodam że filmik jest parodią poprawnego montażu i instalacji modułów fotowoltaicznych. wszelkiego typu generacja powinna także być zgłoszona do operatora systemu dystrybucyjnego !"

tabaraba

2013-04-07, 16:29
SmokeTatum napisał/a:

Nie wiem czy sie nie myle ale do tego trzeba zameldowac sie ze jest sie producentem energi i to nie tylko ze wzgledu na papierki tylko ze siec musi byc przystosowana nie tylko do wysylanie energi ale tez jej odbierania. Nie wiem jak to jest w jego kraju bo pewnie w tych gdzie postep nie gania sie z murzynami tylko zapie**ala do przodu to kazda siec jest do tego przystosowana. Domyslam sie ze w Polsce niezbyt by sie to udalo przynajmniej nie przed zmodernizowaniem sieci. Jezeli sie myle to poprawcie.



Ogólnie masz rację. Nie chce mi się podawać konkretów, ale w takiej Polsce trzeba mieć ceryfikaty, świadectwa pochodzenia itp. Same urządzenia powinny natomiast spełniać wymagania dotyczące częstotliwości i poziomu napięcia "pompowanego" do sieci. W tym też zakłóceń, sposobu załączania, pomiaru wytworzonej energii, niezbędnych zabezpieczeń itp. W warunkach polskich znajdziesz je w IRIESD, a dokładnie w Wymaganiach technicznych dla jednostek wytwórczych przyłączanych do sieci dystrybucyjnej.

Pozdrówki:)

ak...........ul

2013-04-07, 17:02
Jaki oryginalny tytuł na ytb ?

alfr3d

2013-04-07, 17:04
szopa nie garaz :]

Halibut

2013-04-07, 17:16
Fake. Panel taki nigdy w życiu nie da 200W, zwłaszcza położony w złym miejscu i pod złym kątem.

cyssiek

2013-04-07, 17:44
Czemu on brzmi jak testo?

mooop12

2013-04-07, 17:57
W jaki sposób na komputerze wyświetlił sobie pobór prądu z całego domu?

ejdzbikej

2013-04-07, 18:47
Zajebiscie pozytywny koleś.
Szkoda tylko ze jakies okoliczne polactwo czy inne rumunstwo zapie**oli mu go pierwszej lepszej nocy. W koncu sa w Irlandii :amused: