18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co zawierają publikacje Świadków Jehowy?

ly...........sz • 2013-08-23, 20:05
Ostrzeżenie: Świadkowie Jehowy nie powinni przeglądać tego tematu z uwagi na "odstępcze" materiały (wg. ich oceny). Mogą utracić szansę na życie wieczne lub inne gówno




Symbol zajmuje ważne miejsce w filozofii, kulturze i religii. Człowiek za pomocą rozmaitych znaków i symboli wyraża swój stosunek do Boga, świata i drugiego człowieka. Z biegiem czasu symbol stał się swoistym językiem człowieka.
Każdy symbol zawiera w sobie treść niezwykle bogatą, a zarazem wielokrotnie niejednoznaczną. W związku z tym symbole domagają się odpowiedniej (poprawnej) interpretacji. Mówiąc o symbolach należy pamiętać o czasie i miejscu, w których one powstawały. Należy uwzględniać rzeczywistą intencję i zamiar autora danego znaku, by móc prawidłowo go odczytać.
W religii symbol stał się uprzywilejowaną formą spotkania człowieka z Bogiem. W magii symbol ułatwia opanowanie tajemnych sił okultystycznych. W filozofii stał się nośnikiem pewnych, nieraz skomplikowanych idei. W kulturze spełnia rolę bodźca pobudzającego człowieka do refleksji i przemyśleń.
W satanizmie napotykamy na cały szereg znaków i symboli. Poprzez odpowiednie znaki i symbole sataniści wyrażają przekonania i zamiary. Symbol posiada w sobie konkretne przesłanie i potrafi się dostosować do zaistniałej sytuacji.
W symbolach satanistycznych można spotkać literę A, często odwróconą, która wyraża totalną pogardę względem jakiegokolwiek z góry ustalonego prawa i porządku. Odwrócona do góry nogami "A" pochodzi od liter w znanym piktogramie satanistycznej głowy kozła oznacza diabła lub antychrysta.

________________________________________________________________________________________________________________________________________


Heksagram - nawiązuje do pieczęci króla Salomona, zwany także gwiazdą króla Dawida (tarcza Dawida). Często wykorzystywany przez Żydów znajdujących się w niewoli babilońskiej. Pierwotnie nie miał znaczenia okultystycznego. Obecnie jeden z bardziej powszechnych symboli współczesnego okultyzmu. Znajdujemy też ten znak w kartach Tarota.
________________________________________________________________________________________________________________________________________


Pentagram - pięcioramienna gwiazda wpisana w okrąg. Swym kształtem przedstawia głowę kozła. Symbol ten jest wykorzystywany do celów magicznych.
________________________________________________________________________________________________________________________________________

Rogata dłoń - charakterystyczny znak wielu grup okultystycznych. Spotykamy się z nim najczęściej podczas koncertów heavymetalowych, kiedy to młodzież wyciąga ręce, układając w odpowiedni sposób swoje palce często skandując przy tym rozmaite wezwania ku czci szatana. W symbolice satanistycznej możemy spotkać literę "S", różnego rodzaju groty i strzały. Błyskawica, złamane S w grupach satanistycznych oznacza niszczyciela i przestawia moc szatana. Litera "E" jest wykorzystywana w praktykach spirytystycznych.


Jak widzimy powyżej, litery również odgrywają rolę w symbolice. Litera "A" ale odwrócona ma za zadanie ukazanie odwróconej głowy kozła i wskazuje na diabła lub na antychrysta. Litera "S" jest również symbolem szatana. Podobnie litera "E" w okultyzmie i kulcie czarnoksięskim zajmuje dominująca rolę.

Przyjrzyjmy się dokładniej publikacjom Towarzystwa Strażnica, aby się przekonać w jaki sposób "uatrakcyjniane" są obecnie czasopisma, broszury i książki:


tak "ułożono" włosy, aby wyszła demoniczna twarz (wystarczy obrócić rysunek)



Świadkowie Jehowy ten rysunek powtórzyli w tej publikacji:




Na ręce Pana Jezusa narysowano literę "E" oraz literę "S", znane nam z symboliki satanistycznej:



Natomiast na krześle mamy znany nam z okultyzmu heksagram:


________________________________________________________________________________________________________________________________________
Kolejna publikacja:





możemy zobaczyć demoniczną dłoń:



________________________________________________________________________________________________________________________________________
Pan Jezus jako Centaur, oraz na kopycie umieszczono grot i literę "E":





________________________________________________________________________________________________________________________________________
Książka:





Trzeba tylko obrócić rysunek do góry nogami, aby dostrzec na korpusie:





________________________________________________________________________________________________________________________________________
STRAŻNICA:


na ręce króla Dawida widzimy literę "S" (Strażnica 1 sierpnia 1989):




Kolejną literę "S", tym razem z rogami (Strażnica 1 sierpnia 2005):




widzimy Jezusa pędzącego z mieczem z groźnym wyrazem twarzy, a z prawej strony litera "A" znana nam już z symboliki satanistycznej (Strażnica 15 maja 1990):




na stronie tytułowej umieściła w ogniu głowę kozła (Strażnica 15 lipca 2002)




bezpłciowe zwierzę z literą "E" na grzbiecie:



________________________________________________________________________________________________________________________________________
Następna książka:



Czy tutaj mamy 666?:



________________________________________________________________________________________________________________________________________
STRAŻNICA ciąg dalszy
:

na rękawie Pana Jezusa widzimy literę "S" z rogami, a obok stojącego człowieka z pentagramem na ręce (Strażnica 15 września 1989):




na prawej ręce litera "S" (15 luty 2005):




Strażnica 15 czerwca 1989
ukazuje nam żonę Lota zamienioną w słup soli z ułożonymi palcami w znaku satanistycznym. Trzy środkowe palce złączone razem, natomiast mały palec i kciuk rozszerzone na boki, aby pokazać rogi kozła:




----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Świadkowie Jehowy są, jacy są. Ale jedno im trzeba przyznać - grafików mają zajebistych! :]

Jest tego więcej, więc jeśli temat nie przejdzie do sucharów to mogę kontynuować.

Go...........cy

2013-08-23, 20:22
Hahahahaha xD LOL Rozbawiło mnie to :>

606

2013-08-23, 20:25
Połowy nie widzę nawet po przeczytaniu podpisów, więc ktoś tu ma niezłą paranoję, albo mistyczna moc świadków jehowy omamiła mój umysł i nie chcę widzieć tego, co oczywiste.
Szatan k***a wszędzie.

McMenel

2013-08-23, 20:28
Trzeba oczerniać konkurencję bo wszak wiernych mało. Co ciekawe świadkowie Jehowy lepiej znają pismo święte aniżeli prawdziwi polscy katolicy. Co jest bardzo zastanawiające.

Varyz

2013-08-23, 20:35
Motyw z Jezusem Rycerzem mnie bawi - co on?
Jedzie wpie**olić ateistom? :)

A co do reszty to wydaje się naciągane - chociaż to krzesło rzeczywiście dziwne :D

Avik

2013-08-23, 20:36
Jehowi mają swoje, troszkę przeinaczone, Pismo Święte :)

bejoPyrohC

2013-08-23, 20:38
Cytat:

Rogata dłoń - charakterystyczny znak wielu grup okultystycznych. Spotykamy się z nim najczęściej podczas koncertów heavymetalowych, kiedy to młodzież wyciąga ręce, układając w odpowiedni sposób swoje palce często skandując przy tym rozmaite wezwania ku czci szatana.



Skąd ty to k***a wziąłeś ?
Mano Cornuta to faktycznie może nazywana jest rogatą dłonią i porównywana do szatana ponieważ człowiek jest na tyle poj***ny żeby doszukiwać się ludzkich lub człekopodobnych kształtów we wszystkim. Młodzież faktycznie wykorzystuje ten gest na koncertach metalowych ale to dlatego że w latach 70 wokalista Black Sabbath (heavy metalowy zespół) rozpropagował ten gest wśród młodzieży słuchającej tej muzyki. A Mano Cornuta jest błędnie kojarzony z satanizmem.
Przyznam się że dalej nie czytałem bo jehowych mam gdzieś ale że wstawiłeś tyle obrazków to chciałem się chociaż trochę dowiedzieć. Lecz po tym bezsensownym cytacie już dalej czytać nie chce bo wiem że dowiem się samych wymysłów człowieka. Bólu dupy niema ale już stek kłamstw.

McMenel

2013-08-23, 22:58
Oppozz napisał/a:



Skąd ty to k***a wziąłeś ?
Mano Cornuta to faktycznie może nazywana jest rogatą dłonią i porównywana do szatana ponieważ człowiek jest na tyle poj***ny żeby doszukiwać się ludzkich lub człekopodobnych kształtów we wszystkim. Młodzież faktycznie wykorzystuje ten gest na koncertach metalowych ale to dlatego że w latach 70 wokalista Black Sabbath (heavy metalowy zespół) rozpropagował ten gest wśród młodzieży słuchającej tej muzyki. A Mano Cornuta jest błędnie kojarzony z satanizmem.
Przyznam się że dalej nie czytałem bo jehowych mam gdzieś ale że wstawiłeś tyle obrazków to chciałem się chociaż trochę dowiedzieć. Lecz po tym bezsensownym cytacie już dalej czytać nie chce bo wiem że dowiem się samych wymysłów człowieka. Bólu dupy niema ale już stek kłamstw.


Yup Dio rozpowszechnił ten gest zaczerpnięty od jego przesądnej babki. Jego włoskie pochodzenie nieźle strolowało pół świata.

606

2013-08-27, 16:39
Ważne co ten symbol oznacza TERAZ, a nie kiedyś: patrz - sapanie prokuratury o heilowanie/swastykę i tłumaczenie tego fascynacją Rzymianami.